MESI

Go down

MESI Empty MESI

Пишување by Nebula on Нед Сеп 16, 2018 1:06 pm

Verojatno nema da bide tragedija, Barsa za dve godini ke najde dostojna zamena.

„Каталонци“, уживајте уште малку: Меси си оди од Барса!
Објавено на September 16, 2018

Најдобриот фудбалер на сите времиња Лионел Меси можеби ги игра последните две сезони во дресот на Барселона.

Бројни светски медиуми денеска објавија дека во 2020 година тој ќе го напушти својот матичен клуб и по две децении во него, среќата ќе ја побара на друго место. Конкретно, во Интер Мајами чиј сопственик е Дејвид Бекам и ќе почне да се натпреварува во МЛС.

Двајцата се во одлични односи и полни со комплименти еден за друг, а Меси тогаш нема да биде во зенитот на својата кариера и можно е да побара нов предизвик.

MESI Mesi

https://sportclub.mk/katalontsi-uzhivajte-ushte-malku-mesi-si-odi-od-barsa/

Nebula

Број на мислења : 402
Join date : 2018-08-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот