MRZA

Go down

MRZA Empty MRZA

Пишување by Bosonoga on Чет Сеп 20, 2018 12:06 pm

Диета за мрзливи

Пробајте ја оваа напивка која е вкусна, лесна за подготовка, а го забрзува метаболизмот и ви помага да се ослободите од вишокот килограми додека удобно седите во вашата фотелја.

СОСТОЈКИ:

2 супени лажици мед
1 супена лажица цимет
250 мл вода

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Зовријте ја водата. Ставете ја врелата вода преку циметот. Прекријте го садот и оставете го да се олади до температура на која може да го консумирате пијалокот.
Додајте го медот кога пијалокот е изладен. Никогаш не ставајте мед во врела вода, бидејќи топлината ги уништува ензимите и другите хранливи материи на медот.
Испијте половина од пијалокот пред спиење. Другата половина оставете ја во фрижидер и испијте ја наутро – но без претходно да ја подгревате.

Тоа е сè! И запомнете – овој рецепт делува само кога се конзумира на празен стомак.

https://skopje24.mk/dieta-za-mrzlivi/
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 759
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

MRZA Empty Re: MRZA

Пишување by OPOZICIONER on Чет Сеп 20, 2018 12:50 pm

Isto ko caj da pravis.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

MRZA Empty Re: MRZA

Пишување by EVITA on Чет Сеп 20, 2018 1:06 pm

Ne mi se veruva bas, sedis, jades sto sakas, ne vezbas a slabees. Poveke zvuci kako bajka. Very Happy

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 246
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

MRZA Empty Re: MRZA

Пишување by osa on Чет Сеп 20, 2018 9:44 pm

hmmm....shto znacheshe "go zabrzuva metabolizmot" ?????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14969
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

MRZA Empty Re: MRZA

Пишување by misterija on Пет Сеп 21, 2018 2:48 pm

Мене некако не ми оди во глава рецептов, оти една голема лажица цимет е премногу?
Трчање и вежбање му Е МАЈКАТА!!

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 450
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

MRZA Empty Re: MRZA

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот