FEJSBUK

Go down

FEJSBUK Empty FEJSBUK

Пишување by Albatros on Нед Сеп 23, 2018 11:45 am

EU gi stiti svoite gragani od Fejsbuk, bara promeni na uslovite za koristenje.

Европскaта унија го предупреди Facebook да ги промени условите и одредбите за користење

Брисел го предупреди Facebook да ги промени своите „лажни“ услови и одредби или во спротивно ќе сноси последици. Европската амбасадорка за заштита на потрошувачите, Вера Јурова изјави дека и снемува трпениe во врска со оваа ситуација. Битно е да се нагласи дека веќе две години трае настојувањето европските корисници на оваа социјална мрежа да добијаат повеќе информации за тоа како се користат нивните податоци и информации.

https://inovativnost.mk/2018/09/22/%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D1%81%D0%BAa%D1%82%D0%B0-%D1%83%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D0%B3%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8-facebook-%D0%B4%D0%B0-%D0%B3%D0%B8/

Albatros

Број на мислења : 403
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот