ROBIN HUD ILI ROBIN LUD

Go down

ROBIN HUD ILI ROBIN LUD Empty ROBIN HUD ILI ROBIN LUD

Пишување by Nebula on Пон Окт 01, 2018 10:38 am

Ограбил бензинска пумпа, па потоа направил несекојдневен потег: Кога ќе видите каде завршиле илјадниците евра ќе останете во неверување

Германската полиција е во потрага по крадецот кој од една бензинска пумпа во Германија украл голема сума на пари.

Како што соопшти германската полиција маскираниот крадец во петокот од продавачот на бензинската пумпа во градот Гришим побарал целиот промет да му го стави во пластична вреќа, по што крадецот побегнал.

Полицијата веднаш започна да трага по напаѓачот, а кога се вратила во полициската станица два часа подоцна ги нашла парите оставени пред полициската врата.

Полицијата вели дека нема никакво објаснување за однесувањето на крадецот како и со неговото предомислување да ги врати парите.

https://kurir.mk/magazin/zanimlivosti/ograbil-benzinska-pumpa-pa-potoa-napravil-nesekojdneven-poteg-koga-kje-vidite-kade-zavrshile-iljadnicite-evra-kje-osta

Nebula

Број на мислења : 460
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ROBIN HUD ILI ROBIN LUD Empty Re: ROBIN HUD ILI ROBIN LUD

Пишување by misterija on Пон Окт 01, 2018 11:51 am

Nebula напиша:Ограбил бензинска пумпа, па потоа направил несекојдневен потег: Кога ќе видите каде завршиле илјадниците евра ќе останете во неверување

Германската полиција е во потрага по крадецот кој од една бензинска пумпа во Германија украл голема сума на пари.

Како што соопшти германската полиција маскираниот крадец во петокот од продавачот на бензинската пумпа во градот Гришим побарал целиот промет да му го стави во пластична вреќа, по што крадецот побегнал.

Полицијата веднаш започна да трага по напаѓачот, а кога се вратила во полициската станица два часа подоцна ги нашла парите оставени пред полициската врата.

Полицијата вели дека нема никакво објаснување за однесувањето на крадецот како и со неговото предомислување да ги врати парите.

https://kurir.mk/magazin/zanimlivosti/ograbil-benzinska-pumpa-pa-potoa-napravil-nesekojdneven-poteg-koga-kje-vidite-kade-zavrshile-iljadnicite-evra-kje-osta


Можеби му проработела совеста, па си се покајал човекот..или покакал, којзнае..само он самиот..хаххахаааа..свашта има на овој свет!! Laughing

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 442
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот