RECIKLAZA

Go down

RECIKLAZA Empty RECIKLAZA

Пишување by Nebula on Пет Сеп 14, 2018 12:49 pm

Stiroporot so plastikata se najopasni zagaduvaci, izgleda mu dojde krajot i na toa.

Група основци осмислила начин на кој може да се рециклира стиропорот, за чие разградување инаку се потребни 500 години, а производот кој се добива од тој процес се користи за прочистување на вода.

Kliknete na linkot za videoto.

https://www.facebook.com/attn/videos/1751087594926692/

Nebula

Број на мислења : 399
Join date : 2018-08-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

RECIKLAZA Empty Re: RECIKLAZA

Пишување by EVITA on Пет Сеп 14, 2018 12:52 pm

Pmetni deca nema sto ova e za sekoja pofalba.

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 237
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот