OD TVITER

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Go down

OD TVITER - Page 2 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Нед Мар 01, 2015 4:26 pm

Госпоѓица @ZenskiPrikazni
Follow
На ВМРОвец му стига видео кај што сопругата му се општи со друг
Се јавува во штаб
Му велат снимале странски служби за да му наштетат
Све ОК
12:40 PM - 1 Mar 2015

Е. @EStavrevska
Follow
„Влегуваат Боцевски, Каракамишева и Ванковска во бар“ е добар почеток на виц. Освен ако вицот ни е државното уредување.
12:23 PM - 1 Mar 2015

Бони Топ @bonitopp
Follow
Ајде честито внук,му посакувам што поскоро да емигрира надвор од државава.
10:50 AM - 1 Mar 2015

OD TVITER - Page 2 B-9wxEMWkAAtxSh

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 2 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Нед Мар 01, 2015 5:35 pm

OD TVITER - Page 2 14xj57a

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 2 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Нед Мар 01, 2015 5:45 pm

Milo mi e ‏@istoimene Feb 26
#СармаИздржи

OD TVITER - Page 2 B-w652pVEAEbAGa

kiro dandaro ‏@Napstersky Feb 26
Ти велам само Иво никој друг ме нема чепнато #СармаИздржи

OD TVITER - Page 2 B-xnNPyW0AE6nqM

kiro dandaro ‏@Napstersky Feb 26
#сармаиздржи Само Иво беше...

OD TVITER - Page 2 B-xm7zLXIAADU8m

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 2 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Пон Мар 02, 2015 12:34 am

ЖРТВА НА РИТУАЛ @JumalaTuoni
Follow
Кој е побескорисен?
8:09 PM - 1 Mar 201

OD TVITER - Page 2 B_CMPfmUQAAJl7V

Тутан Камон @IvoCmon
Follow
Како е да живееш во Македонија?
-Зависи кои вести ги гледаш.
1:47 PM - 1 Mar 2015

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 2 Empty Re: OD TVITER

Пишување by osa on Пон Мар 02, 2015 12:50 am

smeenjeto go prodolzuva zivotot ...so smeenje se lacheshe shto ?
daj ne  ne smej samo ,pishi i shto korist imame od toa ...jas znam ,ama za drugite shto   neznaat !!!!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 2 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Пон Мар 02, 2015 9:20 am

Angelo ‏@Angel123Jankov 13h13 hours ago
Исус и #Ж. Тие се тие

OD TVITER - Page 2 B_CKYXvU8AANhvN

Zarko Trajanoski ‏@zombifikacija Feb 27
Ни Сталин не бил олку ефикасен. Во ист ден судот примил спогодба, одржал рочиште, донел пресуда, објавeна лично од #Ж

OD TVITER - Page 2 B-12M1MUUAAeNXB

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 2 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Пон Мар 02, 2015 6:04 pm

Neb. Gelevski - Bane @banekoma
Follow
Зоран Ставрески: Ние сме лудаци. Ние трошиме на чоколада а немаме леб дома, тоа праиме ние. #бомба6
4:43 PM - 2 Mar 2015

OD TVITER - Page 2 B_Gm1puWkAAd8S0

Госпоѓица @ZenskiPrikazni
Follow
Не ги оправдувам зашо они биле разумни,диригирал Шефот.
Сум дала отказ од работни места кај што барале од мене неморални работи,МОЖЕЛЕ И ОНИ
5:01 PM - 2 Mar 2015

Borjan Jovanovski @BorjanJovanovsk
Follow
Па ставре јачи соросоид да ти бил од сите нас други соросоидчиња
4:27 PM - 2 Mar 2015

Влатко Васиљ @VlatkoVasilj
Follow
Со ваков буџет Америка нема да издржи... ама ќе издржи петата најдобра економија во свет. Нели курир?!
3:26 PM - 2 Mar 2015

Ines Efremova @Inna_E
Follow
"Дегутантно е“
“Ми се повраќа“
“Ние сме ненормални“
“Трошиме за чоколадо, а немаме за леб“
- изјава на дпмне за дпмне

#ТикТакТикТак #бомба
3:33 PM - 2 Mar 2015

Aleksandar ‏@aleks2it  2h2 hours ago
Братучедот ќе го е.е кумашинот. Инцест-игра за целата власт. #бомба6 #ТикТакТикТак #СтавреИздржи

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 2 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Пон Мар 02, 2015 6:08 pm

Aleksandar S. @juvesnake
Follow
24.12.2012 Ставрески мафташе со рачето да ги тепаат и избркаат пратениците од СДСМ во "одбрана" на "квалитетниот буџет" ..
3:48 PM - 2 Mar 2015

Елена @shtrumfeta_
Follow
Гасете интернет, доста е.
Ако после оваа #бомба не ги смениме, тогаш целосно ги заслужуваме како влада. Толку.
3:27 PM - 2 Mar 2015

Влатко Васиљ @VlatkoVasilj
Follow
Еј а бе на крај искочи дека Ставрески повеќе ги мрази ДПМНЕ отколку СДСМ.
3:20 PM - 2 Mar 2015

Влатко Васиљ @VlatkoVasilj
Follow
Кини ги Ставре, сите. Ти си стара комуњара. Еднаш комуњар, цел живот комуњар. Од тебе почна, од тебе ќе заврши!
3:15 PM - 2 Mar 2015

Шукар Чавела @jovanatozija
Follow
ау, ве читам, одеднаш сожалување према гоца и ставре имате, реални биле. ПА РИБИ ПАМТАТ ПОДОЛГО БЕ!!! #NoForgiveness
3:13 PM - 2 Mar 2015

Хермиона @KVKriss
Follow
Тоа што на Ставре му работи логиката, не го амнестира од одговорност за сите криминали за кои дал Амин
3:06 PM - 2 Mar 2015


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 2 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Пон Мар 02, 2015 8:14 pm

Еднорог @BrienneOfTart
Follow
Вмро ај едно најпросто прашање. Ако јас ја ебам сестра ти и не дознаеш од македонец него од шпанец, шо ти мења? За странски служби ми е.
4:10 PM - 2 Mar 2015

Влатко Васиљ @VlatkoVasilj
Follow
Ова не е прес за народот, ова е правдање кон премиерот.
7:16 PM - 2 Mar 2015

Влатко Васиљ @VlatkoVasilj
Follow
Простете што претходно кажав дека Ставрески не му се плашел на Груевски. Скроз ме демантира неговиот треперлив глас на изнудениов прес.
7:17 PM - 2 Mar 2015

Д Зоро @The__Zorro
Follow
Министриве сами си признаваат дека не се нормални и дека праат глупости а има луѓе шо уште ги бранат и викаат дека се ок. Не ве разбирам
5:24 PM - 2 Mar 2015

Влатко Васиљ @VlatkoVasilj
Follow
Еј не бранете веќе. Ниту пак релативизирајте. Ниту пак амортизирајте. Срамно е. А и очајни сте. И се приметувате. И смешно жални сте.
4:49 PM - 2 Mar 2015


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 2 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Вто Мар 03, 2015 9:08 pm

Igor Trajkovski @mkrobot
Follow
За странските инвестиции во индустриските зони.
Extra: http://telma.com.mk/vesti/stranski-investicii-niski-plati-visoka-drzhavna-pomosh
7:15 PM - 3 Mar 2015

OD TVITER - Page 2 B_MTEiYVEAAD7tJ

Сеси Асхел @rizikjak
Follow
Ставре со забеганиот лудак и копилето.
6:31 PM - 3 Mar 2015

OD TVITER - Page 2 B_MJGfEWkAA4rw0

Маци @ViktoryNik
Follow
#Ставре вади чоколадите, снема леб.
#ТикТакТикТак
4:26 PM - 3 Mar 2015

OD TVITER - Page 2 B_LsjD9VEAAy66W

Д Зоро @The__Zorro
Follow
Овој Милчо е за подзалечување Very Happy
4:13 PM - 3 Mar 2015

OD TVITER - Page 2 B_LpaflUoAAquLk

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 2 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Чет Мар 05, 2015 6:55 pm

Еднорог @BrienneOfTart
Follow
Ало началниче, ве дупат овие од Телма а?
6:47 PM - 4 Mar 2015

OD TVITER - Page 2 B_RWYc2VIAEeg7K

ПуканКи @Trajche_theTree
Follow
Гоца и Зоки <3
5:53 PM - 5 Mar 2015

OD TVITER - Page 2 B_WTmgZUYAMzKuQ

Ina @mnogufina
Follow
25ти ден. Ти мислиш Тодоров ништо не работи ама ете во Прилеп умираат бебиња.
10:37 AM - 5 Mar 2015

Курвин Водењак @Jovanowsky
Follow
Мпц ги поскапела цените на услугите.
Искочија нови модели на мерцедеси
5:33 PM - 5 Mar 2015

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 2 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Чет Мар 05, 2015 7:52 pm

Д Зоро @The__Zorro
Follow
Вести на Сител
6:37 PM - 5 Mar 2015

OD TVITER - Page 2 B_WdjttUIAA-1MH

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 2 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Пет Мар 06, 2015 12:16 am

McCoy @Bavarecot
Follow
Поговорка на денот...
7:46 PM - 5 Mar 2015
OD TVITER - Page 2 B_WtZr-WYAAFDGT

Е. @EStavrevska
Follow
Иванов барал државните институции да ги казнат оние кои го прекршиле законот. Па институциите се тие кои го прекршиле законот, амебо ниедна!
9:54 PM - 5 Mar 2015

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 2 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Пет Мар 06, 2015 11:11 pm

Aleksandar S. @juvesnake
Follow
А го мислиш мирен, наивен, со наочарчињава, чиниш на мравка не гази.. а он да ти бил МОНСТРУМ !!!
8:13 PM - 6 Mar 2015

OD TVITER - Page 2 B_b9SyNUgAAgNiz

Ф или П? @FStojanovski1
Follow
Влечат цигани за уши, деца и жени фрлаат во ендеци, ебат сечии мајки во пичка.
Ако ова е остварување, не знам.
9:59 PM - 6 Mar 2015

ЈУНГ_повеќе_од_Фројд @lea_misstres
Follow
Инфо од #Штази...
Сите од #бомба 7,се повикани во влада...
И случајно сите амбасадори се кај Фикусот
6:58 PM - 6 Mar 2015

Курвин Водењак @Jovanowsky
Follow
Tоа што алфа, сител и мтв не даваат ништо од снимките, јасно говори за нивната независност, односно владина зависност
6:41 PM - 6 Mar 2015

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 2 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Пет Мар 06, 2015 11:13 pm

Е. @EStavrevska
Follow
Почитувани, ве известуваме дека хаштагот #ДолуВлада заради недостаток на легалност и легитимност се заменува со #ДолуБаграКриминална. Фала.
4:45 PM - 6 Mar 2015

Мона Бонга @stvor_ljudski
Follow
Во фаца ни се смееше Гоца. Во фаца! Нам, на измамените граѓани ни се искези. Каде после ова? Каде?!
5:19 PM - 6 Mar 2015

Ljubiša @Sulimanovic
Follow
Вратете си го филмот, и помислете, дали овој терет кој го има на грб Заев го имал било кој друг Македонец од партизаните наваму?
4:30 PM - 6 Mar 2015

Vladimir Lazoroski @adoohoho
Follow
кламзи обид
3:51 PM - 6 Mar 2015

OD TVITER - Page 2 B_bBSdMUIAACIBC

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 2 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Саб Мар 07, 2015 10:24 pm

адвокатот на ѓаволот ‏@bozhinovski  Mar 4
поздрав број 2 до #Ж

OD TVITER - Page 2 B_RpxepU0AAX0_-

ЏониДип ‏@Johnny_Bre  Mar 3
Пресот на Ставре - целосната слика ® #бомба #ТикТакТикТак #Ж

OD TVITER - Page 2 B_KrlcUXIAEgTL_

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 2 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Нед Мар 08, 2015 9:08 am

McCoy @Bavarecot
Follow
Среќен 8ми Март на сите жени, освен на Горде. Таа не е жена, таа е монструм, башка и бркови има.
12:35 AM - 8 Mar 2015

Slobodan Jakoski @FlavrSavr
Follow
Како ќе му објасниш на твоето дете дека си знаел дека со земјата управуваат криминалци и психопати, а не си направил ништо околу тоа?
10:29 PM - 7 Mar 2015


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 2 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Нед Мар 08, 2015 8:20 pm

Госпоѓица @ZenskiPrikazni
Follow
На ВМРОвка дечкото ја вара и тепа и она вика "Абе знаеш како, сите се исти, другиве да не се поарни" и останува со него.
6:08 PM - 8 Mar 2015

Госпоѓица @ZenskiPrikazni
Follow
Фатил ВМРОвец златна рипка и му исполнила 3 гласачки кутии.
4:32 PM - 8 Mar 2015

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 2 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Нед Мар 08, 2015 9:17 pm

x→∞ t=0 @sheretoto
Follow
украдов ФБ статус, нека го овде
6:44 PM - 8 Mar 2015

OD TVITER - Page 2 B_l8ClWWIAA3l67

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 2 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Пон Мар 09, 2015 5:44 pm

Ljubiša @Sulimanovic
Follow
RT @Han_Taken: Како бе тоа Миленко уште асален ќутек нема изедено?

Анима Мунди не дозволуваат насилство врз диви свињи.
4:32 PM - 9 Mar 2015

Man @Goran_Man
Follow
„Заев пуши во кафана, а сака држава да води! Кај го има ова!?“ - напиша Иван, зема 300 денари од штаб, сендвич со посебна салама и газоза.
3:03 PM - 9 Mar 2015

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 2 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Пон Мар 09, 2015 5:45 pm

Ljubiša @Sulimanovic
Follow
The Emperor
2:01 PM - 9 Mar 2015
OD TVITER - Page 2 B_qE4AeVAAAzVip

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 2 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Пон Мар 09, 2015 5:46 pm

Самосвесен @RagingDemon1
Follow
Сите си отвараат хаштаг за готвење, па и #Гоца реши. Салата ала "ВМРО МВРО"
2:44 PM - 9 Mar 2015OD TVITER - Page 2 B_qOo9eWwAAqtXq

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 2 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Мар 09, 2015 8:35 pm

Na ovaa smrdosanava ako ne i daat da gi pere avtobusite od JSP vo Idrizbeg - aram da im e!
p.s. - SO CHETKICA ZA ZABI !!!!(i so nejzinoto cetce za bricenje)
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 2 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Пон Мар 09, 2015 9:11 pm

Јок. Може само гумите од калта да им ги испере со јазик...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 2 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Гостин on Пон Мар 09, 2015 9:35 pm

Едноставно, морав...Цаци ептен јака...

Забушант ‏@batekiko  2h2 hours ago
Со што се занимаваат новинарите на #СИТЕЛ дури Заев објавува БОМБА!?!?
#ЦациСител
#Заев
#Телма

OD TVITER - Page 2 B_rQEsxUYAMdnJB

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

OD TVITER - Page 2 Empty Re: OD TVITER

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот