FBI

Go down

FBI Empty FBI

Пишување by Albatros on Сре Сеп 05, 2018 11:48 am

Se zalime na nasata policija zaradi neefikasnosta, FBI beter od nasite. Im trebale 13 godini za da najdat ukradeni cevli.

ФБИ ГИ НАЈДЕ ЦРВЕНИТЕ ЧЕВЛИ НА ЏУДИ ГАРЛАНД, УКРАДЕНИ ПРЕД 13 ГОДИНИ

Федералните власти соопштија дека ги пронашле црвените чевли со светки, кои Џуди Гарланд ги носи во филмот „Волшебникот од Оз“ од 1939 година, кои пред 13 години беа украдени од музеј во нејзиниот роден град во северна Минесота.

Чевлите беа украдени од Музејот на Џуди Гарланд во Гран Рапидс во август 2005 година, кога крадецот влегол низ прозорец и ја скршил витрината. Чевлите биле осигурани на еден милион долари. Полицијата првично понуди награда од 250.000 долари, а подоцна, и обожавател на Гарланд понуди уште еден милион.

Чевлите биле позајмени на музејот од колекционерот на холивудски антиквитети Мајкл Шо. Три други пара кои Гарланд ги носела во филмот се во сопственост на Академијата за филмска уметност и наука, музејот Смитсонијан и на приватен колекционер.

https://smart.sdk.mk/zhivot/fbi-gi-najde-tsrvenite-chevli-na-dhudi-garland-ukradeni-pred-13-godini/

Albatros

Број на мислења : 323
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

FBI Empty Re: FBI

Пишување by Flora on Сре Сеп 05, 2018 2:48 pm

Vazno uspeale, krajot deloto go krasi. Very Happy

Flora

Број на мислења : 254
Join date : 2018-08-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот