Европа запретила дека ќе го врати визниот режим поради избеглиците

Go down

Европа запретила дека ќе го врати визниот режим поради избеглиците Empty Европа запретила дека ќе го врати визниот режим поради избеглиците

Пишување by misterija on Саб Окт 06, 2018 9:52 pm

Европскиот комесар за миграции Димитрис Авропопулус, денес во Тирана наговестил дека е можно враќање на визите на западен Балкан ако бројот на илегалните мигранти порасне над 50%.

Што ли се крие позади оваа изјава и за кој мигранти мисли.... Twisted Evil

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 445
Join date : 2016-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Европа запретила дека ќе го врати визниот режим поради избеглиците Empty Re: Европа запретила дека ќе го врати визниот режим поради избеглиците

Пишување by Albatros on Нед Окт 07, 2018 9:37 am

Ili toj Avramopulos ne znael sto kazuva ili novinarite pogresno razbrale vo sekoj slucaj glupost golema.

Albatros

Број на мислења : 329
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Европа запретила дека ќе го врати визниот режим поради избеглиците Empty Re: Европа запретила дека ќе го врати визниот режим поради избеглиците

Пишување by Dino on Нед Окт 07, 2018 10:37 am

Mozda misli ako propustame migranti ke ni uvedat vizi pa ke ne uplasi, ama so nivnite vizi i sega ne mozes da rabotis, tie sto imaat pari da setaat ke si platat za viza, tie so nemaat ionaka ne odat nigde a tie so odat da rabotat ke si izvadat bugarski pasos.

Dino

Број на мислења : 379
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Европа запретила дека ќе го врати визниот режим поради избеглиците Empty Re: Европа запретила дека ќе го врати визниот режим поради избеглиците

Пишување by трендафил on Пон Окт 08, 2018 9:34 am

И од оваа вест се гледа дека европјаните се ненормални не само во тоа што бараат да се самоукинеме како нација, туку во се. Бегалците не би доаѓале до Западниот Балкан ако бидат запрени во земјите членки на ЕУ, најповеќе преку Грција, а дел и преку Бугарија и уште помал дел и преку Романија во која исто така не влегуваат директно. Не ќе ни имаше бегалци ако НАТО не се бореше за наводна демократизација таму кај што има нафта. Оваа порака само може да значи дека нашиот регион сакаат да го претворат во депонија за бегалци, тие да бидат пропуштани од Грција пред се, а да останат кај нас. Тука да се врши селекција, па тие што се чисти во терористички смисол и што имаат вештини нешто да работат да заминат на запад, а остатокот да остане кај нас.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5288
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Европа запретила дека ќе го врати визниот режим поради избеглиците Empty Re: Европа запретила дека ќе го врати визниот режим поради избеглиците

Пишување by Bosonoga on Пон Окт 08, 2018 11:46 am

Leleee crepovi licemerni.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 703
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Европа запретила дека ќе го врати визниот режим поради избеглиците Empty Re: Европа запретила дека ќе го врати визниот режим поради избеглиците

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот