BUREK

Go down

BUREK Empty BUREK

Пишување by IVA on Пон Сеп 24, 2018 10:07 am

Recept za originalen bosanski burek.

Оригинал рецепт за босански бурек – еве како да го направите

Многумина обожааваат бурек, но ретко кој знае да го направи, па затоа најчесто го купуваме од пекари.

Поради тоа, ви донесуваме рецепт за оригинален босански бурек…

Во видеото во прилог прикажан е начинот на подготовка:



https://centar.mk/blog/2018/09/23/original-retsept-za-bosanski-burek-eve-kako-da-go-napravite/
IVA
IVA

Број на мислења : 359
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот