LIFT

Go down

LIFT Empty LIFT

Пишување by Albatros on Пон Сеп 10, 2018 10:25 am

Ke odime so lift vo vselenata, japoncite razvivaat nova tehnologija.

Јапонските научници кои работат на конструкција на вселенски лифт наскоро ќе извршат прво тестирање во вселената со минијатурна верзија на лифтот. Научниците се надеваат дека ќе успеат со помош на долг кабел инсталиран во вселената помеѓу два помали сателити да испратат лифт со минијатурни димензии 6 пати 3 сантиметри.https://kukuriku.com.mk/se-chini-neverojatno-no-naskoro-za-pat-vo-univerzumot-nema-da-n-treba-raketa-video/

Albatros

Број на мислења : 407
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

LIFT Empty Re: LIFT

Пишување by Flora on Пон Сеп 10, 2018 12:46 pm

Uste vo zgradite nema stoprocentno sigurni liftovi a za vselenata sigurno ke pocekame uste dolgo.

Flora

Број на мислења : 296
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот