VOJSKA

Go down

VOJSKA Empty VOJSKA

Пишување by Albatros on Вто Сеп 11, 2018 11:34 am

Kanadskite vojnici se izgleda najrelaksiranite vojnici na svetot.

Канада: Упатство за војниците кога можат да користат марихуана

Канадската војска денеска објави насоки за користење марихуана меѓу припадниците на Оружените сили на земјата.

Упатството е издадено пред легализацијата на марихуаната во Канада, која стапува во сила на 17 октомври.

Со ова упатство, меѓу другото, на припадниците на оружените сили им е забрането да конзумираат марихуана осум часа пред стапувањето на должност, 24 часа пред која било воена операција и 28 дена пред скокање со падобран од голема височина.

Исто така, ќе биде забрането користење марихуана за време на меѓународни операции.

https://www.libertas.mk/kanada-upatstvo-za-vojnitsite-koga-mozh/

Albatros

Број на мислења : 323
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

VOJSKA Empty Re: VOJSKA

Пишување by Flora on Вто Сеп 11, 2018 12:16 pm

Mozi e legalizirana tamu pa zosto vojnicite da se diskriminiraat.

Flora

Број на мислења : 254
Join date : 2018-08-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

VOJSKA Empty Re: VOJSKA

Пишување by Nebula on Сре Сеп 12, 2018 11:36 am

Duvnat kon neprijatelot gi napraat haj i site srekni i veseli.

Nebula

Број на мислења : 395
Join date : 2018-08-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

VOJSKA Empty Re: VOJSKA

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот