охридскај

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

охридскај Empty охридскај

Пишување by tmoro on Нед Фед 22, 2015 5:48 pm

Ево нешто од Охридску --под досиеја читајте како(не) работат Небањаните.

http://ohridsky.com/?cat=29

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

охридскај Empty Re: охридскај

Пишување by Гостин on Нед Фед 22, 2015 5:51 pm

Tmoro, mozhe li druzhe, malo objasnuvanje od tvoja strana...Onaka vo kratki crti da ne zapoznaesh so osnovnite podatoci za ohridsky...Mislam deka imashe nekakov slichen portal koj beshe blizok do nebanjatite...Ili gresham???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

охридскај Empty Re: охридскај

Пишување by tmoro on Нед Фед 22, 2015 6:49 pm

Teo напиша:Tmoro, mozhe li druzhe, malo objasnuvanje od tvoja strana...Onaka vo kratki crti da ne zapoznaesh so osnovnite podatoci za ohridsky...Mislam deka imashe nekakov slichen portal koj beshe blizok do nebanjatite...Ili gresham???
Тој го имаше или уште имат макборба мислам и овај охридскај и све знајт за Охрид ,едно време преку негова фирма(или со негов ортак) се ставаа плочките во Охрид ,тој се вртит сдс--небањати -сдс,сакат да ги рекетират за да пишуват за и против,,,,,сега е опозиција,.

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

охридскај Empty Re: охридскај

Пишување by defo on Пон Фед 23, 2015 10:13 pm

tmoro напиша:
Teo напиша:Tmoro, mozhe li druzhe, malo objasnuvanje od tvoja strana...Onaka vo kratki crti da ne zapoznaesh so osnovnite podatoci za ohridsky...Mislam deka imashe nekakov slichen portal koj beshe blizok do nebanjatite...Ili gresham???
Тој го имаше или уште имат макборба мислам и овај  охридскај и све знајт за Охрид ,едно време преку негова фирма(или со негов ортак) се ставаа плочките во Охрид ,тој се вртит сдс--небањати -сдс,сакат да ги рекетират за да пишуват за и против,,,,,сега  е опозиција,.

грешка си ......ohridon.com , мислиш тој е превртлив а мајмунов (охридскај) е некој подолг период опозиционер.......а колку а лугево за кои пишува....за Размо(главниот јунак) не знам......ама за Бошале (инспектор фала многу и пријатно, во минатото познат како бате дај едно цигаре)...скоро се да е вистина....човекот од питач стана миљардер како пазарен инспектор..П.С Моментално Охрид е претворен во приватен посед на Бакрачески(градоначалникот), Димитарче Спасески(секретар на општина) Зоран Рафтоски(непозната функција во општина Охрид) и Атанаско Михајлов (председател на О.К на ДПМНЕ)

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

охридскај Empty Re: охридскај

Пишување by tmoro on Пон Фед 23, 2015 10:47 pm

defo напиша:
tmoro напиша:
Teo напиша:Tmoro, mozhe li druzhe, malo objasnuvanje od tvoja strana...Onaka vo kratki crti da ne zapoznaesh so osnovnite podatoci za ohridsky...Mislam deka imashe nekakov slichen portal koj beshe blizok do nebanjatite...Ili gresham???
Тој го имаше или уште имат макборба мислам и овај  охридскај и све знајт за Охрид ,едно време преку негова фирма(или со негов ортак) се ставаа плочките во Охрид ,тој се вртит сдс--небањати -сдс,сакат да ги рекетират за да пишуват за и против,,,,,сега  е опозиција,.

грешка си ......ohridon.com , мислиш тој е превртлив а мајмунов (охридскај) е некој подолг период опозиционер.......а колку а лугево за кои пишува....за Размо(главниот јунак) не знам......ама за Бошале (инспектор фала многу и пријатно, во минатото познат како бате дај едно цигаре)...скоро се да е вистина....човекот од питач стана миљардер како пазарен инспектор..П.С Моментално Охрид е претворен во приватен посед на Бакрачески(градоначалникот), Димитарче Спасески(секретар на општина) Зоран Рафтоски(непозната функција во општина Охрид) и Атанаско Михајлов (председател на О.К на ДПМНЕ)

Јас му сум кум за прекарот МАЈМУН уште во четврто оделение,многу банани лапаше .
кое е газда на ohridon.com?
Све шо пишит Мајмунот е точно.

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

охридскај Empty Re: охридскај

Пишување by defo on Вто Фед 24, 2015 8:22 pm

tmoro напиша:

Јас му сум кум за прекарот МАЈМУН уште во четврто оделение,многу банани лапаше .
кое е газда на ohridon.com?
Све шо пишит Мајмунот е точно.


беше Горан Пржин..па Јован Бабаче , едно време сега не знам.....ако си охриганец ги знаеш овие ликови..ако не тешко ке ти објаснам.....

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

охридскај Empty Re: охридскај

Пишување by tmoro on Вто Фед 24, 2015 9:56 pm

defo напиша:
tmoro напиша:

Јас му сум кум за прекарот МАЈМУН уште во четврто оделение,многу банани лапаше .
кое е газда на ohridon.com?
Све шо пишит Мајмунот е точно.


беше Горан Пржин..па Јован Бабаче , едно време сега не знам.....ако си охриганец ги знаеш овие ликови..ако не тешко ке ти објаснам.....

Јаките новинари ,знам дека Горан кога се врати од Автралија ми подрече нешто ама ...како и да е тие се со небањаните,

Општинскиот Комитет на ВМРО ДПМНЕ Охрид ги постави претседателите на партиските Комисии кои преку овие работни групи ќе го прават спојот на стручниот со политичкиот дел во креирањето на активностите и политиките на партијата во Охрид.

Претседател на комисијата за правда ќе биде - Јован Бабаче---------------------
Претседател на комисија за здравство - др Томислав Петровски
Претседател на комисија за туризам - Илија Мојсоски
Претседател на комисија за култура - Зоран Велјаноски
Претседател на комисија за екологија - др Сузана Патчева
Претседател на комисија за економија - Владо Андоновски
Претседател на комисија за образование - Никола Тренески
Претседател на комисија за социјални работи - Наташа Климоска
Претседател на комисија за локална самоуправа- Љубен Буџакоски
Претседател на комисија за земјоделие - Проки Поп Стефанија
Претседател на комисијата за урбанизам - Горан Патчев-----------------роден 1965 ---------а овај мислам му е најдобар другар на Пржин така да тие се со небањаните

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

охридскај Empty Re: охридскај

Пишување by defo on Вто Фед 24, 2015 10:10 pm

а tmoro ај објасни ја приказната за Размо (досието на Охридскај) јас нит го знам нит го познавам човеков ако сум ориѓанец..........

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

охридскај Empty Re: охридскај

Пишување by tmoro on Вто Фед 24, 2015 10:17 pm

defo напиша:а tmoro ај објасни ја приказната за Размо (досието на Охридскај) јас нит го знам нит го познавам човеков ако сум ориѓанец..........

Од Лескоец е постара генерација ако не е и под пензија и слабо го знам ама ке испитаме

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

охридскај Empty Re: охридскај

Пишување by Гостин on Нед Окт 04, 2015 8:50 am

Spored Ohrid-skaj Petreski e heroj...Tmoro, imash li nekakvi informacii za ovaa sluchka???

Oхрид скај: Eкс-градоначалникот Петрески не е нападнат, туку спречи обид за убиство врз друго лице

„Денес околу 14.00 часот на бул.„Туристичка“ во Охрид, во канцеларијата од Агенцијата за недвижности „Тримлум“, биле три лица од кои едниот е поранешниот градоначалник на Охрид Александар Петревски од Охрид, лицето О.С. исто од Охрид, и М.Ч. од Струга.


охридскај Aleksandar-petreski0-540x282

Настанала расправија помеѓу О.С. од една страна и Александар и М.Ч. од друга страна.
Охриѓанецот го удрил Александар Петрески со вазна по главата, а потоа се обидел да извади пиштол но истиот бил спречен од Петрески и стружанецот. Тие му го одземале пиштолот, а тој се вдал во бегство. Пиштолот е обезбеден. Увидот е во тек“, соопшти Охридската полиција.
Сепак, според порталот Охрид Скај, екс-градоначалникот на Охрид не бил нападнат туку спречил убиство на друго лице.

Оливер Смически (споменат во соопштението на СВР ) од село Лескоец, кој бил во просториите на приватната фирма, најнапред по вербална расправија на висок тон му се заканувал на сопственикот на фирмата, при што најнапред со пепелник фрлил по сопственикот, а потоа извадил пиштол, го репетирал и се обидел да пука во сопственикот на фирмата.

Во канцеларијата бил присутен и екс градоначалникот на Охрид, Петрески, при што станал од столот и успеал да го совлада, односно да му го одземе оружјето на Смически.

Веднаш е повикана полицијата, бидејќи настанот се одвиваше на 200 метри од ПС Охрид, при што пиштолот е предаден на службени лица при СВР Охрид и по извршените проверки на серискиот број констатирано е дека сопственик на истиот е Смически.

Откако Смически беше совладан од Петрески, веднаш почнал да бега, а од страна на СВР Охрид, Смически се бара за кривично дело „обид за убиство“ врз сопственикот на фирмата, јави Охрид Скај.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

охридскај Empty Re: охридскај

Пишување by tmoro on Нед Окт 04, 2015 9:45 am

Тео напиша:Spored Ohrid-skaj Petreski e heroj...Tmoro, imash li nekakvi informacii za ovaa sluchka???

Oхрид скај: Eкс-градоначалникот Петрески не е нападнат, туку спречи обид за убиство врз друго лице

„Денес околу 14.00 часот на бул.„Туристичка“ во Охрид, во канцеларијата од Агенцијата за недвижности „Тримлум“, биле три лица од кои едниот е поранешниот градоначалник на Охрид Александар Петревски од Охрид, лицето О.С. исто од Охрид, и М.Ч.  од Струга.


охридскај Aleksandar-petreski0-540x282

Настанала расправија помеѓу О.С. од една страна и Александар и М.Ч.  од друга страна.
Охриѓанецот  го удрил Александар Петрески со вазна по главата, а потоа се обидел да извади пиштол но истиот бил спречен од Петрески и стружанецот. Тие му го одземале пиштолот, а тој се вдал во бегство. Пиштолот е обезбеден. Увидот е во тек“, соопшти Охридската полиција.
Сепак, според порталот Охрид Скај, екс-градоначалникот на Охрид не бил нападнат туку спречил убиство на друго лице.

Оливер Смически (споменат во соопштението на СВР ) од село Лескоец, кој бил во просториите на приватната фирма, најнапред по вербална расправија на висок тон му се заканувал на сопственикот на фирмата, при што најнапред со пепелник фрлил по сопственикот, а потоа извадил пиштол, го репетирал и се обидел да пука во сопственикот на фирмата.

Во канцеларијата бил присутен и екс градоначалникот на Охрид, Петрески, при што станал од столот и успеал да го совлада, односно да му го одземе оружјето на Смически.

Веднаш е повикана полицијата, бидејќи настанот се одвиваше на 200 метри од ПС Охрид, при што пиштолот е предаден на службени лица при СВР Охрид и по извршените проверки на серискиот број констатирано е дека сопственик на истиот е Смически.

Откако Смически беше совладан од Петрески, веднаш почнал да бега, а од страна на СВР Охрид, Смически се бара за кривично дело „обид за убиство“ врз сопственикот на фирмата, јави Охрид Скај.

За случката не за друго да.
Оливер Смически беше сопственик (мислам сега имат долг од 2 миљони евра и му ја ја имаат земено привремено шиптари од Велешта)на слаткарницата СЛАВИЦА ,спроти Летница во Охрид.Куќата ја купија од Љотевци за 120 000 долари год незнам .Павле Смиче таткото на Оливер сега покоен земат назаем од 5-6 души и ја купуват куќата.Кога ја плаќал сумата мајката Љотевци плачела и им викала будали едни ја продавата куќата за хартија а дедови кога ја купи од Турците плати грне злато.Бидејки во Охрид во 80 тите имаше експанзија за продажба со бисери имаа дуќан со бисери а во чаршијата во Охрид имаше забрана во тој делот за угостителска дејност.Во тоа време преседник на градот беше Димитар Зарчев и измислија да ја отварат слаткарницата ама да се водит на улица позади куќата.Слаткарницата беше машина за пари праење.Налето имаше промет сабајле од 1200-1500 марки а поручек до фајрон 1-2 околу 4000-5000 марки.Украси за сладоледите,кафе ,чаши се носеа од Лерин а преку граница беше све ок ,Петрули ,Макрадули ги пуштаа.Споменатиот Оливер неписмен глуп ,незнаеше што се дешават ,тршеше на коли,и полна по швалерај ,казина,а сакаше и да пробат со италјански мебел ама не го биваше за ништо едино што направи две деца.Немат крај на ова. Зошто се десило другото ?

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

охридскај Empty Re: охридскај

Пишување by Гостин on Нед Окт 04, 2015 9:48 am

Ne znam shto se sluchilo...Od razni izvori imame razni verzii...Mislev deka ti znaesh neshto okolu sluchkata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

охридскај Empty Re: охридскај

Пишување by tmoro on Нед Окт 04, 2015 9:54 am

Тео напиша:Ne znam shto se sluchilo...Od razni izvori imame razni verzii...Mislev deka ti znaesh neshto okolu sluchkata...

Сигурно е за пари..

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

охридскај Empty Re: охридскај

Пишување by tmoro on Нед Окт 04, 2015 10:08 am

Тео напиша:Ne znam shto se sluchilo...Od razni izvori imame razni verzii...Mislev deka ti znaesh neshto okolu sluchkata...

Тримлум е агенцијата од тие од Велешта што му ја имаат земено Слаткарницата се додека не ги вратит парите,а Смиче велит дека Аце Петрески го наседнал за да му ја земат таа е вистината.

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

охридскај Empty Re: охридскај

Пишување by Гостин on Нед Окт 04, 2015 10:13 am

Mozhno e... Petreski beshe kontroverzna lichnost i dodeka beshe gradonachalnik na Ohrid...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

охридскај Empty Re: охридскај

Пишување by kiBik on Нед Окт 04, 2015 10:23 am


Оти бе го закачате овой наш човек?!!! Кье си имате работа со мене! Evil or Very Mad
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

охридскај Empty Re: охридскај

Пишување by Гостин on Нед Окт 04, 2015 10:25 am

Aha, gi branish komunjarite... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

охридскај Empty Re: охридскај

Пишување by kiBik on Нед Окт 04, 2015 10:37 am

Не! Ги бранам нашиве! Вашите правете си ги що си знаете! Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

охридскај Empty Re: охридскај

Пишување by Гостин on Нед Окт 04, 2015 10:40 am

Ace e komunjar...Komunjaru eden... Evil or Very Mad

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

охридскај Empty Re: охридскај

Пишување by kiBik on Нед Окт 04, 2015 10:45 am

Бе комуняр, комуняр, ама нааааш. Од своето нема да се одкажам никогаш!!! Се що е наше на убаво ми мириса! Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

охридскај Empty Re: охридскај

Пишување by Гостин on Нед Окт 04, 2015 10:49 am

Sega Stanishev chita i se raduva...Mozhebi kje te stavi vo izvrshen komitet na BSP... Evil or Very Mad

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

охридскај Empty Re: охридскај

Пишување by tmoro on Нед Окт 04, 2015 10:56 am

Тео напиша:Mozhno e... Petreski beshe kontroverzna lichnost i dodeka beshe gradonachalnik na Ohrid...

sega zborvev na tel so ....toa e eden del od vistinata ,,,sve drugo ne znaeme....
jas rabotev vo slatkarnicata i jas go izmisliv KAPUCINOTO so SLAG vo Makedonija.

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

охридскај Empty Re: охридскај

Пишување by Гостин on Нед Окт 04, 2015 10:57 am

Ako nauchish nekoi novi detali pishi na forum...Ova kje bide interesno da se sledi...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

охридскај Empty Re: охридскај

Пишување by kiBik on Нед Окт 04, 2015 10:58 am

Що имаш против ти спрема Станишев? Станишев и он ваш, ама наш!!! Бе ви кажав нещо еднаш - од вас нищо убаво не сме видели, ама що да правиме кога си сте наши!!! Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

охридскај Empty Re: охридскај

Пишување by tmoro on Нед Окт 04, 2015 10:59 am

Тео напиша:Ako nauchish nekoi novi detali pishi na forum...Ova kje bide interesno da se sledi...

ke pokusam ama ne odgovaraat na tel...

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

охридскај Empty Re: охридскај

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот