REFERENDUM

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Re: REFERENDUM

Пишување by luxor on Пет Окт 05, 2018 7:01 pm

Прашај оној од умс на дпмне кој досега беше претставник таму.
avatar
luxor

Број на мислења : 3958
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: REFERENDUM

Пишување by трендафил on Саб Окт 06, 2018 9:30 am

Гледам листата се проширува. Еден од вашите лидери, Артан Груби, за неуспехот на референдумот сега ги обвинува и Турција, членка на НАТО и Унгарија, членка на ЕУ и НАТО.


_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3785
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: REFERENDUM

Пишување by Teo on Саб Окт 06, 2018 9:40 am

A koj drug osven vie dpne-ofcite tvrdi deka referendumot e neuspeshen...600K ZA i samo 37K protiv jasno davaat na znaenje koja e voljata na makedonskiot narod...
avatar
Teo

Број на мислења : 3886
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: REFERENDUM

Пишување by трендафил on Саб Окт 06, 2018 11:15 am

Така тврди Државната изборна комисија во која само еден член е претставник на политичка партија што не го поддржува референдумот, а четворица се од партии што поддржуваат укинување на македонскиот народ во замена за членство во НАТО и можеби по една или повеќе децении во ЕУ.
Има и една разлика. Поранешната власт имаше 2/3 мнозинство, па можеше да го смени Уставот и без референдум. Но не беше предавничка.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3785
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: REFERENDUM

Пишување by luxor on Саб Окт 06, 2018 11:27 am

трендафил напиша:Така тврди Државната изборна комисија во која само еден член е претставник на политичка партија што не го поддржува референдумот,

Многу лажеш во последно време. Паника од распадот или бес што дпмне ќе гласа за промена на уставот?

Оливер Дерковски од ВМРО-ДПМНЕ ќе биде претседател на Комисијата, а негов потпретседател ќе биде Дитмире Шеху од редовите на ДУИ. Елизабета Постоловска е избрана како член од ВМРО-ДПМНЕ. Борче Кондарко, Јанакие Витановски и Радица Ристевски се членови од СДСМ. Фадил Зендели потврди дека за член во ДИК од Беса на Касами ќе биде Енвер Салиу.

https://republika.mk/942668
avatar
luxor

Број на мислења : 3958
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: REFERENDUM

Пишување by трендафил on Саб Окт 06, 2018 11:15 pm


_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3785
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: REFERENDUM

Пишување by luxor on Нед Окт 07, 2018 4:25 pm

Сега точно си кажал, додека тврдеше дека од дпмне во изборна има само еден член лажеше.
avatar
luxor

Број на мислења : 3958
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: REFERENDUM

Пишување by трендафил on Пет Окт 12, 2018 9:33 am

Ирецот Ед Годшел кој живее и работи во Скопје се срами од Европската Унија за нејзиниот однос кон Македонија.
“Како граѓанин на ЕУ, засрамен сум од позицијата во која ЕУ ја стави Македонија. Сеењето недоверба, употребата на надмоќ, предавство на демократските принципи и основното право на самоидентификација, не се добри работи”, смета Годшел кој пораката му ја упатува на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан.

http://expres.mk/irec-vo-skopje-se-sramam-od-odnosot-na-eu-kon-makedonija/

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3785
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: REFERENDUM

Пишување by PRVOBOREC on Пет Окт 12, 2018 10:30 am

Колку го плативте тоталнов анонимус, повеќе или помалку од Мико?

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 398
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: REFERENDUM

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот