MALER

Go down

MALER Empty MALER

Пишување by Albatros on Вто Окт 16, 2018 11:13 am

Nasol 600 milioni dolari a ne moze da gi zadrzi.

Решил да ја изора нивата, кога во бавча нашол буре со купишта пари

Овој фармер никогаш не очекувал да биде богат. Еден ден копал по својот имот додека не удрил во едно сино буре.

Она што го пронашол во бурето го шокирало. 600 милиони долари се наоѓале внатре.

Хосе Маријан Картолос, 65-годишен фармер добил дозвола од државата да го обработува овој имот.

Картолос од таа причина не можел да ги задржи парите, ги запленила колумбиската влада и најавила дека пронајдените пари ќе ги вложи во патишта и образование.

Наводно, овие пари му припаѓале на познатиот Пабло Ескобар, еден од најголемите мафијаши во светската историја.

https://centar.mk/blog/2018/10/16/reshil-da-ja-izora-nivata-koga-vo-bavcha-nashol-bure-so-kupishta-pari/

Albatros

Број на мислења : 382
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

MALER Empty Re: MALER

Пишување by Dino on Вто Окт 16, 2018 1:05 pm

Ne e samo da dobie treba i da znaes da gi zadrzis.

Dino

Број на мислења : 415
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот