AERODROM

Go down

AERODROM Empty AERODROM

Пишување by Albatros on Вто Окт 09, 2018 11:07 am

Protesti na graganite vo Aerodrom protiv izgradbata na zgrada za koja gradonacalnikot Marin vetuvase deka nema da se gradi.

Багерите на полноќ стасаа пред Мајчин дом за да копаат (ВИДЕО)

Жителите на скопската општина Аеродром од полноќ на социјалните мрежи постираат фотографии и видеа од багери кои ноќеска почнале да копаат на парцелата кај Мајчин дом, каде се планира голем станбено-деловен објект.

Револтот на граѓаните е насочен кон градоначалникот на Аеродром Златко Марин кој за време на кампањата за локалните избори бараше неговиот претходник да го повлече планот за изградба на овој објект, а сега самиот го дозволил. Жителите за денеска во 17 часот најавија протест и бараат оставка од Марин за неисполнетите ветување.

Од Општината вчера за Телма изјавија дека се обврзани да го процесираат активниот ДУП И10.

https://plusinfo.mk/%D0%B1%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%BE%D1%9C-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%81%D0%B0%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D0%BC%D0%B0%D1%98%D1%87%D0%B8%D0%BD/

Albatros

Број на мислења : 382
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

AERODROM Empty Re: AERODROM

Пишување by Dino on Вто Окт 09, 2018 11:18 am

Taka i tie pred niv na polnok secea drva i nosea bageri, nisto ne se smenilo.

Dino

Број на мислења : 415
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

AERODROM Empty Re: AERODROM

Пишување by EVITA on Вто Окт 09, 2018 11:18 am

Sramota a tocno za da sprecuva takvi raboti go izbraa.

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 243
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

AERODROM Empty Re: AERODROM

Пишување by Nebula on Сре Окт 10, 2018 10:31 am

Mislenjata na gragjanite.


Nebula

Број на мислења : 460
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

AERODROM Empty Re: AERODROM

Пишување by Flora on Сре Окт 10, 2018 11:30 am

Protesti ke ima i vo narednite denovi.

Flora

Број на мислења : 286
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

AERODROM Empty Re: AERODROM

Пишување by osa on Сре Окт 10, 2018 2:38 pm

eve denes ,vednash izreagira gradonachalnikot na pres konferencija i kaza deka gradbata e stopirana vo slednite 15 dena a do togash ke se bara reshenie site strani da bidat zadovolni ....e toa e odgovoren gradonachalnik ,a ne kako predhodniot shto praveshe shto saka....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14805
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

AERODROM Empty Re: AERODROM

Пишување by defo on Чет Окт 11, 2018 1:53 pm

Мене ОСА, однесувањето на Марин не ми се свиѓа, или е недоволно информиран за функцијата која ја обавува, или се праи таков. Саша на Центар, а особено Стефан на Карпош, во првите месец дена донесоа одлука за мораториум на градба до ревизија на урбанистичките планови. Марин тоа не го направил. А и Шилеџево исто, има пропуст со зградата зад рамстор.

defo

Број на мислења : 2138
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

AERODROM Empty Re: AERODROM

Пишување by misterija on Чет Окт 11, 2018 2:40 pm

Ovie novive gradonacalnici za kur ne gi biva...barem poranesnata garnitura kolku tolku se grizese za cistota(minimalno) ama ovie pa nisto ne praat..ama bas nisto..

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 442
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

AERODROM Empty Re: AERODROM

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот