HUMANITARNA AKCIJA

Go down

HUMANITARNA AKCIJA Empty HUMANITARNA AKCIJA

Пишување by Nebula on Вто Сеп 04, 2018 11:04 am

Site treba da go poddrzime ova.

ГОЛЕМА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА ЗА ДОНИРАЊЕ ХРАНА ДО СОЦИЈАЛНО ЗАГРОЗЕНИ ГРАЃАНИ

На 6 септември со почеток во 10 часот, па се до 19 часот ќе биде организирана голема хуманитарна акција на 33 пунктови за донации поставени низ Скопје, Битола, Куманово, Прилеп, Струмица, Радовиш, Гевгелија, Гостивар, Кочани и Виница.

Граѓанската иницијатива „Мрдни со прст“ ја поддржа Националната хуманитарната акција „Нахрани 10.000“ за собирање храна, која е во организација на мрежата „Сите сити“, а чиј идеен творец е Асоцијацијата „Ајде Македонија“.

Акциите ќе се случуваат на следниве локации:

Сити Мол Скопје, Трговски центар Зебра – Капиштец, Гиго маркет – Радишани, Веро Џамбо – Скопје, Гиго маркет Драчево, Тинекс на бул. Борис Трајковски (Првомајска), Народна кујна при црквата Свети Петар и Павле, Тинекс Ѓорче Петров, Кит-Го маркет Автокоманда, С-маркет во Ченто (Синѓелич), во близина на Капитол мол (Аеродром), Тинекс пред Драмскиот театар во Скопје, Тинекс на ул. Асном б.б. Во Битола, Тинекс на ул. Захарија Шумљанска 5 (Прилепска) во Битола, Кам маркет 1 (на ул. Васко Карангелески б.б.) во Битола, Кам маркет 1 (на ул. Васко Карангелески б.б.) во Битола, Кам маркет 2 (на ул. Коле Неделковски б.б.) во Битола, Веро Горно во Битола, Пред Беком Јавор во Битола, Тинекс (центар) во Куманово, пред Елида маркет (кај Стопанска банка) Куманово, на плоштадот во Прилеп, кај споменикот на Марко Цепенков во Прилеп, Пред Тинекс маркет во Кочани, пред автобуската станица во Кочани, Маркет Здравец (до главната пошта во Струмица), кај техничкото училиште-Никола Карев (Струмица), на плоштадот Гоце Делчев во Струмица, плоштадот во Радовиш, пред ЕТЦ маркет во Гостивар, пред Монтенегро мегамаркет, во центарот на градот во Гевгелија, Централ Макпрогрес (кај стариот плоштад) во Виница и пред Жито Маркет во Виница.

https://lokalno.mk/golema-humanitarna-aktsija-za-donirane-hrana-do-sotsijalno-zagrozeni-gragani/

Nebula

Број на мислења : 478
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

HUMANITARNA AKCIJA Empty Re: HUMANITARNA AKCIJA

Пишување by Albatros on Вто Сеп 04, 2018 11:18 am

Odlicno smisleno problemot so nemanje dovolno hrana e pogolem otkolku sto se znae i kazuva.

Albatros

Број на мислења : 403
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

HUMANITARNA AKCIJA Empty Re: HUMANITARNA AKCIJA

Пишување by Bosonoga on Вто Сеп 04, 2018 11:34 am

Bravo konecno nekoj nesto da napravi za siromasnite.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 759
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

HUMANITARNA AKCIJA Empty Re: HUMANITARNA AKCIJA

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот