VENCANICA

Go down

VENCANICA Empty VENCANICA

Пишување by Albatros on Саб Сеп 29, 2018 11:58 am

Bi sakale li vasata nevesta da se pojavi na svadbata vo vakva vencanica, toa bese za maskite a za zenskite prasanjeto e dali bi sakale so ovaa vencanica da zastanat pred maticar, deka u crkva garant nema da gi pustat. Very Happy

Ова е венчаницата која предизвика земјотрес на интернет: „Не е за луѓе со слабо срце“ (ФОТО)

VENCANICA D0bed0b2d0b0-d0b5-d0b2d0b5d0bdd187d0b0d0bdd0b8d186d0b0d182d0b0-d0bad0bed198d0b0-d0bfd180d0b5d0b4d0b8d0b7d0b2d0b8d0bad0b0-d0b7d0b5d0bc

За оваа единствена венчаница некои велат дека треба да се продава со предупредувањето: „Не е за луѓе со слабо срце!“.

Се работи за модел кој има повеќе од 200 кристали и потребно било 244 работни часови за да биде довршена.

Веднаш по самата објава оваа венчаница го привлекла вниманието на луѓето низ целиот свет.

За едните е фантастична, за другите бизарна и непримерна за венчаница, погледнете.

https://vesti24.mk/%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B5-%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%87%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%98%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B5%D0%BC/

Albatros

Број на мислења : 382
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

VENCANICA Empty Re: VENCANICA

Пишување by EVITA on Саб Сеп 29, 2018 12:03 pm

Vo nekoj drug zivot mozebi. Very Happy

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 243
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

VENCANICA Empty Re: VENCANICA

Пишување by Bosonoga on Саб Сеп 29, 2018 12:06 pm

Vo Makedonija?! Nema sansa! Twisted Evil
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 733
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

VENCANICA Empty Re: VENCANICA

Пишување by misterija on Саб Сеп 29, 2018 5:26 pm

Гарант Лила Филиповска ако се мажи уште еднаш би  облекла ваква венчаница...хахаха...

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 442
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

VENCANICA Empty Re: VENCANICA

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот