Neverojatno

Go down

Neverojatno

Пишување by Гостин on Вто Фед 10, 2015 5:13 pm

I za takvi raboti da se frlaat milioni...

Шест милиони долари за јажето со кое е убиен Садам Хусеин

Колекционерите на морбидни предмети лицитираат за јажето со кое беше погубен поранешниот ирачки претседател Садам Хусеин. Јажето во моментот е сопственост на поранешниот советник за национална безбедност на Ирак, д-р Мовафака Ал-Руби.Почетната цена на јажето изнесува над шест милиони долари.

Д-р Ал-Руби, кој го водеше Хусеин на погубувањето, е фотографиран во својот дом во Ирак покрај биста на Хусеин, а околу вратот виси јажето.

По објавувањето на фотографијата, голем број луѓе, меѓу кои и двајца бизнисмени од Кувајт, богато семејство од Израел и религиозна организација од Иран, покажале голем интерес за купување на јажето со кое е погубен Хусеин.

Најмногу е понудено шест милиони доалри, но д-р Ал-Руби бара повеќе пари.

Хусеин беше обесен откако беше прогласен за виновен за злосторства против човештвото. Тој пред да биде соборен од власт во 2003 година владееше со Ирак 23 години.

http://libertas.mk/%D1%88%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%98%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D0%B5-%D0%B5-%D1%83/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Neverojatno

Пишување by osa on Саб Јун 20, 2015 9:33 am

Гостин напиша:I za takvi raboti da se frlaat milioni...

Шест милиони долари за јажето со кое е убиен Садам Хусеин

Колекционерите на морбидни предмети лицитираат за јажето со кое беше погубен поранешниот ирачки претседател Садам Хусеин. Јажето во моментот е сопственост на поранешниот советник за национална безбедност на Ирак,  д-р Мовафака Ал-Руби.Почетната цена на јажето изнесува над шест милиони долари.

Д-р Ал-Руби, кој го водеше Хусеин на погубувањето, е фотографиран во својот дом во Ирак покрај биста на Хусеин, а околу вратот виси јажето.

По објавувањето на фотографијата, голем број луѓе, меѓу кои и двајца бизнисмени од Кувајт, богато семејство од Израел и религиозна организација од Иран, покажале голем интерес за купување на јажето со кое е погубен Хусеин.

Најмногу е понудено шест милиони доалри, но д-р Ал-Руби бара повеќе пари.

Хусеин беше обесен откако беше прогласен за виновен за злосторства против човештвото. Тој пред да биде соборен од власт во 2003 година владееше со Ирак 23 години.

http://libertas.mk/%D1%88%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%98%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D0%B5-%D0%B5-%D1%83/

pa toa e vredna rabota !
kolku bi dale za jazinjata na nashite diktatori ,dokolku bidat obeseni na ploshtadot i toa na mudata na Ace nash golem maz
p.s. se izvinuvam za vulgarnosta ,toa samo mi dojde od vozbuda pri pomislata toa da se sluchi i kaj nas


Последната промена е направена од osa на Нед Јун 28, 2015 12:44 pm. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Neverojatno

Пишување by Гостин on Саб Јун 20, 2015 9:52 am

Ako opozicijata navreme ne se svesti, na krajot oni kje bidat obeseni za mudata na Bukefal...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Neverojatno

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Јун 20, 2015 2:53 pm

Kakvo jaze kakvi gajtani ? ZHICA _ SHALONSKA - OD TENKATA za armatura vrzuvanje! Pa i da se skine (vo slucaj so HIPO - banka o Makedonijo) - ke se prepovtorue dodeka ne im pomodrat prstite na nozete ! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Neverojatno

Пишување by Sotir on Нед Јун 21, 2015 4:35 pm

ke e besite do april, ami i posle ko ke izgubite izbori, pak ke se besite.
nikoj ne ve besi na Grujo mu e gajle, samo si prajte filmoi, i scenarija vakvi onakvi haha

Sotir

Број на мислења : 124
Join date : 2015-03-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Neverojatno

Пишување by defo on Нед Јун 21, 2015 5:17 pm

Sotir напиша: ke e besite do april, ami i posle ko ke izgubite izbori, pak ke se besite.
nikoj ne ve besi na Grujo mu e gajle, samo si prajte filmoi, i scenarija vakvi onakvi haha
Грујо дирекно не.....ама ке ти рече тебе оди обеси ги Дефо и Калифот и ОСА..пошто се државни непријатели , пошто не мислат ко мене..и ти ке не обесиш........зошто толку ти сече................Затоа и ние со азилантиве од Сирија под рака и дирек за германија друго џаре нема.

defo

Број на мислења : 2089
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Neverojatno

Пишување by Пат on Сре Јун 24, 2015 3:58 pm

Гостин напиша:I za takvi raboti da se frlaat milioni...

Шест милиони долари за јажето со кое е убиен Садам Хусеин

Колекционерите на морбидни предмети лицитираат за јажето со кое беше погубен поранешниот ирачки претседател Садам Хусеин. Јажето во моментот е сопственост на поранешниот советник за национална безбедност на Ирак, д-р Мовафака Ал-Руби.
/

Психопати
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Neverojatno

Пишување by Simulant on Чет Јун 25, 2015 8:11 pm

Инвестициjа?

Simulant

Број на мислења : 28
Join date : 2015-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Neverojatno

Пишување by хан Ацо on Пон Aвг 10, 2015 8:59 am

Проф. Божидар Димитров разкри: Стотици министри и депутати в Македония имат българско гражданство (ВИДЕО)

http://m.blitz.bg/news/article/354247
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Neverojatno

Пишување by kiBik on Пон Aвг 10, 2015 10:53 am

хан Ацо напиша:Проф. Божидар Димитров разкри: Стотици министри и депутати в Македония имат българско гражданство (ВИДЕО)

http://m.blitz.bg/news/article/354247
Heh! 120 000... be Bozho veche ne znae koga lyzhe i koga kazva istinata. Syvsem se e oplel kato patok v kylchishta.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Neverojatno

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Aвг 10, 2015 3:55 pm

Menjam MK pasosh za BG pasport so vasha doplata! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Neverojatno

Пишување by kiBik on Пон Aвг 10, 2015 5:33 pm

Tc. Ne mozhe. Ne znaesh "Az s'm b'lgarche".
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Neverojatno

Пишување by Гостин on Саб Сеп 05, 2015 9:03 am

Му текнало на човекот како да си направи држава.

Милионер бара остров за дом на бегалците

Египетскиот милионер Нагиб Сауирис сака да купи остров кој ќе го направи земја за бегалците. Тој бара од Грција и Италија да му продадат некој остров кој ќе го прогласи независен и ќе им обезбеди работа на бегалците. За градењето на својот нов дом тој ќе ги плаќа. Сауирис е убеден дека неговата идеја е одржлива во реалноста и дека финансиската конструкција за овој проект би се движела најмногу до сто милиони долари.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Neverojatno

Пишување by kiBik on Нед Сеп 06, 2015 6:43 pm

Дали е тоа можно??? Suspect
http://www.segabg.com/article.php?id=768465

Еве, ова прашанье го поставив и на друг форум, но немав одговор: Зощо бе не аплицирате во Хрватска или Словения? Тие исто се ЕУнияти?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Neverojatno

Пишување by Гостин on Пон Сеп 07, 2015 10:17 am

Нема бе. Си имаме ние тајни планови. Инфилтрација, па окупација. Very Happy Very Happy Very Happy

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Neverojatno

Пишување by kiBik on Вто Сеп 08, 2015 11:09 am

luхor напиша:Нема бе. Си имаме ние тајни планови. Инфилтрација, па окупација. Very Happy Very Happy Very Happy
Very Happy Very Happy
Ех бе, значи! Се' да не асимилрате ви е мерако!!! Сакате да не остане нищо жолто, косооко и кусоного во нашата убава раса!!! Evil or Very Mad Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Neverojatno

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот