СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Страна 11 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Нед Jул 07, 2019 8:26 am

Во принцип може да биде било која химна за која ние ќе се договориме. Во случајов исто како и со промената на името, кастрирањето на историјата, идентитетот и јазикот имаме притисок од странци, односно од евроатлантската меѓународна банда. Секоја акција има реакција. Доколку не добиеме датум за преговори со ЕУ, иако само по себе и тоа не мора да значи ништо, како во случајот со Турција, нели, веројатно сите ќе станеме свесни дека некој си продолжува да си игра мајтап со нас во континуитет повеќе од 1,5 век.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo on Нед Jул 07, 2019 7:47 pm

трендафил напиша:Во случајов исто како и со промената на името, кастрирањето на историјата, идентитетот и јазикот имаме притисок од странци, односно од евроатлантската меѓународна банда.

I dpsmne koe za da dojde na vlast sesrdno im pomaga.

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 2019-07-07-074038
Teo
Teo

Број на мислења : 4404
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Dino on Нед Jул 07, 2019 8:11 pm

Ni sdsm ni vmro nisto ne mozat protiv. Ni se zakanuvaat, vo nivna sfera na interes sme. A nema druga opcija, videvme kolku rusite pomognaa na srbite.

Недобивањето датум за преговори за членство не го загрозува договорот од Преспа. Францускиот амбасадор во Скопје, Кристијан Тимоние во интервју за радио Слободна Европа вели дека Грција и Северна Македонија немаат друга алтернатива, освен спроведување на овој договор.

https://www.alsat-m.tv/mk/%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%be-%d1%82%d0%b8%d0%bc%d0%be%d0%bd%d0%b8%d0%b5-%d0%bf%d0%b0%d1%80%d0%b8%d0%b7-%d0%bd%d0%b5-%d1%98%d0%b0-%d0%ba%d0%be%d1%87%d0%b8-%d0%b5%d0%b2%d1%80%d0%be%d0%bf%d1%81/

Dino

Број на мислења : 376
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Нед Jул 07, 2019 9:08 pm

Ако нема алтернатива значи дека има диктатура. Во демократија секогаш има најмалку две можности. Во Македонија ЕУ и НАТО ни изгледаат како рајот во религијата или како комунизам во времето на социјализмот.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by luxor on Нед Jул 07, 2019 10:53 pm

Кога ти си видел демократија во меѓународните односи? Велесилите ги диктираат правилата а послабите милум или силум ќе ги почитуваат. Политиката на стапот и морковот не се применува само на балканот туку насекаде во светот.
luxor
luxor

Број на мислења : 4549
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Пон Jул 08, 2019 9:46 pm

АКо некој оди во преговори со свиткана кичма, никогаш не може да победи.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo on Пон Jул 08, 2019 10:31 pm

Zatoa li Zhmicko vi poracha da se pomirite so severna? Pa vie pochnavte da lazhete deka trebaat 30 godini i dvotretinsko i badinterovo da se vrati imeto? Zatoa shto so svitkana kichma redeshe shpageti vo manchmelou za NDI da go donese na vlast? Zatoa li obezbeduvavte kvorumi, cenzusi i dvotretinsko mnozinstvo, zoshto so svitkana kichma molevte da ve vratat na vlast? Predavnici so ist i pogolem kriminal od aktuelnata vlast zad sebe koi si go prodale narodot i drzhavata za da prodolzhat so ushte pogolem kriminal nemaat pravo da zboruvaat za svitkana kichma, posebno ne koga ne samo shto ste ja svitkale kichmata tuku ste na kolena pred vashite evroatlantski gospodari.
Teo
Teo

Број на мислења : 4404
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Саб Jул 13, 2019 10:12 am

Не може вината на поединци од ВМРО кои потклекнаа на разни притисоци (уцени за незаслужени затворски казни, пари, тендери ...) не може да се префрли на сите, посебно не од страна на тие што го обезбедија мнозинството гласови со сопствена волја, а уценуваа и купуваа други.
Да се вратам на актуелните настани. Вчера во Охрид свечено, со огномет, музика, балони, сечење лента, беше отворена пицеријата дивоградба во самиот центар на градот. Дали е тоа цената за гласовите што градоначалникот на Охрид ги доби од гласачите на ДУИ и кои го донесоа на власт? Дали е тоа владеењето на правото, односно правда. Или треба да почне немир за да дојде правда и еднаквост на сите граѓани на Македонија. Се повторува ли во смалено издание приказната со струмички Глобал и треба ли да очекуваме амнестија за Усеини од фикусот Пендаровски, вљубениот во Бојко Борисов.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo on Саб Jул 13, 2019 10:41 am

Koj gi stavi na lista za pratenici? Koj gi glasashe? Kakvi kukavichki predavnici ste vie. Kje go napravite zloto zaedno potoa im zabivate nozh vo grb na svoite za da gi isperete vashite krvavi race.
Teo
Teo

Број на мислења : 4404
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Нед Jул 14, 2019 11:50 am

Изгледа дека се сомневаш дека истиот тој што ги ставаше на листа пратениците на СДСМ ги стави и тие 8 отпадници од ВМРО,

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo on Нед Jул 14, 2019 12:04 pm

Se somnevam deka ne se pravish tuku navistina si dovolno glup da se obidesh da spinuvash fakti i da ochekuvash da vlezam vo diskusija spushtajki se na tvoe nivo.
Teo
Teo

Број на мислења : 4404
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил on Нед Jул 14, 2019 12:29 pm

Да не го имаш случајно ти тој проблем затоа што се правиш дека не знаеш дека листата ја потврдил Груевски, кој нема ефективна улога во ВМРО денес и пишуваш стално за тие 8 пратеника уценети или купени бегалци, а не ги споменуваш останатите седумдесет и кусур и кој нив ги стави на листа. И тие 8 се колнеа дека нема да прифатат промена на името пред да бидат уценети. Секој не е доволно цврст како Игор Дурловски кого би сакал да го видам како пратеник или министер.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo on Нед Jул 14, 2019 12:34 pm

Shto ima vrska shto Gruevski bil na chelo na dpsmne koga ste gi kandidirale i izbrale za pratenici?

Obrni vnimanie na ona "izbrale" pred da prodolzhish da dokazhuvash deka si glup.
Teo
Teo

Број на мислења : 4404
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 11 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот