VERNOST

Go down

VERNOST

Пишување by Albatros on Вто Окт 09, 2018 11:14 am

Ne znam sto da napisam kamo da bea i lugeto taka verni.

Умре кучето Хачико од Крит што 8 години чекаше сопственикот да излезе од супермаркет

Грчките медиуми ја слават лојалноста на кучето што осум години го чекаше својот сопственик да излезе од супермаркет, кое заради старост и болест сега морало да биде успиено.

Кучето секој ден одело од својот дом до супермаркетот и таму чекало да излезе неговиот газда. Сопственикот на кучето работел во супермаркетот, но пред осум години доживеал инфаркт и починал на работа, по што од супермаркетот бил изнесен од задната врата, па кучето никогаш не го видело.

После смртта на човекот, лојалното куче, кое секој ден во текот на работното време чекало пред супермаркетот, го хранеле соседите. Но, животното веќе било старо и болно, а ветеринар препорачал да биде успиено. Соседите собрале пари за процедурата.

– Не сакаше да се откаже. Упорно го чекаше својот сопственик да излезе од продавницата. Стануваше се понемоќен, послаб, но не сакаше да умре. Ветеринарот ни рече дека мора да се успие. Собравме пари со цел да му овозможиме мир – изјавил Никос Гарефалакис, еден од соседите.

https://www.slobodenpecat.mk/magazin/umre-kucheto-shto-8-godini-chekashe-sopstvenikot-da-izleze-od-supermarket/


Albatros

Број на мислења : 312
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: VERNOST

Пишување by EVITA on Вто Окт 09, 2018 11:19 am

Navistina tazno.

EVITA

Број на мислења : 222
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: VERNOST

Пишување by misterija on Вто Окт 09, 2018 9:24 pm

Albatros напиша:Ne znam sto da napisam kamo da bea i lugeto taka verni.

Умре кучето Хачико од Крит што 8 години чекаше сопственикот да излезе од супермаркет

Грчките медиуми ја слават лојалноста на кучето што осум години го чекаше својот сопственик да излезе од супермаркет, кое заради старост и болест сега морало да биде успиено.

Кучето секој ден одело од својот дом до супермаркетот и таму чекало да излезе неговиот газда. Сопственикот на кучето работел во супермаркетот, но пред осум години доживеал инфаркт и починал на работа, по што од супермаркетот бил изнесен од задната врата, па кучето никогаш не го видело.

После смртта на човекот, лојалното куче, кое секој ден во текот на работното време чекало пред супермаркетот, го хранеле соседите. Но, животното веќе било старо и болно, а ветеринар препорачал да биде успиено. Соседите собрале пари за процедурата.

– Не сакаше да се откаже. Упорно го чекаше својот сопственик да излезе од продавницата. Стануваше се понемоќен, послаб, но не сакаше да умре. Ветеринарот ни рече дека мора да се успие. Собравме пари со цел да му овозможиме мир – изјавил Никос Гарефалакис, еден од соседите.

https://www.slobodenpecat.mk/magazin/umre-kucheto-shto-8-godini-chekashe-sopstvenikot-da-izleze-od-supermarket/Cela nova tema se otvara za ova izvestuvanje..e aman de, sto forum ke e ova...Pa mozese fino lepo da postiras vo zanimlivosti..
Izvini, ama moraf da dadam zabeleska...takav sum, zlocka!

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 440
Join date : 2016-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: VERNOST

Пишување by osa on Вто Окт 09, 2018 11:55 pm

misterija напиша:
Albatros напиша:Ne znam sto da napisam kamo da bea i lugeto taka verni.

Умре кучето Хачико од Крит што 8 години чекаше сопственикот да излезе од супермаркет

Грчките медиуми ја слават лојалноста на кучето што осум години го чекаше својот сопственик да излезе од супермаркет, кое заради старост и болест сега морало да биде успиено.

Кучето секој ден одело од својот дом до супермаркетот и таму чекало да излезе неговиот газда. Сопственикот на кучето работел во супермаркетот, но пред осум години доживеал инфаркт и починал на работа, по што од супермаркетот бил изнесен од задната врата, па кучето никогаш не го видело.

После смртта на човекот, лојалното куче, кое секој ден во текот на работното време чекало пред супермаркетот, го хранеле соседите. Но, животното веќе било старо и болно, а ветеринар препорачал да биде успиено. Соседите собрале пари за процедурата.

– Не сакаше да се откаже. Упорно го чекаше својот сопственик да излезе од продавницата. Стануваше се понемоќен, послаб, но не сакаше да умре. Ветеринарот ни рече дека мора да се успие. Собравме пари со цел да му овозможиме мир – изјавил Никос Гарефалакис, еден од соседите.

https://www.slobodenpecat.mk/magazin/umre-kucheto-shto-8-godini-chekashe-sopstvenikot-da-izleze-od-supermarket/Cela nova tema se otvara za ova izvestuvanje..e aman de, sto forum ke e ova...Pa mozese fino lepo da postiras vo zanimlivosti..
Izvini, ama moraf da dadam zabeleska...takav sum, zlocka!

boldiranovo od brzanje e vo mashki rod ,ili ......

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13902
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: VERNOST

Пишување by misterija on Сре Окт 10, 2018 8:48 am

Permutacija na bukvi, a zlocka e zenski rod...takva, takav, arno tikva ne napisav...hahhahaaa

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 440
Join date : 2016-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: VERNOST

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот