DPNE-RASPAD

Go down

DPNE-RASPAD

Пишување by Teo on Пет Окт 05, 2018 8:50 pm

Zemajte pukanki i pivo...

Мицковски преку Косана Николиќ со обид да ја амортизира Демократската Фракција на ВМРО-ДПМНЕ

Денеска е направен груб, неетички, неморален и несоодветен обид преку Косана Николиќ да се пристапи на Демократската Фракција на ВМРО-ДПМНЕ, информираат од таму. Дознаваме дека Косана имала инструкции од Мицковски да се направи средба на „второ ниво“. Веројатно поради тоа што тој е зафатен со тајни средби со Али Ахмети…
Од Демократската Фракција на ВМРО-ДПМНЕ ни изјавија дека „дојденци“ од други партии и платеници нема да бидат прифатени за и на никакви разговори. Очигледно неписмените гавази на Мицковски не го разбрале соопштението број 20 на Демократската Фракција на ВМРО-ДПМНЕ.

Таму е наведено дека Мицковски треба да се освести во пресрет на изборите за да не доживее дебакл и катастрофа партијата. Партијата поради слабото раководење е на колена и со нула кредибилитет дома и надвор. А спротивно на реалноста влегува во нова фаза на „триумфализам“ кој може да ја урниса уште повеќе. Затоа е нејасно нерационалното и политиканско однесување на Мицковски, кој политиката очигледно ја сфаќа единствено како алатка да се добере до премиерската фотеља.
Токму затоа од Демократската Фракција на ВМРО-ДПМНЕ не информираа дека нити ќе прифатат некој да ги хендла, амортизира, средби на нивоа, нити ќе бидат нечиво алиби за катастрофалната политичка магистрала по која се движи партијата.
Вечерва ќе ја објавиме и телефонската комуникација со Косана.

https://puls24.mk/%D0%BC%D0%B8%D1%86%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%83-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%9C-%D1%81%D0%BE-%D0%BE%D0%B1%D0%B8/
avatar
Teo

Број на мислења : 3762
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPNE-RASPAD

Пишување by Teo on Пет Окт 05, 2018 8:52 pm

Vtoro prodolzhenie...

СМС комуникацијата на Демократската Фракција со Косана извршителот на Мицковски

Како што ви најавивме во текстот: Мицковски преку Косана Николиќ со обид да ја амортизира Демократската Фракција на ВМРО-ДПМНЕ следува СМС комуникацијата, односно одговорот на Косана од страна на Демократската Фракција на ВМРО-ДПМНЕ (имаме дозвола СМС пораките да ги објавиме од испраќачот).Да се потсетиме. Денеска беше направен груб, неетички, неморален и несоодветен обид преку Косана Николиќ да се пристапи на Демократската Фракција на ВМРО-ДПМНЕ, информираат од таму. Дознаваме дека Косана имала инструкции од Мицковски да се направи средба на „второ ниво“. Веројатно поради тоа што тој е зафатен со тајни средби со Али Ахмети…
Пребргу заборавија овие од „раководството“ од „Белата палата“ седејќи во облаци, дека членството не ги есапи и дека самото си тргна по пат различен од нивниот, различен од калкулантството, политиканството и водењето тајна политика со Али Ахмети и сличните на него. Спротивно на сето ова Демократската Фракција на ВМРО-ДПМНЕ е во непосреден контакт со членството и во постојани консултации. Сознанијата говорат дека јазот помеѓу членовите и раководството никогаш не биле поголеми. Лажниот триумфализам само уште повеќе ја загрозуваат иднината на партијата која нема контрола врз своите пратеници кои отворено излегоа на референдумот, а сега по пропаѓањето на истиот со лош Пиар се вадат, односно колнат дека нема да ја повторат грешката…Еве го одговорот од Демократската Фракција на ВМРО-ДПМНЕ. „Ние не прифативме тајни разговори на нивото на Косана Николиќ. Нема зошто. Оти партијата не е ниту на нивоа, нити тајна приватна организација, нити е ДООЕЛ иако некои како таква ја третираат. Ние можеме да прифатиме само отворени и чесни разговори за иднината на партијата со чесни ВМРОВЦИ од другата страна. Ако има такви.“

https://puls24.mk/%D1%81%D0%BC%D1%81-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0/
avatar
Teo

Број на мислења : 3762
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPNE-RASPAD

Пишување by luxor on Пет Окт 05, 2018 9:29 pm 
avatar
luxor

Број на мислења : 3817
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPNE-RASPAD

Пишување by misterija on Пет Окт 05, 2018 9:41 pm_________________
Не излегувам на референдум Razz
avatar
misterija

Број на мислења : 428
Join date : 2016-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО

Пишување by трендафил on Саб Окт 06, 2018 9:08 am

Има повеќе обиди на СДСМ и неговите наредбодавачи за раслојување на ВМРО. Новите фракционери ја немаат силата што ја имаше Љубчо Георгиевски пред десетина години, но и тој не успеа во намерите. Деформаторите можат да си формираат посебна партија финансирана од СДСМ или некоја амбасада. Слично како што ја формиравте партијата на Бачев Единствена Македонија или порано обединети за Македонија. Во други услови можеби на едни избори би откраднала еден пратеник од ВМРО, но на овие на кои ќе се гласа дали македонскиот народ да остане оваков каков што е или да се формира нова нација без историја нема да се гласа според ниту една друга работа. Се работи за борба за опстанок на народот. Кај СДСМ се работи за борба за опстанок на власт и опстанок на лидерот - Зоран Заев.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3451
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPNE-RASPAD

Пишување by Teo on Саб Окт 06, 2018 9:55 am

Da, da, zboruvaj mi za toa kako ti ne si dpne-ofca i samo i go sakash dobroto na Makedonija...A dobro za Makedonija spored tvojot dpneovski mentalitet e koga vie ste na vlast pa ja kradete, unishtuvate i si gi lechite seksualnite frustracii siluvajki ja i drzhavata i narodot so menuvanje na identitet, kultura, osiromashuvanje, falsifikuvanje i podmetnuvanje lichni karti i drugi dokumenti na nevini lugje, nasilno teranje na glasanje, falsifikuvanje na voljata na gragjanite...I da ne nabrojuvam povekje...Dolg e spisokot na vashite zlodela od lechenjeto kompleksi na mali kurinja...Od usta ne gi vadite kako shto mozhev da zabelezham od tvoite postovi...Dodusha imam razbiranje za tebe deka si isfrustritran i iskomleksiran...Sekoj bi bil koga gleda kako mashinerijata narechena narod go gazi i go frla na bunishteto na istorijata...
avatar
Teo

Број на мислења : 3762
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPNE-RASPAD

Пишување by Bosonoga on Саб Окт 06, 2018 10:13 am

Sto ke mi e milo da se ispotepaat crepovite pomegu sebe.
avatar
Bosonoga

Број на мислења : 527
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО

Пишување by трендафил on Саб Окт 06, 2018 10:54 am

Teo напиша:Da, da, zboruvaj mi za toa kako ti ne si dpne-ofca i samo i go sakash dobroto na Makedonija...A dobro za Makedonija spored tvojot dpneovski mentalitet e koga vie ste na vlast pa ja kradete, unishtuvate i si gi lechite seksualnite frustracii siluvajki ja i drzhavata i narodot so menuvanje na identitet, kultura, osiromashuvanje, falsifikuvanje i podmetnuvanje lichni karti i drugi dokumenti na nevini lugje, nasilno teranje na glasanje, falsifikuvanje na voljata na gragjanite...I da ne nabrojuvam povekje...Dolg e spisokot na vashite zlodela od lechenjeto kompleksi na mali kurinja...Od usta ne gi vadite kako shto mozhev da zabelezham od tvoite postovi...Dodusha imam razbiranje za tebe deka si isfrustritran i iskomleksiran...Sekoj bi bil koga gleda kako mashinerijata narechena narod go gazi i go frla na bunishteto na istorijata...
Толку истурена омраза во релативно кус текст. Не знам од што да почнам. Ако крадела претходната власт, а крадела сигурно затоа што секогаш и секаде има крадци, сега се краде многу повеќе. Буџетот е ист како тогаш, многу помалку се прави нешто, а долгот се зголемува. Не знам за какво менување на идентитетот зборуваш. Можеби беше за прв пат потенциран еден дел од историјата на кој почива името на нашата земја и народ, Македонија и Македонци, но ништо не беше избришано од историјата. Вие сега со договорите со Грција и Бугарија сакате да ја избришете целата македонска историја, а верувате дека не сакате да го смените идентитетот. Тоа што имате комплекс дека имате големи куришта затоа што секогаш ве поддржуваат странци изгледа ви се врати од глава на референдумот. Македонија е во војна за зачувување на самобитноста, идентитетот и самостојноста, а вие во таа битка сте на непријателска страна. И многу крадете. Деформаторите од ВМРО се исто како и вас, платеници на странците или вие ги плаќате од украдените пари. Да имаше реформатори што се против бришењето на македонската историја, можеби и јас ќе ги поддржев.Нели ти е јасно дека човек не мора да биде член на партија, туку е за партија најблиска до сопствените ставови. ВМРО беше такво секогаш и кога Љубчо Георгиевски беше негов лидер. Ја почитуваше целата македонска историја. За разлика од вас јас не сметам дека македонските Словени, ако воопшто имало преселба од север кон југ што е невообичаена на северната полутопка, биле геноциден народ и ги убиле и протерали сите антички Македонци што живееле на овие простори и тоа точно до сегашните граници.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3451
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPNE-RASPAD

Пишување by luxor on Саб Окт 06, 2018 11:36 am

Читав внимателно и не најдов омраза. Од авион се гледа дека си дпмне-офца. А дека имате сексуално-фрустрациски синдром на мали куриња се гледа од твоите постови. Навистина не ми е јасно зошто се буниш.

ПС. Дај некое инфо, до каде сте со меѓусебното копање очи и колку фракции дпмне-офци ќе се појават на избори?
avatar
luxor

Број на мислења : 3817
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPNE-RASPAD

Пишување by трендафил on Саб Окт 06, 2018 7:10 pm

Не знам кој ќе победи на изборите, дали тоа ќе биде ВМРО или некоја друга партија со слична програма. Неколку платеници кои ги има повеќе на телевизиите и порталите не можат да бидат фракција. Вашиот човек и не е исклучен колку што гледам од партијата, туку само е разрешен од функцијата. Ќе видиме што ќе правите вие со пратениците што нема да гласаат за уставни промени доколку истите воопшто дојдат на дневен ред.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3451
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPNE-RASPAD

Пишување by luxor on Саб Окт 06, 2018 7:31 pm

трендафил напиша: Неколку платеници кои ги има повеќе на телевизиите и порталите не можат да бидат фракција.

Тоа само од мака што ти се распаѓа партијата, инаку сите знаеме дека се многу повеќе од остатоците со диктаторски мајндсет во главата. Twisted Evil
avatar
luxor

Број на мислења : 3817
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPNE-RASPAD

Пишување by трендафил on Саб Окт 06, 2018 8:54 pm

СДСМ е партија што купува пратеници и не ја почитува волјата на граѓаните на неуспешниот референдум и покрај изборните измами на повеќе гласачки места. Во секој случај се надевам дека наскоро ќе имаме избори, па ќе видиме кој се распаѓа. Секој со диктаторски менталитет сака да нема политички противници.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3451
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPNE-RASPAD

Пишување by misterija on Саб Окт 06, 2018 8:55 pm

Која ли е таа Косана Николиќ?

_________________
Не излегувам на референдум Razz
avatar
misterija

Број на мислења : 428
Join date : 2016-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPNE-RASPAD

Пишување by Teo on Саб Окт 06, 2018 9:05 pm

трендафил напиша: Во секој случај се надевам дека наскоро ќе имаме избори, па ќе видиме кој се распаѓа.


Iskreno se nadevam deka kje ima izbori...Vashite frakcii sami po sebe nema da imaat nitu po pet pratenici...

трендафил напиша:Секој со диктаторски менталитет сака да нема политички противници.

Bidejki vie dpne-ofcite ste tie so diktatorski mentalitet dali ti tuka najavuvash bojkot na izborite??? Vsushnost taa vi e edinstvenata opcija...Kje mozhete da se teshite deka site shto ne glasale za SDSM se za vas...Toa shto kje nemate nitu eden pratenik ne e tema na razgovor...
avatar
Teo

Број на мислења : 3762
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPNE-RASPAD

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот