ZALADUVANJE

Go down

ZALADUVANJE Empty ZALADUVANJE

Пишување by Flora on Пон Сеп 24, 2018 9:56 am

Dojde esenta i ocekuvano ke zaladi, se ubavo ama toa so vetrot nikako ne mi se dopaga.

Сончево, попладне дожд и силен ветер

Во првата половина од денот денеска времето ќе биде сончево и топло со умерен југозападен и западен ветер. Попладне, а особено кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста со услови за краткотраен дожд на северот и западот од земјава.

Уште попладнето, почнувајќи од север, ќе започне да дува силен северозападен ветер со брзина и од околу 90 километри на час, а тоа ќе услови нагло заладување.

Утринската температура ќе се движи од 8 до 15 часот, а дневната од 26 до 34 степени. УВ индексот ќе изнесува 6.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност, а попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува силен северозападен ветер. Температурата ќе се движи од 14 до 30 степени.

Од вторник времето ќе биде претежно сончево, но ветровито со силен северен ветер, како и значително постудено. Дневната температура во поголем дел од земјава ќе се намали за околу 10, а на места и за 15 степени.

Од среда наутро драстично опаѓање ќе има и кај утринската температура, која на места ќе се спушти и околу нулата. Постепено затоплување ќе има кон крајот на неделата.

https://www.slobodenpecat.mk/makedonija/sonchevo-popladne-dozhd-silen-veter/

Flora

Број на мислења : 262
Join date : 2018-08-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот