Игра

Страна 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Go down

Re: Игра

Пишување by osa on Саб Фед 21, 2015 11:39 pm

кој договор сте договориле ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Смрт за зони и пајак воз. on Вто Јун 30, 2015 11:19 pm

Производ на два броја е 255
А збирот на нивните квадрати е 514
Кои се тие броеви?
х * у = 255
х^2 + y^2 = 514
x = ?
y = ?

Смрт за зони и пајак воз.

Број на мислења : 2
Join date : 2015-06-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Гостин on Сре Jул 01, 2015 1:00 am

Mala pomosh od mene...neparni...dvocifreni...Ajde matematichari...Dobredojde na forumot Смрт за зони и пајак воз. Prijaten prestoj i druzhenje...

PS. Ne vazhi za maliot... mateTmatichar...On si e i onaka od onie...POD kovanite...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Гостин on Сре Jул 01, 2015 10:41 am

Добредојде Смрт за зони и пајак воз. Се надевам долго и успешно ќе се дружиме.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Гостин on Сре Jул 01, 2015 11:45 am

e mnogu tesko prasanje...ke se utepate mislejki...i so go dirate novace...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Смрт за зони и пајак воз. on Чет Jул 02, 2015 8:01 pm

Што се уплашивте од оваа мала задача?
Математика е игра, забава.
Ајде со пробање:
Пробајте дали се броевите 17 и 15
Па потоа пробајте 13 и 19 и така дури не најдете

Смрт за зони и пајак воз.

Број на мислења : 2
Join date : 2015-06-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 11:32 pm

Eve nova zadacha...Siguren sum deka nekoj kje ja reshi...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by reiter on Пет Окт 02, 2015 11:38 pm

29?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 11:40 pm

Znaev deka kje ja reshiute brzo...Taa e nizata...2 pa 4...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by reiter on Пет Окт 02, 2015 11:42 pm

кликер Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 11:43 pm

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот