LUGE I NASTANI

Страна 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Go down

LUGE I NASTANI - Page 9 Empty Re: LUGE I NASTANI

Пишување by Nebula on Нед Дек 09, 2018 11:40 am

Починале:

1565 Пиј IV — римски папа.

1669 Климент IX — римски папа.

1910 Лаза Костиќ — српски писател и преведувач, родоначалник на српската авангардна лирика.

1916 Нацуме Сосеки — јапонски писател.

1943 Никола Парапунов — македонски револуционер.

Nebula

Број на мислења : 402
Join date : 2018-08-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот