Игра

Страна 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Re: Игра

Пишување by Естир on Чет Фед 19, 2015 6:50 pm

Teo напиша:Мара Бунева...

Да.
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Естир on Чет Фед 19, 2015 6:53 pm

kiBik напиша:
но овде книгата, за коя зборуваме я нема.
Таа е издадена 1918 на френски, а 1927 - на бугарски.
„La Macédonie et la renaissance bulgare au XIX siècle“

За срамотите, и аз не съм я чела.

http://www.sitebulgarizaedno.com/index.php?option=com_content&view=article&id=571:i&catid=29:2010-04-24-09-14-13&Itemid=61
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Гостин on Чет Фед 19, 2015 6:55 pm

Војвода...Роден во Бугарија...Загинал во Македонија...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by kiBik on Чет Фед 19, 2015 6:58 pm

Хе, хе. Ми те един и двама ли са?!!! Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Гостин on Чет Фед 19, 2015 7:00 pm

Еден од учесниците во аферата мис Стон...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Естир on Пет Фед 20, 2015 9:22 am

Teo напиша:Еден од учесниците во аферата мис Стон...

Чернопеев?
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Гостин on Пет Фед 20, 2015 9:53 am

Tochno....

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by kiBik on Пет Фед 20, 2015 2:59 pm

Бугарски музичар, композитор и поет, роден во Стара Загора, којшто напишал многу извесна песна-марш од двете страни на Ридо - химна на МПО и ВМРО.

Ај ко на бесенка: Very Happy

А - - - - - - - - р М - - - - в
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by хан Ацо on Пет Фед 20, 2015 4:55 pm

kiBik напиша:Бугарски музичар, композитор и поет, роден во Стара Загора, којшто напишал многу извесна песна-марш од двете страни на Ридо - химна на МПО и ВМРО.

Ај ко на бесенка: Very Happy

А - - - - - - - - р М - - - - в

Александър Морфов

хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Гостин on Пет Фед 20, 2015 5:01 pm

Ацо, тој што погодил ја поставува следната загатка. Чекаме.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by хан Ацо on Пет Фед 20, 2015 5:12 pm

Дека е погребан петиот цар на Бугария?
Twisted Evil
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Гостин on Пет Фед 20, 2015 5:16 pm

Чекај бе Хацон. Јас појма немам ниту кој бил петиот цар на Бугарија. А ти сакаш да знам каде е погребан?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by хан Ацо on Пет Фед 20, 2015 5:18 pm

luxor напиша:Чекај бе хацон. Јас појма немам ниту кој бил петиот цар на Бугарија. А ти сакаш да знам каде е погребан?

Мора да бараш низ книгите Very Happy
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Гостин on Пет Фед 20, 2015 5:21 pm

Чекај бе. Јас во училиште не читав. Сега ли да почнам.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by хан Ацо on Пет Фед 20, 2015 5:33 pm

luxor напиша:Чекај бе Хацон. Јас појма немам ниту кој бил петиот цар на Бугарија. А ти сакаш да знам каде е погребан?

Еден джокер-овой цар бил родоначалник на нова династия Very Happy
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Гостин on Пет Фед 20, 2015 7:09 pm

Od prvoto ili vtoroto carstvo???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Естир on Пет Фед 20, 2015 8:14 pm

хан Ацо напиша:
luxor напиша:Чекај бе Хацон. Јас појма немам ниту кој бил петиот цар на Бугарија. А ти сакаш да знам каде е погребан?

Еден джокер-овой цар бил родоначалник на нова династия Very Happy

Остров Свети Ахил? Very Happy
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by хан Ацо on Пет Фед 20, 2015 8:38 pm

Teo напиша:Od prvoto ili vtoroto carstvo???

Од првото.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by хан Ацо on Пет Фед 20, 2015 8:39 pm

Естир напиша:
хан Ацо напиша:
luxor напиша:Чекај бе Хацон. Јас појма немам ниту кој бил петиот цар на Бугарија. А ти сакаш да знам каде е погребан?

Еден джокер-овой цар бил родоначалник на нова династия Very Happy

Остров Свети Ахил? Very Happy

Браво Very Happy
Сега си ти Twisted Evil
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Естир on Пет Фед 20, 2015 8:46 pm

Журналист от Македония, имам чувството еднакво недолюбван сякаш от ултрасите и от двете страни на ридот. Според ултрасите в Македония: е бугараш, а според ултраси в България - не е достатъчно българо-ултрас. Мисля също, че и от двете страни: еднакво ценен от умерените хора.
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Гостин on Пет Фед 20, 2015 8:47 pm

Kanzurov???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Естир on Пет Фед 20, 2015 8:58 pm

Teo напиша:Kanzurov???

Точно!
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Гостин on Пет Фед 20, 2015 9:00 pm

A shto sega koga nishto ne mi pagja na pamet ???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Естир on Пет Фед 20, 2015 9:05 pm

Teo напиша:A shto sega koga nishto ne mi pagja na pamet ???

И на мен Very Happy

Нищо де, и утре е ден. Може и да не спазваме ред: който се сети интересен въпрос: да пита Very Happy
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Гостин on Пет Фед 20, 2015 9:05 pm

Dogovoreno...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот