ДУБАИ

Go down

ДУБАИ

Пишување by osa on Нед Фед 22, 2015 2:00 am

Пожар во највисокиот облакодер во Дубаи ...нема повредени ...сите биле евакуирани 
    
[size=52]Дубаи: Пожар во една од највисоките згради во светот[/size]
Стотици луѓе биле евакуирани во Дубаи откако избил пожар во една од највисоките станбени згради во светот, пренесува Guardian
Станува збор за пожар во облакодерот Торч кој има 79 ката. Според еден од сведоците на настанот, пламенот избил од две страни на зградата, поточно од педесеттиот кат. При пожарот паѓале метални делови и стакло од зградата.
За среќа нема повредени ниту загинати во пожарот, а пламенот бил ставен под контрола. Засега не се знае причината за пожарот, а ширењето на пламените се случило поради силен ветер.

Неколку десетици пожарникарски возила учествувале во гаснењето на пожарот во зградата висока 336,1 метар.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12949
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот