PLOMBI I MOBILEN

Go down

PLOMBI I MOBILEN Empty PLOMBI I MOBILEN

Пишување by Bosonoga on Пет Окт 12, 2018 12:20 pm

Takvo nesto ne bi mi padnalo mikogas na pamet.

Mобилниот телефон во комбинација со овие пломби се смртна закана

Дали имате амалгамски пломби? Дали користите мобилен телефон? Ако одговорот на овие прашања е потврден, вашето здравје е во опасност.

Постојат многу студии кои укажуваат на ризикот на радиофреквенциските, електромагнетни бранови кои ги емитуваат мобилните телефони.

Исто така, постојат голем број на студии кои укажуваат на ризик кои по здравјето преставуваат пломбите со жива.

Сепак, она што не сте го знаеле е дека последните истражувања покажуваат дека овие два ризика се поврзани.https://kukuriku.com.mk/%D1%81%D0%BC%D1%80%D1%82%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%BD%D0%B5-%D0%BE%D1%82%D1%82%D1%83%D0%BA%D0%B0-m%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D0%BE%D1%82-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%84%D0%BE%D0%BD-2/
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 760
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

PLOMBI I MOBILEN Empty Re: PLOMBI I MOBILEN

Пишување by osa on Пет Окт 12, 2018 1:28 pm

zarem i ova go ima ....kade e spasot ...koja e alternativata .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14984
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

PLOMBI I MOBILEN Empty Re: PLOMBI I MOBILEN

Пишување by luxor on Саб Окт 13, 2018 11:58 am

Ги менуваш амалгамските пломби со нови кои не содржат метал.
luxor
luxor

Број на мислења : 5101
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

PLOMBI I MOBILEN Empty Re: PLOMBI I MOBILEN

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот