NOVOSTI

Go down

NOVOSTI Empty NOVOSTI

Пишување by Dino on Чет Окт 25, 2018 12:46 pm

Eve edna losa vest.

Прегазен балкански рис на магистралниот пат Кичево – Охрид

Деновиве на магистралниот пат Кичево – Охрид е најден прегазен рис кај месноста Славеј Планина, соопшти Македонското еколошко друштво (МЕД), наведувајќи дека за прегазеното животно добиле повик од член на ловното друштво „Питон“, но и покрај напорите да му се укаже прва помош на животното, тоа угинало од повредите на пат кон ветеринарната клиника во Скопје.

https://www.slobodnaevropa.mk/a/29561679.html

Dino

Број на мислења : 365
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 30, 2018 10:43 am

Aktuelno e pa da vidite kako da se odnesuvate ako ve napadne kuce.

Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 663
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Bosonoga on Пет Ное 02, 2018 10:48 am

Doagaat flamingata.

Фламинга наскоро доаѓаат во скопската зоолошка градина

https://skopjeinfo.mk/flaminga-naskoro-doagjaat-vo-skopskata-zooloshka-gradina

NOVOSTI 45153548_10155504236362000_8806849385548742656_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent-sof1-1
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 663
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by osa on Нед Ное 04, 2018 12:50 am

bravo za onie koi direktno doprinesuvaat za razvoj na zooloshkata gradina

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Dino on Саб Ное 10, 2018 1:07 pm

Vistinska ljubitelka na macki.

Пет мачки добија наследство од 470.000 долари во Хрватска

Prigorski.hr пишува дека Градот Ѓурѓевац деновиве доби 30 000 американски долари наследство од Марија Хорватек, родена ѓурѓевѓанка која пред повеќе децении се преселила во Чикаго. Но неодамна почина, а дел од своето богато наследство остави на својот роден град, со намера да им се помогне на децата.

Но, најголемиот дел од наследството го добија мачките на починатата Марија. Таа им остави 470.000 американски долари, и мачките ќе имаат право на овие средства до крајот на животот. За нив се грижи Ева Барселона, која во нивно име располага со парите.

https://makfax.com.mk/zanimlivosti/%D0%BF%D0%B5%D1%82-%D0%BC%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%BE%D0%B4-470-000-%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%80/

Dino

Број на мислења : 365
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Albatros on Нед Ное 11, 2018 10:25 am

Podobro, i ona sto go dala na gradot prasanje e dali ke bide nameneto za decata ili za dzepovite na politicartite.

Albatros

Број на мислења : 323
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Albatros on Сре Ное 21, 2018 9:14 am

Strasno sto i nepravivme na planetata.

Илјада парчиња пластика најдени во утроба на угинат кит

Вработените во националниот парк Вакатоби вчера нашле тело на кит долг 9,5 метри. Во неговиот стомак имало околу 6 килограми пластика. Меѓу другото , китот проголтал и 115 пластични чаши и еден пар сандали. Имало и 25 кеси и други предмети од пластика.

https://kanal5.com.mk/articles/356308/iljada-parchinja-plastika-najdeni-vo-utroba-na-uginat-kit

Albatros

Број на мислења : 323
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Nebula on Саб Дек 01, 2018 4:59 pm

Se mnozat zitelite na zooloskata.

NOVOSTI Zoo-skopje

Nebula

Број на мислења : 395
Join date : 2018-08-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Bosonoga on Нед Апр 21, 2019 7:12 pm

Prinovi vo ZOO, bliznacinja lemuri.

Близначињата лемури Цветко и Цветанка се новите жители на ЗОО

https://plusinfo.mk/%d0%b1%d0%bb%d0%b8%d0%b7%d0%bd%d0%b0%d1%87%d0%b8%d1%9a%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%bb%d0%b5%d0%bc%d1%83%d1%80%d0%b8-%d1%86%d0%b2%d0%b5%d1%82%d0%ba%d0%be-%d0%b8-%d1%86%d0%b2%d0%b5%d1%82%d0%b0%d0%bd%d0%ba/

NOVOSTI Zooloska-bliznaci
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 663
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Flora on Сре Мај 15, 2019 6:00 pm

Zebrite dojdoa.

ЗЕБРИТЕ ЈАНОШ И ЈАШАРИ СТИГНАА ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА

https://sdk.mk/index.php/magazin/zebrite-janosh-i-jashari-stignaa-vo-skopskata-zooloshka/

NOVOSTI Zebri-vo-zooloska-1

Flora

Број на мислења : 254
Join date : 2018-08-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Albatros on Пет Мај 17, 2019 12:38 pm

Vnimavajte na decata i milenicite, ludaci frlale otrov vo Aerodrom.

Внимавајте има отров по парковите во Аеродром

https://plusinfo.mk/%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%98%D1%82%D0%B5-%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2-%D0%BF%D0%BE-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B2%D0%BE-%D0%B0/

Albatros

Број на мислења : 323
Join date : 2018-08-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Bosonoga on Пет Мај 17, 2019 8:21 pm

Crepovi gadni ni gram mozok da se nemalo.

Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 663
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Nebula on Сре Мај 22, 2019 11:15 am

Vakvo nesto treba vednas da se sprovede na celata planeta.
Франција ги забранува пестицидите кои се смета дека се закана за животот на пчелите. Станува збор за пет супстанции кои истражувачите докажале дека се фатални за пчелните семејства. Пестицидите се употребуваат за запрашување на културите во индустриското производство. Забраната важи не само за употреба на отворено, туку петте пестициди нема да смее да се употребуваат ниту во оранжериите.

https://www.alsat-m.tv/mk/%d1%84%d1%80%d0%b0%d0%bd%d1%86%d0%b8%d1%98%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%b2%d0%b0-%d0%b3%d0%b8-%d0%b7%d0%b0%d0%b1%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b8-%d0%bf%d0%b5%d1%81%d1%82%d0%b8%d1%86%d0%b8%d0%b4%d0%b8%d1%82%d0%b5/

Nebula

Број на мислења : 395
Join date : 2018-08-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Flora on Сре Мај 22, 2019 11:23 am

Mnogu interesno poglednete go videoto.

Борба за храна-На кејот на Вардар два гаврана на мегдан со змија(видео)
мај 21, 2019

https://mms.mk/2019/05/21/%d0%b1%d0%be%d1%80%d0%b1%d0%b0-%d0%b7%d0%b0-%d1%85%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d0%b5%d1%98%d0%be%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d0%b2%d0%b0%d1%80%d0%b4%d0%b0%d1%80-%d0%b4%d0%b2%d0%b0-%d0%b3/

Flora

Број на мислења : 254
Join date : 2018-08-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

NOVOSTI Empty Re: NOVOSTI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот