PAJACI

Go down

PAJACI Empty PAJACI

Пишување by Albatros on Чет Сеп 20, 2018 11:25 am

Nisto strasno ama vo Grcija se ojavil neobicen fenomen.

ФЕНОМЕН: Џиновска пајакова мрежа прекри цел брег во Грција (ВИДЕО)

Топлото време на западот на Грција доведе до несекојдневен спектакл, 300 метри долга пајакова мрежа осамна во гратчето Етолико.
Огромниот простор преполн со зеленило е прекриен со пајакова мрежа, пишува Дејли елас, а пренесува ВВС. Експетите наведуваат дека е во прашање сезонски феномен за кој се заслужни пајаците „тетрагнатха“ кои можат да направат огромни гнезда за парење.

https://kumanovskimuabeti.mk/fenomen-dzhinovska-pajakova-mrezha-prekri-cel-breg-vo-grcija-video/


Albatros

Број на мислења : 331
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот