Moraat da platat za gi posetat grobovite na svoite bliski

Go down

Moraat da platat za gi posetat grobovite na svoite bliski

Пишување by Гостин on Вто Фед 10, 2015 10:22 pm

E ova ne mi se veruva...Marjan Ristevski totalno siznal...Prolupal...Ili veke opstina Prilep e tolku dolzna...Sto site kriminali ke izlezat na videlina...Kade li e sga ABC ???

ФОТО Влезницата на прилепските гробишта чини 59 денари?

Граѓаните на општина Прилеп овие неколку денови бесно реагираат поради тоа што на градските гробишта им се наплаѓа влез по цена од 59 денари за оние кои влегуваат со автомобил, пишува порталот „10без10“.

Прилепчани прашуваат зошто плаќаат влезница и што претставуваат гробиштата?

- Што се гробиштата, автопат ли се па за да плаќаме патарина, што е ова паркинг ли е да плаќаме за паркинг место, уште малку кај и да е ќе ни земаат пари како за влезница во золошка градина, срамно и бедно - коментира една револтирана прилепчанка.http://plusinfo.mk/vest/14524/foto-vleznicata-na-prilepskite-grobishta-cini-59-denari

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Moraat da platat za gi posetat grobovite na svoite bliski

Пишување by Гостин on Вто Фед 10, 2015 10:27 pm

Касата е празна. Нема пари за исплата на платите. А уште малку нема да можат да ги подмират обврските и за тековното работење. Ова е очајнички обид општината да се одржи во каква таква ликвидност.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Moraat da platat za gi posetat grobovite na svoite bliski

Пишување by хан Ацо on Вто Фед 10, 2015 10:33 pm

Сега останува да барат кирия на мртвите.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Moraat da platat za gi posetat grobovite na svoite bliski

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот