SPIENJE NA RABOTA

Go down

SPIENJE NA RABOTA

Пишување by Bosonoga on Пет Сеп 14, 2018 11:51 am

Kaj nas ova da go uvedat nikoj nisto nema da sraboti.

Во Јапонија можете да спиете на работа, но постојат правила за тоа

Ако сакате работа од соништата, можете да размислите за преселба во Јапонија бидејќи токму таму спиењето на работа е сосем прифатливо.
Јапонците го имаат дури и терминот инемури, што значи присутен додека спие, пишува „Дејли мејл“.https://makfax.com.mk/zanimlivosti/%D0%B2%D0%BE-%D1%98%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%BF%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B0/
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 638
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: SPIENJE NA RABOTA

Пишување by Albatros on Пет Сеп 14, 2018 12:13 pm

Gotovo, se selam vo Japonija. Very Happy

Albatros

Број на мислења : 312
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот