SITE SE ISTI

Go down

SITE SE ISTI

Пишување by Dino on Сре Окт 03, 2018 10:58 am

23 godini od atentatot na gligorov, se menea vladi i partii i nikoj nisto ne napravi.

23 години од атентатот врз претседателот Киро Глигоров

Пред 23 години на 3 октомври беше извршен атентат врз првиот претседател на Република Македонија Киро Глигоров, кој го преживеа со тешки повреди во главата.

На местото на атентатот загина неговиот возач Александар Спировски, а беше повреден телохранителот на Глигоров, Илчо Теовски. Како последица од повредите почина и случајниот минувач Христо Христоманов, а беа повредени и Климе Коробар и Јован Атанасовски.

Останува непознато кој стоел зад атентатот. Истражната постапка која се води против непознат сторител сѐ уште е отворена. Истрагата утврди дека атентатот бил добро подготвен и организиран и оти само среќна околност е што претседателот Глигоров го преживеа.

https://plusinfo.mk/23-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D0%B4-%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%82-%D0%B2%D1%80%D0%B7-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BE/

Dino

Број на мислења : 344
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: SITE SE ISTI

Пишување by SHARENI on Сре Окт 03, 2018 11:19 am

Ili ne mozele ili ne smeele da kazat sto e pozadinata nie sme sepak mala zemja a vo atyentatot mozi se vmesani golemi igraqci. I ne e merilo toa so atentatot za vladeenjeto na partiite ne se i ne mozat da bidat isti. Od Grujo i dpmne poloso nemalo i ke nema.
avatar
SHARENI

Број на мислења : 287
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: SITE SE ISTI

Пишување by defo on Сре Окт 03, 2018 8:48 pm

и двајцата сте во право. Меѓутоа не ми јасно до ден денес, како ниту еден асален докас, или инснуација неизлезе, се е од тешка потешка будалија. Моето мение е дека атентатот врз Киро а и погибијата на Трајковски, се последица на тоа што беа свои луѓе. Sad

defo

Број на мислења : 2046
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: SITE SE ISTI

Пишување by SHARENI on Пет Окт 05, 2018 2:57 pm

Site se isti a? A be zasramete se so takvi glupostini.

Боро Стојчев поднесе неотповиклива оставка од функцијата градоначалник на Ново Село
05.10.2018 14:35:29https://mia.mk/Mobile/mk/Home/RenderSingleNews/288?newsID=134494609
avatar
SHARENI

Број на мислења : 287
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: SITE SE ISTI

Пишување by OPOZICIONER on Пет Окт 05, 2018 3:01 pm

Od dpmne mislat deka ako oni se kriminalci so lazat deka ne pravele kriminal i so sila sakaat da ja drzat vlasta za da pravat uste poveke kriminali site se takvi kako niv.
avatar
OPOZICIONER

Број на мислења : 444
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: SITE SE ISTI

Пишување by Dino on Пет Окт 05, 2018 5:46 pm

Ova samo da ne odi zatvor oti mu aktiviraa uslovna presuda, aj ke vidite oti den nema da odlezi.

На градоначалникот на Ново Село му се заканува затворска казна од две години откако Обвинителството доставило предлог до Основниот суд во Струмица да се активира претходната условна казна на која бил осуден Боро Стојчев.

https://www.nezavisen.mk/mk/vesti/2018/10/93220/

Dino

Број на мислења : 344
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: SITE SE ISTI

Пишување by luxor on Пет Окт 05, 2018 7:09 pm

Додека не се потврди твоето пророштво муабетот ти е гола вода.
avatar
luxor

Број на мислења : 3917
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: SITE SE ISTI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот