ЗАСРАМИСЕ И СОКРИСЕ

Go down

ЗАСРАМИСЕ И СОКРИСЕ  Empty ЗАСРАМИСЕ И СОКРИСЕ

Пишување by osa on Пон Сеп 17, 2018 7:58 pm

Пандов за вмровците „ЗА“: Ова им го прават за да ги понижат, за да лижат каде што плукале
МАКЕДОНИЈА 17.09.2018 14:04 | Република Online

Александар Пандов, кој повикува на бојкот на референдумот ги коментира изјавите на Митко Јанчеви и Никола Тодоров дека ќе гласаат „ЗА“ на референдумот.


„Клиентиве на СЈО, еден по еден ги вадат по медиумите дека биле за. Јасно им е на Заев и Шеќеринска дека тие нема да им помогнат, до толку повеќе, со оглед на нивниот негативен имиџ во јавноста и ќе им одмогнат. Ова им го прават единствено да ги понижат, принудувајќи ги да го лижат она на што до вчера плукале. Многу бедно и одвратно. Затоа Македонија е #Бојкотирам“


Aleksandar Pandov
пред 7 часа
Клиентиве на СЈО, еден по еден ги вадат по медиумите дека биле за. Јасно им е на Заев и Шеќеринска дека тие нема да им помогнат, до толку повеќе, со оглед на нивниот негативен имиџ во јавноста и ќе им одмогнат. Ова им го прават единствено да ги понижат, принудувајќи ги да го лижат она на што до вчера плукале. Многу бедно и одвратно. Затоа Македонија е #Бојкотирам_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14419
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЗАСРАМИСЕ И СОКРИСЕ  Empty Re: ЗАСРАМИСЕ И СОКРИСЕ

Пишување by osa on Пон Сеп 17, 2018 8:10 pm

pak se javi kako "politichki analitichar "....treba da se zasramish i da se sokriesh ....zarem ti ke kritikuvash nekogo za lizenje kade shto plukal.....piknise vo gluvcheshka dupka i razmisli za vremeto koga plukashe po grujo patorot zaedno so ekspertot shanac ....se valkavte od smeenje.... duri i na vasheto radio mozevme da ve gledame (ne na televizija ubavo chitash ,tuku na radio ) ....kolku samo sarkazam i omalovazuvanje isturavte vo specijalnata radio emisija "tup lista"ne top lista ,tuku kako shto pishav tup lista (tamu gi redevte po glupoka :1.patorot gujo 2.goca brk 3 ebate sase 4.bona silvaneva ........i.t.n. ....zatoa i preku radio ve"gledavme "...i po malku vreme op najbolji i
najgolemi poddrzuvachi i braniteli na PATOROT gujo ... kolku samo izliza znaesh ???? i ti ke si zborel sega ...klasichna mivka ....mislish deka so bradata i kosata ne te poznava narodot .

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14419
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот