PRSTI

Go down

PRSTI

Пишување by Nebula on Пет Сеп 21, 2018 12:35 pm

I spored prstite na racete moze da se odredi licnosta.

Прстите на рацете кажуваат многу за вас и вашиот карактерА. Велат дека луѓето на кои прстот на кој се носи прстенот им е подолг од показалецот се многу убави. Тие зрачат со шарм што другите луѓе го сметаат за неодолив. Покрај тоа, тие се агресивни и одлучни, и за нив не е проблем преземањето ризик. Нивните професии најчесто се: војник, инженер, шахист, а се и многу успешни во решавањето крстозборки.
Наводно тие заработуваат и повеќе од останатите.

B. Луѓето со пократoк четврт прст од показалецот имаат голема самодоверба, полни се со себеси и арогантни. Тие уживаат во осаменоста и не сакаат да ги вознемирувате во нивното слободно време. Тие не се личност која ќе го направи првиот чекор кога станува збор за врска, но секогаш го прифаќаат и ценат вниманието што го добиваат.

C. Лицата со исто ниво на должината на домалиот прст и на показалецот се мирољубиви и се чувствуваат непријатно кога ќе се најдат во конфликт. Тие се добро организирани и се обидуваат да бидат во добри односи со сите. Карактеристично за нив е дека се многу верни и полни со нежност и со грижа за нивните партнери.

https://markukule.mk/%D0%BF%D1%80%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BA%D0%B0%D0%B6%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%B0%D1%82-%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D1%83-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D0%B0/

Nebula

Број на мислења : 376
Join date : 2018-08-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRSTI

Пишување by misterija on Пет Сеп 21, 2018 2:44 pm

Погодиле 50%..утнале со професијата.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
avatar
misterija

Број на мислења : 439
Join date : 2016-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRSTI

Пишување by Albatros on Пет Сеп 21, 2018 5:58 pm

Znaci ubava si. Very Happy

Albatros

Број на мислења : 312
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRSTI

Пишување by osa on Саб Сеп 22, 2018 8:54 am

navistina "pogodile "....no verojatno mojata profesija e vo tochkite (...)....ako tamu sepak ne e mojata profesija togash ubavo vika misterija ,utnale vo profesijata samo ,ostanatoto predviduvanje e tochno

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
avatar
osa

Број на мислења : 13871
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRSTI

Пишување by misterija on Саб Сеп 22, 2018 4:24 pm

Albatros напиша:Znaci ubava si. Very Happy

Па нели се гледа од сликата, убава плавуша, а колку е паметна е друга прича Laughing Laughing

_________________
Не излегувам на референдум Razz
avatar
misterija

Број на мислења : 439
Join date : 2016-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: PRSTI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот