СОБРАНИЕТО КЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ .....

Go down

СОБРАНИЕТО КЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ ..... Empty СОБРАНИЕТО КЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ .....

Пишување by osa on Нед Фед 24, 2019 10:33 am

Собранието ќе одлучува за одземање на имунитетот на Вељаноски

Откако по два дена дебата, собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања, не успеа да донесе одлука за барањето на Кривичниот суд за одобрување притвор на пратеникот и поранешен претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, денеска е ред на Собранието да ја донесе одлуката.

Со оглед дека гласањето беше изедначено, односно, четири гласа беа „за“ и четири „против“, за одземање на имунитетот на Вељаноски, сега одлуката ќе треба да ја донесе Собранието, откако извештајот од Комисијата ќе биде испратен до претседателот на законодавниот дом, Талат Џафери.

Во моментот на гласањето не беше присутен пратеникот од ДУИ, односно од владеачкото мнозинство, Агим Шаќири.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14976
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СОБРАНИЕТО КЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ ..... Empty Re: СОБРАНИЕТО КЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ .....

Пишување by TRAJCHE on Нед Фед 24, 2019 8:02 pm

Za 21 chasot zakazana sobraniskata sednica za odzemanje na imunitetot na Trajko Veljanovski
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 352
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

СОБРАНИЕТО КЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ ..... Empty Re: СОБРАНИЕТО КЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ .....

Пишување by Kalinda on Нед Мар 03, 2019 10:43 pm

Гледам многу разочарани.
Не ви се исполни желбата ?
Дали сте помислиле дека
и на вас ке дојде ред .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 485
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

СОБРАНИЕТО КЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ ..... Empty Re: СОБРАНИЕТО КЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ .....

Пишување by трендафил on Пон Мар 04, 2019 7:55 pm

Интересно е што одземање на пратенички имунитети има само кога СДСМ е на власт. Во овој мандат можеби сме и светски рекордери по број на одземени пратенички имунитети.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СОБРАНИЕТО КЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ ..... Empty Re: СОБРАНИЕТО КЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ .....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот