24 ОТВОРЕНО -НОВИ ЕМИСИИ ПОГЛЕДНЕТЕ

Go down

24 ОТВОРЕНО -НОВИ ЕМИСИИ ПОГЛЕДНЕТЕ  Empty 24 ОТВОРЕНО -НОВИ ЕМИСИИ ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by osa on Вто Сеп 18, 2018 9:55 pm

интересни гости од кои може да се научи многу ..побарајте на фејзбук или јутуб и погледнете

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14817
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

24 ОТВОРЕНО -НОВИ ЕМИСИИ ПОГЛЕДНЕТЕ  Empty Re: 24 ОТВОРЕНО -НОВИ ЕМИСИИ ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Bosonoga on Вто Јун 11, 2019 11:59 pm

vecherashnata emisija otvoreno so gostite :Z.Zaev ,R.Deskoska,O.Spasovski i R.Popovski

iskreno chesno transparentno za se i seshto ,bravo za site sogovornici na M.Chadikovski
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 733
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

24 ОТВОРЕНО -НОВИ ЕМИСИИ ПОГЛЕДНЕТЕ  Empty Re: 24 ОТВОРЕНО -НОВИ ЕМИСИИ ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by osa on Сре Јун 12, 2019 1:53 am

interesno .....


Заев: Некој ќе добие отказ, некој оди во затвор, некој нов мандат
[size=10]Facebook
13TwitterViberMessenger

24 ОТВОРЕНО -НОВИ ЕМИСИИ ПОГЛЕДНЕТЕ  11062019otvoreno2godiniodgovorno3
Таа што не е квалитетна администрација ќе им се заблагодариме, не може да им ги трошат парите на граѓаните за плати и нешто да не работат, рече премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување во емисијата Отворено на тв24. 
Додаде дека некој ќе носи кривична одговорност и ќе оди во затвор, некој ќе му биде дадено отказно решение, на некој ќе му биде потврден втор мандат да биде дали ет оа обвинител, судија, пратеник или било што.
– Еден дел од реформата на јавната администрација има за цел да ги намали работните позиции во администрацијата, делот на позициите кои што се систематизирани по систематизациите не се потребни, само фигурираат само затоа што треба некој да зема плата и ништо да не работи мора да ги укинеме. Тие ќе имаат своја понуда каде ќе бидат насочени да им биде понудена работа, државата ќе ги понуди со тренинг, ќе им даде поддршка на приватните фирми за да може да ги привлечат. Ќе дојде и времето, а доаѓа кога приватниот сектор нуди повисоки плати за средно образование од државниот сектор, рече Заев.[/size]

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14817
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

24 ОТВОРЕНО -НОВИ ЕМИСИИ ПОГЛЕДНЕТЕ  Empty Re: 24 ОТВОРЕНО -НОВИ ЕМИСИИ ПОГЛЕДНЕТЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот