Игра

Страна 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Re: Игра

Пишување by Гостин on Вто Фед 17, 2015 2:04 pm

Roden e vo Makedonija??? Okolu Shtip???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Естир on Вто Фед 17, 2015 2:23 pm

Teo напиша:Roden e vo Makedonija??? Okolu Shtip???

Да.
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Гостин on Вто Фед 17, 2015 4:16 pm

Vanche Mihailov....Ili Mihajlov??? Kako e pravilno???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by хан Ацо on Вто Фед 17, 2015 4:39 pm

Михаjлов е правилно.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by хан Ацо on Вто Фед 17, 2015 4:40 pm

Роден во Ресен,премиер на Бугария.Кой е?
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Естир on Вто Фед 17, 2015 5:16 pm

Teo напиша:Vanche Mihailov....Ili Mihajlov??? Kako e pravilno???

Да, Ванче Михайлов.

@Хан Ацо, аз знам отговора Very Happy на твойта гатакна, ма ше си мълча Very Happy
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by kiBik on Вто Фед 17, 2015 6:00 pm

хан Ацо напиша:Роден во Ресен,премиер на Бугария.Кой е?
Напишал книгата "Масоните на современа Бугария"? Cool
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by kiBik on Вто Фед 17, 2015 6:01 pm

Естир напиша:

... ма ше си мълча Very Happy
МЪлчи, сестро, мЪлчи, да н'тъ разберат! Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Гостин on Вто Фед 17, 2015 7:09 pm

Да не е ова : "Полека, нежно и со малку ќотек" од него кажано?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by хан Ацо on Вто Фед 17, 2015 7:10 pm

luxor напиша:Да не е ова : "Полека, нежно и со малку ќотек" од него кажано?

Баш Very Happy
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Гостин on Вто Фед 17, 2015 7:12 pm

Значи Андреј Љапчев...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Фед 17, 2015 7:13 pm

Zasto ne pisuvaat na makedonski lugjevo .... za da gi razbereme polesno??? Neutral
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Гостин on Вто Фед 17, 2015 7:17 pm

Ako treba preveduvach javuvaj...Imam eden na lager...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by хан Ацо on Вто Фед 17, 2015 7:17 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Zasto ne pisuvaat na makedonski lugjevo .... za da gi razbereme polesno??? Neutral

Кой не пишува на македонски?
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Фед 17, 2015 7:23 pm

Teo напиша:Ako treba preveduvach javuvaj...Imam eden na lager...
Ako e firi - fala, mozam i sam! Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Гостин on Вто Фед 17, 2015 7:23 pm

Философ и политичар. Почитуван во Македонија, дури и од бугарофобите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Фед 17, 2015 7:23 pm

Teo напиша:Ako treba preveduvach javuvaj...Imam eden na lager...
Ako e firi - fala, mozam i sam! Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Гостин on Вто Фед 17, 2015 7:25 pm

Zoshto bre kalifu??? Shto mu fali na Firi???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by хан Ацо on Вто Фед 17, 2015 7:25 pm

luxor напиша:Философ и политичар. Почитуван во Македонија, дури и од бугарофобите.

Ова не ми се верува.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Фед 17, 2015 7:26 pm

Kako sto mu fali! nezna e sto e ajvar a sto ljutenica!? Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Гостин on Вто Фед 17, 2015 7:27 pm

Во најмала рака, не можат мана да му најдат. Па дури и тоа што е бугарин е плус.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Гостин on Вто Фед 17, 2015 7:28 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Kako sto mu fali! nezna e sto e ajvar a sto ljutenica!? Mad

Ama znae shto e zholta...Pravea nekoi biznisi so Osa vo meana...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by хан Ацо on Вто Фед 17, 2015 7:33 pm

Бугарски професор,со майка македонка и баба куманка Very Happy .Кой е?
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Гостин on Вто Фед 17, 2015 7:35 pm

хан Ацо напиша:Бугарски професор,со майка македонка и баба куманка Very Happy .Кой е?

Чекај бе Ацо. Мајка му е македонка, баба му од Куманово, или од племето Кумани???!!!!!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Естир on Вто Фед 17, 2015 7:37 pm

luxor напиша:Философ и политичар. Почитуван во Македонија, дури и од бугарофобите.

Жельо Желев, лека му пръст.
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Игра

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот