LAZNI VESTI PROTIV REFERENDUMOT

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

LAZNI VESTI PROTIV REFERENDUMOT - Page 3 Empty Re: LAZNI VESTI PROTIV REFERENDUMOT

Пишување by osa on Пет Апр 05, 2019 11:15 pm

aman bre trendafilcho ako vie lazete mislite deka site lazat ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14643
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

LAZNI VESTI PROTIV REFERENDUMOT - Page 3 Empty Re: LAZNI VESTI PROTIV REFERENDUMOT

Пишување by трендафил on Нед Апр 07, 2019 10:35 pm

Ако не добиеме датум за преговори во јуни значи дека не бил проблем за тоа во името туку во нешто друго. А можно е и да не добиеме членство во НАТО ако не ги предадеме терористите на турскиот Заев, Фетула Ѓулен,
https://expres.mk/kje-ekstradira-li-makedonija-privrzanici-na-fetula-gjulen-pobaranjeto-na-turcija/

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5260
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

LAZNI VESTI PROTIV REFERENDUMOT - Page 3 Empty Re: LAZNI VESTI PROTIV REFERENDUMOT

Пишување by nino on Пон Апр 08, 2019 3:42 am

Ни НАТО ни ЕУ нема да видиме. Сето тоа е лага. Никогаш нема во никаков сојуз да не примат. Затоа што ова не е држава.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

LAZNI VESTI PROTIV REFERENDUMOT - Page 3 Empty Re: LAZNI VESTI PROTIV REFERENDUMOT

Пишување by трендафил on Пет Апр 12, 2019 9:33 am

За ЕУ не верував ни до сега дека ќе бидеме примени пред да се распадне унијата. За НАТО мислев дека ќе не примат, поточно кажано насилно ќе не внесат, но сега веќе и тоа е под голем знак на прашање откако Турција побара да ги испорачаме борците за човекови права по западна терминологија, а терористи за својата матична земја и тоа го става како услов за ратификација на протоколот. Тука е и приближувањето на Турција со Русија по обидот за државен удар во земјата од истите тие што го донесоа Заев на власт, на пример набавката на СС-400 ракетниот систем.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5260
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

LAZNI VESTI PROTIV REFERENDUMOT - Page 3 Empty Re: LAZNI VESTI PROTIV REFERENDUMOT

Пишување by Teo on Пет Апр 12, 2019 9:45 am

Ne se sekiraj, Horhe kje sredi.

LAZNI VESTI PROTIV REFERENDUMOT - Page 3 Screenshot-2019-04-12-09-39-43

LAZNI VESTI PROTIV REFERENDUMOT - Page 3 Screenshot-2019-04-12-09-40-11
Teo
Teo

Број на мислења : 4296
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

LAZNI VESTI PROTIV REFERENDUMOT - Page 3 Empty Re: LAZNI VESTI PROTIV REFERENDUMOT

Пишување by трендафил on Вто Апр 16, 2019 11:18 am

Треба патолошки бујна фантазија за да поверува човек во такви приказни. И пилињата знаат дека Министерството за надворешни работи ги испрати нотите до сите земји за октроираниот Устав и новото уставно име кое сите го прифатија со чесни исклучоци. Сега изгледа сите се виновни за предавството освен СДСМ. Интересен начин на размислување претпоставувам за некој психолог или психијатар, но не за политички форум.

По кое меѓународно право Русија може да не прифати одлука на Собранието на Северна Македонија додека Заев евентуално не отиде во затвор или лудница доколку некој судија во иднина утврди дека Преспанскиот договор е донесен на криминален начин, а некој вештак дека тоа е сторено поради непресметливост.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5260
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

LAZNI VESTI PROTIV REFERENDUMOT - Page 3 Empty Re: LAZNI VESTI PROTIV REFERENDUMOT

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот