СДСМ опамети се...под итно........

Страна 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил on Пет Ное 08, 2019 8:30 am

Мислам дека е помала работа да се напише кој градоначалник успешно си ја работи работата. Доколку има таков. Мислам општо, за сите градоначалници што сме ги имале по референдумот за независност, не на конкретни од една партија и покрај тоа што темата е наменета за втората по големина партија во Македонија. За жал кај нас и локалната самоуправа не се избира врз основа на локалните проблеми, туку врз големата политика. На пример ако во Арачиново не победи одредена партија нема да влеземе во ЕУ. А тоа што нема канализација, не е важно. Кога веќе го споменав Арачиново, чудно е некој што не плаќа данок (а според некои информации само еден обврзник платил данок на имот во оваа општина) да бара нешто да се направи во општината. Зошто ние другите да плаќаме целосно средување на некој проект. Може да се помогне некоја посиромашна општина, а за Арачиново не би рекол дека е сиромашно според куќите и возилата што се возат таму.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5862
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by SHARENI on Пон Дек 09, 2019 12:27 pm

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Img_2025
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 554
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo on Пон Фед 17, 2020 8:17 pm

Марш на СДСМ
СДСМ, вака не , ова е лоша слика, и вреѓање на мојата интелегенција. Жолт картон. Се надевам ќе биде овој став пренесен на СДСМ.

defo

Број на мислења : 2198
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo on Саб Фед 22, 2020 4:26 pm

https://www.facebook.com/o2inicijativa/videos/698289920909088/ браво...СДСМ......мрш таму, после ова подитно раскинување на договорот со НИКОБ, седнување на маса со соте вакви иницјатииви и преземање мерки за расчистувањето на проблемот со загадувањето. Или во спротивно, може да се премине на полошиот начин, кон решавање на некои проблеми.

defo

Број на мислења : 2198
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by OPOZICIONER on Саб Фед 22, 2020 4:32 pm

SDSM ne ja kontrolira policijata. Obrati se kaj Culev.

🤬 За герила акции веднаш полиција доаѓа, испитува, притвора, ама за секојдневното недозволено загадување кое ни се случува, за тоа нема апсења и притвор, полицијата тогаш ја нема, иснпекциите пинг-понг играат кој е надлежен,
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 691
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by defo on Саб Фед 22, 2020 6:24 pm

Не јас би се обратил до онај брклијана Макрадули, зошто не ги повикал дечкиве на разговор...и до НИКОБ, новата СГС. И како наеднаш скоро сегде е СГС заменет со НИКОБ.

defo

Број на мислења : 2198
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by PRVOBOREC on Вто Мар 31, 2020 8:39 pm

Браво Оли и сите министри од СДСМ магариња будали. Еве ги небањатите се јавуваат по колеги административци и знаш ли што им викаат? Гледате ли како вмро ве спаси да не зимате минималец и останете без работа оти планот на зајко бил така да остане и по кризата за да напуштат вмровци сами од администрација пошто со минималец не можеле да живеат. А на сдсовци ќе им кажеле и кога вмровци ќе напуштеле ќе им качеле платите дупло од сегашните.

PRVOBOREC

Број на мислења : 931
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by osa on Вто Мар 31, 2020 10:21 pm

mozebi ke pobaraat od SDSM  vladata da donese uredba da ne se otplakaat davachkite za Skopje 2014 vo narednite 12 meseci , da  pochekaat doveritelite ili da ni gi prostat dolgovite po toj osnov ...mnogu pari lezat tamu

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15637
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by трендафил on Сре Апр 01, 2020 11:00 am

Може има и неплатени давачки од Скопје 1963 за санациите по земјотресот. Спушти се на земја. Таман работа ако на некоја фирна не и е исплатен долгот три години. Од божем економски блескава влада.
Вистинско прашање е зошто владата во февруари, пред почетокот на кризата има потрошено 70 милиони евра повеќе отколку што се влезени во буџетот. А февруари има 29 дена оваа година и во овој месец поради разни годишни давачки приходот е поголем. Дали парите се потрошени за изборна корупција, затоа што не знам дека е нешто градено во претходниот период. Барем не за тие пари. На пример за неколкуте илјади партиски војници на СДСМ што станаа дел од јавната администрација.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5862
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Teo on Сре Апр 01, 2020 11:59 am

Gkedam vtor pat spomnuvash budzetski deficit i potrosheni pari. Sega kje treba da dokazhesh deka nitu si glup, nitu si partiski bot. Dokazot kje bide ednostaven, treba samo da objasnish shto e budzetot, shto e deficit, kako se proektira budzetot i kako se javuva i presmetuva deficitot po meseci. Imaj vo predvid deka sekoj obid da se izvlechesh so referat poln glupost kje bide osueten. A ti samo kje go dokazhesh toa shto odamna go tvrdam. Znam deka e problem, treba ili da se demantirash sam sebe ili da dokazhesh deka nemash pojma shto e i kako funkcionira budzetot. Odberi sam, zoshto ako jas go obrazlozham toa shto go baram od tebe povekje od ubedlivo kje ja dokazham glupokjata na tvoite tvrdenja.
Teo
Teo

Број на мислења : 4809
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by luxor on Сре Апр 01, 2020 12:21 pm

Знам поедноставен начин, треба само да покаже колку била реализацијата на буџетот до 1 април 2020 и колку биле расходите.
luxor
luxor

Број на мислења : 5261
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ опамети се...под итно........ - Page 8 Empty Re: СДСМ опамети се...под итно........

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот