МОЛОТОВ КОКТЕЛ

Go down

МОЛОТОВ КОКТЕЛ

Пишување by osa on Саб Фед 14, 2015 8:49 pm

Фрлен е молотов коктел врз автомобилот на позната бизнисменка ...
еве ја приказната .
[size=37]Детали за опожарувањето на автомобилот на бизнисменката Кираца Трајковска[/size]

Наместо сервисирана, колата на бизнисменката Кираца Трајковска заврши опожарена. Молотов коктел ноќеска  заврши во гепекот на црвениот  цитроен. Бил оставен во дворот на сервисот во Ѓорче на поправка од пред неколку дена .
Во паника утринава беа вработените механичари и соседството. Полицијата правеше увид неколку часа а пред сервисот беше само бизнисменката која одби  да зборува пред камера.
Таа вели дека немало потреба од толкава драма, бидејќи полицијата ќе истражи како настанал инцидентот. Во краткиот разговор, Кираца само ги отфрли тврдењата дека се работи за автомобил кој таа го вози. Цитроенот е на нејзината снаа која по удар во предницата во сообракајна несреќа,  ја оставила колата на поправка.
Вели тука сум бидејќи се водам како сопственик,  синот и снаата  ме извикаа од дома откако ги вознемириле вестите за чиј автомобил се работи, објасни Кираца.  Најверојатно не се работи за подметната експлозија . 61 годишната бизнисменка  не добивала никакви закани или уцени за кои би знаела полицијата.
Инаку Кираца Трајковска беше долги години десна рака на Штерјо Наков, поранешна директорка и сопственик на голем број акции  во Фершпед. Пред две години поради бизнис недоразбирања таа ги продаде акции на друга фирма.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МОЛОТОВ КОКТЕЛ

Пишување by Гостин on Саб Фед 14, 2015 10:58 pm

Kiraca, ja izgubi bitkata so Shterjo za Fershped...A Shterjo taa pobeda ja plati so Alfa TV...Koja premina vo racete na vlasta za smeshna suma od 150K evra...Mozhebi ova e predupreduvanje za Kiraca...Da go zaboravi toa shto go znae...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: МОЛОТОВ КОКТЕЛ

Пишување by tmoro on Нед Фед 15, 2015 12:21 am

Молотови коктели треба да летаат во владата .

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МОЛОТОВ КОКТЕЛ

Пишување by Гостин on Нед Фед 15, 2015 12:24 am

Nema da bide nishto chudno i toa da se sluchi...Dokolku odluchat so sila da ostanat na vlast...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: МОЛОТОВ КОКТЕЛ

Пишување by haskov on Нед Фед 15, 2015 4:00 am

Добро е, постовите ви се снимени! Twisted Evil Twisted Evil

haskov

Број на мислења : 135
Join date : 2015-01-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МОЛОТОВ КОКТЕЛ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 15, 2015 9:19 am

Haski, koga ke gi nosish snimkite kaj Zajko, pozdravi go od mene, i kazi mu deka se potpisuvam na dvata prethodni posta na tmro i Teo! Cool
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МОЛОТОВ КОКТЕЛ

Пишување by хан Ацо on Нед Фед 15, 2015 9:54 am

haskov напиша:Добро е, постовите ви се снимени! Twisted Evil Twisted Evil

Да не си ти од некоя странска служба?
Twisted Evil
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МОЛОТОВ КОКТЕЛ

Пишување by tmoro on Нед Фед 15, 2015 9:58 am

хан Ацо напиша:
haskov напиша:Добро е, постовите ви се снимени! Twisted Evil Twisted Evil

Да не си ти од некоя странска служба?
Twisted Evil

Тој е од странската служба ВЕТЕРНИЦА со име и презиме МИСТЕР КИНГ

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МОЛОТОВ КОКТЕЛ

Пишување by хан Ацо on Нед Фед 15, 2015 10:02 am

tmoro напиша:
хан Ацо напиша:
haskov напиша:Добро е, постовите ви се снимени! Twisted Evil Twisted Evil

Да не си ти од некоя странска служба?
Twisted Evil

Тој е од странската служба ВЕТЕРНИЦА со име и презиме МИСТЕР КИНГ

Laughing
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МОЛОТОВ КОКТЕЛ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 15, 2015 10:06 am

tmoro напиша:
хан Ацо напиша:
haskov напиша:Добро е, постовите ви се снимени! Twisted Evil Twisted Evil

Да не си ти од некоя странска служба?
Twisted Evil

Тој е од странската служба ВЕТЕРНИЦА со име и презиме МИСТЕР КИНГ
Laughing Laughing Laughing ...Taka li? Laughing Laughing Laughing Sto ne kaza od odma! A bre kingu kingu, sto vi stori zajko kukurajko! Ve rastrese, ve razbuca, ve peplosa..... Very Happy
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МОЛОТОВ КОКТЕЛ

Пишување by Г-ѓа Министерка on Нед Фед 15, 2015 11:58 am

haskov напиша:Добро е, постовите ви се снимени! Twisted Evil Twisted Evil

Ја што се сум снимила од кај тебе afro


Г-ѓа Министерка
Г-ѓа Министерка

Број на мислења : 54
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МОЛОТОВ КОКТЕЛ

Пишување by haskov on Нед Фед 15, 2015 12:08 pm

tmoro напиша:
хан Ацо напиша:
haskov напиша:Добро е, постовите ви се снимени! Twisted Evil Twisted Evil

Да не си ти од некоя странска служба?
Twisted Evil

Тој е од странската служба ВЕТЕРНИЦА со име и презиме МИСТЕР КИНГ


Прво бев ВОЛ,  па конкрете а сега сум кинг, хи хи хи
Ај можда од четврта ќе погодите?
Никогаш нема бе да погодите, погрешна ви е локацијата за пребарување.
Гледаш колку сум добар, ви помагам да не барате на погрешно место.
А бе скапаници, не туку бркајте вештерки, гледајте си форумчето, тргнете се од сенката на тркалото што потона, ќе ве повлече под вода!

haskov

Број на мислења : 135
Join date : 2015-01-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МОЛОТОВ КОКТЕЛ

Пишување by Г-ѓа Министерка on Нед Фед 15, 2015 12:12 pm

haskov напиша:
tmoro напиша:
хан Ацо напиша:
haskov напиша:Добро е, постовите ви се снимени! Twisted Evil Twisted Evil

Да не си ти од некоя странска служба?
Twisted Evil

Тој е од странската служба ВЕТЕРНИЦА со име и презиме МИСТЕР КИНГ


Прво бев ВОЛ,  па конкрете а сега сум кинг, хи хи хи
Ај можда од четврта ќе погодите?
Никогаш нема бе да погодите, погрешна ви е локацијата за пребарување.
Гледаш колку сум добар, ви помагам да не барате на погрешно место.
А бе скапаници, не туку бркајте вештерки, гледајте си форумчето, тргнете се од сенката на тркалото што потона, ќе ве повлече под вода!

Оплакни грло после толку наведнување
Г-ѓа Министерка
Г-ѓа Министерка

Број на мислења : 54
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МОЛОТОВ КОКТЕЛ

Пишување by Гостин on Нед Фед 15, 2015 1:23 pm

haskov напиша:

Прво бев ВОЛ,  па конкрете а сега сум кинг, хи хи хи
Ај можда од четврта ќе погодите?
Никогаш нема бе да погодите, погрешна ви е локацијата за пребарување.
Гледаш колку сум добар, ви помагам да не барате на погрешно место.
А бе скапаници, не туку бркајте вештерки, гледајте си форумчето, тргнете се од сенката на тркалото што потона, ќе ве повлече под вода!

Ne si laskaj...Sigurno znam koj si...Znam i shto sakash...A znam i deka toa nikogash nema da go dobiesh... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: МОЛОТОВ КОКТЕЛ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Фед 15, 2015 2:23 pm

Haski slusaj momentalno ima PRES SDSM - MNOOOOOOOGU E INTERESNO
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МОЛОТОВ КОКТЕЛ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот