вмро-ДПМНЕ

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by трендафил on Чет Aвг 31, 2017 9:17 pm

Очигледно си заборавил дека имавме светска економска криза и европска должничка криза што ги зголеми каматите. Македонија исто така беше земја со енормна невработеност и низок БДП. Овие проблеми македонската влада успеа да ги надмине, па сега вазалскава ги користи бенефитите од тоа.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2769
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by luxor on Пет Сеп 01, 2017 11:09 am

Единствено што успеа да надмине владата на дпмне е пет милијарди долг што ќе го плаќаат и твоите внуци.
avatar
luxor

Број на мислења : 3225
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by трендафил on Пет Сеп 01, 2017 6:04 pm

Прво владата нема 5 милијарди долг, второ долгот во 2006 година, кога ВМРО дојде на власт не беше нула. Извини што морам да ти напишам, но престани еднаш да се информираш само од медиуми на кучињата на Џорџ Сорос и пред да напишеш нешто провери ги фактите.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2769
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Teo on Саб Сеп 02, 2017 12:41 pm

Ama vkupniot javen dolg go napravivte za vreme na vasheto vladeenje pogolem od 5 milijardi evra...Pa lazhevte deka ne e taka prikazhuvajki go samo dolgot na vladata...A parite od zadolzhuvanjata gi ukradovte...
avatar
Teo

Број на мислења : 3215
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by трендафил on Саб Сеп 02, 2017 4:23 pm

Не знам дали разбираш македонски па прашањето колкав беше долгот во 2006 година ќе ти го поставам и на според вас вториот официјален јазик. Cili ishte borxhi publik në vitin 2006?
Се надевам дека ќе ме разбереш на македонски кога ти пишувам дека девизните резерви на државата во време на власта на ВМРО се зголемени за нешто повеќе од 1 милијарда евра, а СДСМ за три месеци ги намали резервите за 177 милиона.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2769
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Teo on Саб Сеп 02, 2017 8:36 pm

A bre ajde, kaj ti se dokazite deka vro-dpne-ofcite gi zgolemile drzhavnite rezervi...A i ako ste gi zgolemile duri i za milijarda evra, toa ne e nishto sprema pette milijardi shto gi ukradovte...

PS. Gledam odlichno go razbirash spored tebe vtoriot oficijalen jazik kako shto odlichno gi znaesh i praznicite na spored tebe vtoripot narod vo Makedonija......Ne zaludno se somnevamn vo tvojata nacionalnost...Poserbno zatoa shto sekogash gi poddrzhuvash neprijatelite na makedonskiot narod i makedonskata drzhava...
avatar
Teo

Број на мислења : 3215
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo on Чет Сеп 14, 2017 9:15 pm

Членот на Иницијативата за внатрепартиски реформи во ВМРО-ДПМНЕ, Александар Михајлоски, е во еднонеделна посета на Вашингтон, Соединетите Американски Држави каде има работни состаноци на високо ниво со претставници на Сенатот во САД, Конгресот и Стејт Департментот на САД.

Во текот на вчерашниот ден, Александар Михајлоски, оствари средби со високи членови на Сенатот и Републиканската партија на САД. На состаноците со советниците на Сенаторот Џон Меккејн, Конгресмените Пол Мичел, Ренди Вебер, Доналд Бејер, Том Марино, Адам Смит, Патрик Тибери, Стив Стајверс и Робин Кели, како и високи претставници во Стејт Департментот, беше разговарано за актуелните политички случувања во Република Македонија и за активностите на Иницијативата за внатрепартиски реформи во ВМРО-ДПМНЕ.

Трендо, бате на Груевистите ви тече низ ногавица а....ќе ве шитнат од партијата......
Македонија Александар Михајлоски на средби во Вашингтон со високи претставници на Сенатот, Конгресот и Стејт Департментот на САД

defo

Број на мислења : 1926
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by трендафил on Чет Сеп 14, 2017 10:10 pm

Освен А1он дали и некој друг ја има објавено оваа информација. Кои се тие високи претставници на Стејт Департментот? Сметаш ли дека Бејли, Ахмети, Села и Заев не ја имаат вратено на евроатлантскиот пат, како што според А1он сметаат соговорниците на Александар Михајловски. СМташ ли дека како што демократски го симнаа Груевски од премиерското место пре скоро две години сега на ист демократски начин американците ќе го постават Михајловски како лидер на ВМРО и нов премиер. Тоа е можно и без нови избори, со нова коалиција во која фикс е само ДУИ доколку не се поделат на демократски начин под американски притисок пратениците на СДСМ. На пример соросоидите да подржат нова влада без СДСМ. Интересно е кој му ги плаќа патувањата на реформаторот, да не кажам деформаторот. Дали се плаќа од наши пари преку буџетот или преку буџетот на некоја странска држава?

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2769
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Teo on Чет Сеп 14, 2017 11:19 pm

Te lazhat Trendafile ne im veruvaj...Tramp ne znael deka tie visoki pretstavnici na Stejt Departmentot se sretnale so Mihajlovski...Isto kako shto ne znaeshe deka Hojt JI beshe vo Makedonija...
avatar
Teo

Број на мислења : 3215
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo on Пет Сеп 15, 2017 7:52 pm

Отворено писмо на Малчески до Груевски: Никола, време е да си поднесеш неотповиклива оставка од лидерското место

Прво и основно, немам високо мислење за Самуил Малчевски, имав(ме) како стидент(и) некоја препирка со него додека беше председател на студентски сојуз на ПМФ, али има во моментов право за некои работи.
Иако веќе имав донесено одлука дека претстојниот период нема да настапувам јавно, сепак, не можам да останам нем на последните анкети со кои се испитува јавното мислење во пресрет на локалните избори. Се разбира, тука не мислам на смешните анкети на непостоечкиот таканаречен Институт „Павел Шатев“.
Хаха, фантомски организации....за цицање пари од сопственото членство.
Твојата оставка ќе овозможи партијата во најбрз можен рок да се консолидира, да се модернизира и да се демократизира, а со самото тоа и да се врати на победнички патеки.
Со ова се слагам 102,5% Заев и СДСМ, поготово СДСМ имаат среќа што против себе имаат криминалци, кои држеа робови околу себе. Тие робови се ослободија, и ќе го казнат робовладетелот, во случајов Никола Груески. Не дека СДСМ се вистинското решение, него инатот, и мирисот на слободата е посилен и над се.

defo

Број на мислења : 1926
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by трендафил on Пет Сеп 15, 2017 11:12 pm

Да сме живи и здрави ќе видиме. СДСМ и покрај ноторната лага за наводно фантомски гласачи со која на два пати со помош на притисок на странци ги одложи изборите додека не му се обезбеди контингент од повеќе десетици илјади албански гласови, сепак ги загуби изборите од ВМРО на чело со Груевски. Не е вообичаено лидерот на партијата што победила на избори да си поднесе оставка. Во секој случај членовите на ВМРО сами одлучуваат кој ќе им биде лидер. Секое мешање од страна е диктатура. Смешно ми е кога следбениците на Заев тврдат дека сакаат посилно ВМРО и дека Малчевски или Михајловски се пастирите што треба да ги победат Ахмети, Села и Заев. Не сум слушнал дека Михајловски или Манчевски рекле нешто против тиранската платформа, против јазичната федерализација или против тоа бугарски историчари да ги пишуваат нашите учебници. За разлика од вас не сметам дека Тито и Груевски на сила ме направиле Македонец, па нема да гласам за политичари од типот на Заев или некој од деформаторите на СДСМ. Не би го подржувал ни Груевски доколку имавме некој лидер од типот на Ердоган или Асад, кои се изборија со странското мешање за разлика од лидерот на ВМРО кој дозволи идиотите од НАТО и ЕУ на два пати да ги одложат изборите, додека не обезбедија тесно мнозинство на предавници за составување на влада. Но за жал од политичарите што имаат шанси да победат немаме друг.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2769
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Teo on Пет Сеп 15, 2017 11:19 pm

C c c, tasno...

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ од првиот собраниски состав ги поддржаа реформаторитеhttp://fokus.mk/pratenitsite-od-vmro-dpmne-od-prviot-sobraniski-sostav-gi-poddrzhaa-reformatorite/
avatar
Teo

Број на мислења : 3215
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo on Вто Ное 07, 2017 9:58 pm

Што мислите, ќе биде Митко Јанчев(Кожувчанка, градоначалник на Кавадрци), дали ќе биде новиот ДПМНЕ-оски лидер. Со надеж да биде премиер.

defo

Број на мислења : 1926
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Dino on Пет Ное 10, 2017 9:58 am

Koj i da bide zaludno im e bidejki novive se zahuktaa. Nezabelezitelno a mozda i nesvesno se pretvaraat u kopija na dpmne sluzejki se so istite finti i metodi.

Dino

Број на мислења : 128
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo on Саб Ное 11, 2017 12:48 pm

да, ама разбери дека....лошо е (можда сега, сеуште не) да се нема опозиција, здрава, зрела. Еве јас сум човек кој не е врзан за партија, што би било утре ако нешто не ми се допаѓа кај СДСМ, за кого да гласам за ДПМНЕ и Груески. Јас лично за ДПМНЕ во кое е Груески, Горде и останата багра не гласам.

defo

Број на мислења : 1926
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo on Вто Ное 14, 2017 10:04 pm

Мицковски: Разговарав со Мукоски, ми кажа дека не давал инструкции на толпата во СобраниеГемералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, во интервју на телевизија 24 кое се емитува вечерва вели дека тој разговарал со Крсто Мукоски, кој му го кажал дека не давал инструкции на толпата која упадна во Собранието на 27 април, и додаде дека тоа е само перцепција на водителот.

ИДИОТИ!!!! ЗАТВОР ШТО ПОСКОРО!!!!

defo

Број на мислења : 1926
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот