Христијанство

Страна 11 of 14 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Next

Go down

Re: Христијанство

Пишување by Гостин on Сре Ное 04, 2015 10:09 pm

Мислиш дека ние што сме запознаени со божјото учење ќе бидеме построго судени? Нешто како ова:
"39 И Исус рече: За съдба дойдох Аз на тоя свят, за да виждат невиждащите, а виждащите да ослепеят.
40 Ония от фарисеите, които бяха с Него, като чуха това, рекоха Му: Да не сме и ние слепи?
41 Исус им рече: Ако бяхте слепи, не бихте имали грях, но понеже сега казвате: Виждаме, грехът ви остава."

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Христијанство

Пишување by Естир on Чет Ное 05, 2015 9:45 am

mumley напиша:Мислиш дека ние што сме запознаени со божјото учење ќе бидеме построго судени? Нешто како ова:
"39 И Исус рече: За съдба дойдох Аз на тоя свят, за да виждат невиждащите, а виждащите да ослепеят.
40 Ония от фарисеите, които бяха с Него, като чуха това, рекоха Му: Да не сме и ние слепи?
41 Исус им рече: Ако бяхте слепи, не бихте имали грях, но понеже сега казвате: Виждаме, грехът ви остава."

О, да, определено има такава информация. Бог не държи сметка за незнание, но за знание и надменност....и още как!

Ето какво четем в Матей 11 глава: "Тогава почна да укорява градовете, гдето се извършиха повечето от Неговите велики дела, за гдето не се покаяха:
Горко ти Хоразине! горко ти, Витсаидо! защото, ако бяха се извършили в Тир и Сидон великите дела, които се извършиха у вас, те отдавна биха се покаяли във вретище и пепел.
Но казвам ви, на Тир и Сидон наказанието ще бъде по-леко в съдния ден, отколкото на вас.
И ти, Капернауме, до небесата ли ще се издигнеш? до ада ще слезеш! защото, ако бяха се извършили в Содом великите дела, които се извършиха в тебе, той би и до днес останал.
Но казвам ви, че в същия ден наказанието на содомската земя ще бъде по-леко отколкото на тебе."

Забележи какво солидно предупреждение! Содомската земя, която е била чумава от разврат и изпепелена.

Или с онази притча в Лука 12: "И онзи слуга, като е знаел волята на Господаря си, но не е приготвил нито постъпил по волята му, ще бъде много бит.
А онзи, който не е знаел и е сторил нещо, което заслужава бой, малко ще бъде бит. И от всеки, комуто много е дадено, много и ще се изисква; и комуто са много поверили, от него повече ще изискват."

В прав текст. А на нас е много дадено.

Тоест в последния съд, на всеки човек ще бъде отсъдено не по еднакъв стандарт, а съгласно собствения му отговор на светлината, достигнала до него. (виж Езекиил 3:18 - 21; 18:2-32; Лука 23:34; Йоан 15:22; 1 Тим 1:13; Яков 4:17).
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Христијанство

Пишување by Гостин on Пет Ное 06, 2015 5:45 pm

Естир имаат ли протестантите свети тајни? Ова го најдов за православните.

Седум Свети Тајни во Православната Црква
Седум посебни Дарови на Светиот Дух, кои можат да ги извршуваат единствено православни свештеници
1 Крштевање
* Потопување во име на Отца, Сина и Св Дух за простување на првородниот грев и личните гревови
После Кршт. ние сме Синови Божји и се спасуваме по Божјата милост но само со силна и чиста вера во Св Троица
Ние стануваме 1. Цареви 2. Свештеници 3. Пророци 1. Бидејќи го победуваме злото и ќе царуваме заедно со Христос
2. Нашиот живот се преобразува во Богослужба 3. Ја знаеме иднината, тоа е Воскресението и Царството Божјо.
Кумот при крштевањето е Сведок дека малото дете ќе биде воспитано во Духот на Христос и ќе биде Член на Црквата
2 Свето Миропомазание
Тоа е излевање на дар од Светиот Дух на новокрстениот, за да бидеме посилни и постојани
3 Евхаристија
Тоа е лебот и виното кое со повикување на Светиот Дух се претвара во Тело Крв на Господ Исус
Оваа тајна се извршува на празнични служби во Православниот Храм, најчесто на Литургија, во Недела
* Ако не го јадете телото на Синот Човечки и не ја пиете крвта негова не ќе имате живот во себе
Св Јован Зл. советувал да се причестуваме од лажичка бидејки некои луѓе со телото и крвта правеле маѓии.
4 Свештенство ракоположувње, хиротонија
Ракоположување на Ѓакони, Презвитери и Епископи со цел да ги извршуваат Светите Тајни
5 Исповед
Дар од Светиот Дух за простување на гревовите направени по Крштевањето, на оној со кае.
Покајание значи вистинска и реална промена во нашиот живот, а не само жалење за нашите грешки со чувства
Господ Исус Христос им вели на Апостолите и Свештениците ** Ќе ти ги дадам клучевите од Небесното Царство
Што ќе сврзеш на земјата ќе биде сврзано на небесата а што ќе разврзеш на земјата ќе биде разврзано и на небото
6 Брак - Дар од Светиот Дух за соединување на мажот и жената во Едно Тело
7 Елеоосветување
Дар на Светиот Дух за исцелување на болни и простување на гревовите

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Христијанство

Пишување by Естир on Пет Ное 06, 2015 9:43 pm

Не знам, не членувам в църква. Но ръкополагат пастори, извършват бракосъчетания....има Господна вечеря и май това е, и то не е тайнство. Very Happy

Но не съм наясно, наистина.
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Христијанство

Пишување by osa on Нед Ное 08, 2015 9:28 am

denes e verskiot praznik mitrovden ....ja koristam moznosta da go chestitam praznikot ....da im ja chestitam slavata mitrovden na site shto slavat i sekako da go chestitam imendenot na site shto slavat ......

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Христијанство

Пишување by kiBik on Нед Ное 08, 2015 4:59 pm

Ех бе! Ма сте изостанати во времето! Се разбира дека Димитровден се слави на 26 октомври!!! Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Христијанство

Пишување by Гостин on Вто Ное 10, 2015 11:59 am

kiBik напиша:Ех бе! Ма сте изостанати во времето! Се разбира дека Димитровден се слави на 26 октомври!!! Twisted Evil

Море ти си единствениот изостанат, од часови. Веднаш враќај се да научиш нешто корисно.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Кога е роден Христос

Пишување by Естир on Пет Дек 25, 2015 2:19 pm

Датата на раждането на Христос, както е знайно, не е спомената в Библията, но ако човек се позадълбочи в материята, има споменати в Библията събития и личности, около момента на зачатието и раждането на Исус, които дават достатъчно указания за поне приблизително установяване на времето на раждането Му.
Просто са потребни изчисления и да се поразтърси човек из материята.

Много важна податка в тази насока е свързана с бащата на Йоан Кръстител, Захария.
В дните на Юдейския цар Ирод имаше един свещеник от Авиевия отред, на име Захария; и жена му беше от Аароновите потомци, и се наричаше Елисавета. (Лука1:5)

И като свещенодействуваше той пред Бога по реда на своя отред,по обичая на свещеничеството, нему се падна по жребие да влезе в Господния храм и да покади. (Лука 1:8, 9)

И като се навършиха дните на службата му, той отиде у дома си. (Лука 1:23)
А след тия дни жена му Елисавета зачна.... (Лука 1:24)

Податката, която ни е дадена тук е „по реда на своя отред” и „Авиевия (Ab-i-ah )отред”.
Ето я думата „отред”, ползвана в оригинал и значението й http://www.sacrednamebible.com/kjvstrongs/STRGRK21.htm#S2183

24-те отреда на храмовото свещенство:

„Давид,бидейки в намерение да провъзгласи своя син Соломон за цар на всички народи, с тази цел, повикал в Ерусалим всички старейшини, свещеници и левити. След като преброил първо левитите, той установил, че са 38 000 човека на възраст от 30 до 50 години. От тях, той назначил 24 000 надзиратели за построяването на храма, 6000 направил съдии и техни писари, 4000 пазачи на дома Господен и толкова певци в храма, които да свирят на въведените от Давид, инструменти. След това, той ги разделил и на отреди, и като отделил свещениците, установил, че сред тях били 24 семейства (рода), 16 от дома на Елеазар и 8 от дома на Итамар. След това, Давид се разпоредил, всяко семейство да провежда богослужение, когато му дойде ред (редувайки се) в продължение на 8 дни от събота до събота. След това, всички отделни отреди, в присъствието на Давид, първосвещениците Садок и Авиатар и всички началници, започнали да хвърлят жребий и този, на който се паднал първият жребий, бил записан като първи, след това втория и така до двадесет и четвъртия. Тази подредба се е съхранила до ден днешен.” (Йосиф Флавий, Юдейски древности, Книга 7, Глава 14, Параграф 7, мой превод от английски).

Давид, съгласно Божиите инструкции (1 Лет. 28:11-13), разделил синовете на Аарон на 24 групи (1 Лет. 24:1-4), за да организира "график", при който, храмът Господен да може да бъде подсигурен със свещеници за служенията целогодишно, при това, по един системен и подреден начин. След като 24-те групи свещеници били установени, били посочени чрез жребий, за да се определи последователността, в която всяка група ще служи в храма. (1 Лет. 24: 7-19).

1 Лет. 24:19 Тоя беше редът на служението им, според който да влизат в Господния дом, по наредбата дадена им чрез баща им Аарона, според както му бе заповядал Господ Израилевият Бог.

Така, всеки един от 24-те отреди свещеници ще започне и завърши своето служение в храма в събота, като обязаността му обхваща период от една седмица (2Лет.23:Cool – „И тъй, левитите и целият Юда извършиха всичко според както заповяда свещеник Иодай, и взеха всеки мъжете си - ония, които щяха да постъпят на служба в събота, и ония, които щяха да оставят службата в събота; защото свещеник Иодай не разпущаше отредите.”,(1 Лет. 9:25) – „ А братята им, които бяха по селата си, трябваше да дохождат в определени времена за да бъдат с тях по седем дни.”

При три специални събития, през годината, всички мъже на Израел е трябвало на пътуват до Ерусалим за празниците на Господа, така че на тези събития, всички свещеници е трябвало да бъдат в храма, за да настанят хората. Тези три празника са празника на безквасните хлябове (Пасха), празника на седмиците (Петдесетница - Шавуот (Седмици)) и в празника на скинопигията (празника на шатрите – Сукот, или "шатроразпъването"). (Второзаконие 16:16) – „Три пъти в годината всеки твой от мъжки пол да се явява пред Господа твоя Бог на мястото, което избере Той: в празника на безквасните, в празника на седмиците и в празника на скинопигията; но да се не явяват пред Господа с празни ръце.”

Годишният цикъл на служба в храма:

Еврейският календар започва през пролетта, по време на месец Нисан (март - април), така че, първият отред свещеници, е този на рода на Иоиарив, който трябва да служи една седмица – от събота до събота. Следващата седмица, отговорност за службата има семейството на Едаия. Третата седмица е празникът на безквасните хлябове (Пасха), и всички свещеници трябва да са там за службата. После „графикът” се подновява отново с третия отред свещеници – семейството на Харим. По този план, когато 24-те отреда отслужат по реда си, общият цикъл на служба на отредите се повтаря. Този график покрива 51 седмици, или 357 дни, достатъчни за лунарния еврейски календар (около 354 дни). Така, в период от една година, всяка група свещеници, следва да отслужва в храма два пъти по „график” на отредите и допълнително на трите главни празника, или общо пет седмици имат задължение за служение.

Зачеването на Йоан Кръстител:

И сега да се върнем обратно към Захария, бащата на Йоан Кръстител.
Лука 1:23 “И като се навършиха дните на службата му, той отиде у дома си”
Лука 1:24 „А след тия дни жена му Елисавета зачна;...”
Започвайки с първия месец Нисан, през пролетта (март – април), от „графика” на свещеническите отреди следва, че службата на Захария е през 10-тата седмица на годината. Това е така, защото той е бил член на отреда на Авия (Abijah), който е 8-мият отред; и двата празника (на безквасните хлябове – Пасха) – 15-21 Нисан и Петдесетница – 6 Сиван се падат преди неговите служебни задължения по график. Това поставя ръководството на службата в храма от страна на Захария да е в началото на втората събота на третия месец, Сиван (Май-Юни).
Завършвайки своята служба в храма в третата събота на Сиван, Захария се връща в къщи и скоро е заченат неговият син Йоан. Така че, Йоан Кръстител, най-вероятно е заченат малко след третата събота на месец Сиван.

Зачатието на Исус Христос:

Причината, поради която информацията относно Йоан е важна, е понеже, съгласно Лука, непорочното зачатие на Исус е в 6-тия месец от бременността на Елисавета.

Лука 1:
"24 А след тия дни жена му Елисавета зачна; и криеше се пет месеца, като казваше:
25 Така ми стори Господ в дните, когато погледна милостиво, за да отнеме от човеците причината да ме корят.
26 А в шестия месец ангел Гавриил бе изпратен от Бога в галилейския град наречен Назарет,
27 при една девица, сгодена за мъж на име Иосиф от Давидовия дом; а името на девицата бе Мария.
28 И като дойде ангелът при нея, рече: Здравей благодатна! Господ е с тебе, [благословена си ти между жените]."

Следва да се обърне внимание, че стих 26 се отнася до 6-тия месец от бременността на Елизабет, не до Елул – шестия месец на еврейския календар и това е видно както от стих 24, така и от стих 36 – „И, ето, твоята сродница Елисавета, и тя в старините си е зачнала син; и това е шестият месец за нея, която се казваше неплодна.” (Лука 1:36)
Мария остава с Елисавета за последните три месеца от нейната бременност, до времето, в което се ражда Йоан.

Лука 1:56 А Мария, като преседя с нея около три месеца, върна се у дома си.
Лука 1:57 А на Елисавета се навърши времето да роди; и роди син.

И като се обработи информацията относно зачеването на Йоан –в края на третия месец – Сиван и следващите 6 месеца бременност на Елисавета, се получава да е краят на 9-тия месец – Кислев (Ноември – Декември) времето, в което е било зачатието на Исус.
Трябва да се отбележи, че първият ден от еврейския празник Ханука – празника на светлината, се празнува на 25-тия ден на Кислев, и Исус е наречен „Светлината на света” (Йоан 8:12, 9:5, 12:46). Това изглежда да не е съвсем случайно съвпадение. В Евангелието на Йоан, Ханука е наречен „празник на освещението” (Йоан 10:22). Ханука е един осемдневен празник на радостно честване на избавлението от враговете - бунта на макавеите срещу властта на селевкидите над Юдея и повторното освещаване на Йерусалимския храм (след оскверняването му), като при това, менората, съгласно поверието, по чудотворен начин остава запалена цели осем дена, въпреки, че само в един ден се налива олио.

Раждането на Йоан Кръстител:

Основано на зачеването, малко след третата събота на месец Сиван, планирайки срок от около 10 лунарни месеца (40 седмици), пристигаме в месец Нисан. Изглежда, че Йоан Кръстител вероятно е роден в средата на месеца, което съвпада с Пасхата и празника на безквасните хлябове (около 15-ти Нисан). Интересно е да се отбележи, че дори и днес, за евреите е обичайно да поставят специален бокал вино по време на пасхалната трапеза (Седер), в очакване на пристигането на пророк Илия в тази седмица, което се базира на пророчеството на Малахия – Малахия 4:5 - Ето, Аз ще ви изпратя пророк Илия, Преди да дойде великият и страшен ден Господен.
Исус е символизирал Йоан като „Илия”, който евреите са очаквали:
„Учениците Му го попитаха, казвайки: Защо тогава думат книжниците, че Илия трябва първо да дойде?А Той в отговор рече: Наистина Илия иде, и ще възстанови всичко. Но казвам ви, че Илия вече е дошъл, и не го познаха, но постъпиха с него както си искаха. Също така и Човешкият Син ще пострада от тях. Тогава учениците разбраха, че им говореше за Иоана Кръстителя.” (Матей 17:10-13)

Ангелът, който се явява на Захария в храма, също говори символично за Йоан като за очаквания „Илия”.
Лука 1:17 „Той ще предиде пред лицето Му в духа и силата на Илия, за да обърне сърцата на бащите към чадата, и непокорните към мъдростта на праведните, да приготви за Господа благоразположен народ.”

И така, празникът на безквасните хлябове започва на 15-тия ден на първия месец Нисан, и това е възможната дата за раждането на Йоан Кръстител.

Раждането на Исус Христос:

Понеже Исусовото зачатие се случва 6 месеца след като е заченат Йоан Кръстител; и след като е уточнена вероятната дата за раждането на Йоан, просто е потребно да се преброят шест месеца по-напред, следвайки еврейския календар, за да се стигне до възможната дата за раждането на Христос. От 15-тия ден на 1-вия месец Нисан, отиваме на 15-тия ден от седмия месец Тишрей. И какво намираме на тази дата? празника на скинопигията (празника на шатрите; шатроразпъването)! На 15-тия ден от Тишрей започва третият и последен празник в годината, на който всички мъже на Израел се събират в Йерусалим за храмово служение.(„Говори на израилтяните, като речеш: От петнадесетия ден на тоя седми месец да пазите за седем дена Господния празник на скинопигията.” Лев. 23:34)

Емануел:
Исая 7:14 „Затова сам Господ ще ви даде знамение: Ето, девица ще зачне и ще роди син, И ще го нарече Емануил”
Емануил означава „Бог с нас”.
Божият син идва, за да бъде с нас, или....Скинията да обитава на земята заедно с хората.

Йоан 1:14 „И словото стана плът и пребиваваше между нас; и видяхме славата Му, слава като на Единородния от Отца, пълно с благодат и истина.”

Празникът на скинията (шатроразпъването - "Сукот") е празник, на който се отбелязва освобождаването от робството в Египет и на който евреите си припомнят присъствието на Бога в своя живот и Неговата закрила. (Левит 23: 34 – 43).

Лука 2: 7-11 „И роди първородния си Син, пови Го и положи Го в ясли, защото нямаше място за тях в гостилницата. И на същото място имаше овчари, които живееха в полето, и пазеха нощна стража около стадото си. И ангел от Господа застана пред тях, и Господната слава ги осия; и те се уплашиха много. Но ангелът им рече: Не бойте се, защото, ето, благовестявам ви голяма радост, която ще бъде за всичките люде. Защото днес ви се роди в Давидовия град Спасител, Който е Христос Господ.”

(За овчарите на полето по нощите , ще го маркирам само...но е важно, защото подобно в Израил НЕ се е случвало през декември), но има и друго интересно във връзка с отсъствието на места в гостилницата. Витлеем е само на около 5 мили от Ерусалим, и всички хора на Израил са дошли, за да участват в празника на скинията (Сукот), както се изисква от закона. Всяка стая на мили в околностите на Ерусалим, би следвало да е заета от поклонници, така че Мария и Йосиф са могли да намерят подслон в обор. По време на Сукот, всеки е трябвало да живее във временни жилища - колиби (шатри), като спомен за преминаването им през пустинята след излизането от египетските земи. „В колиби да седите седем дена; всички туземци израилтяни да седят в колиби. за да познаят бъдещите ви поколения, че в колиби направих израилтяните да седят, когато ги изведох из Египетската земя. Аз съм Господ вашият Бог.” (Левит 23: 42-43)
Рождението на Спасителя, което се случва във временно жилище, а не в къща, указва на идващото освобождение на Божиите люде от робството на греха и тяхното отиване в обещаната земя, която е символизирана от Сукот.
За отбелязвяане е и фактът, че празникът Сукот е осемдневен (Левит 23:36, 39). Защо осем дена? Може би, защото един младенец е бил обречен на Бог чрез извършване на ритуалното обрязване на осмия ден, след раждането Му.
Лука 2:21 „И като се навършиха осем дни и трябваше да обрежат Детенцето, дадоха Му името Исус, както беше наречено от ангела преди да е било зачнато в утробата.”И така, младенецът Исус е бил обрязан на осмия и последен ден от празника на скинията, в съботен ден. Съвременните евреи, отбелязват този осми ден, като отделен празник - Шемини Адерет (Осмият ден на събирането), ден на покой.


В заключение:
Проследявайки изложените доводи и разсъждения, базирани на свидетелствата на Писанието, очевидно има достатъчно основания да се смята, че Исус Христос е роден на 15-тия ден на месец Тишрей, на първия ден на празника на Скинията (шатроразпъване), което съответства на септември – октомври в нашия календар.
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Христијанство

Пишување by kiBik on Пет Дек 25, 2015 4:57 pm


Suspect Cool Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Христијанство

Пишување by Естир on Пет Дек 25, 2015 5:10 pm

kiBik напиша:
Suspect  Cool Very Happy

Е затва говорех. Би ли ми обяснил връзката.... Very Happy
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Христијанство

Пишување by kiBik on Пет Дек 25, 2015 5:24 pm

Тука е сериозна тема! Какви искаш да ти ги плямпам сега? Evil or Very Mad Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Христијанство

Пишување by Естир on Пет Дек 25, 2015 5:30 pm

kiBik напиша:Тука е сериозна тема! Какви искаш да ти ги плямпам сега? Evil or Very Mad Very Happy

Ето нещо сериозно Very Happy

Според православен (чест му прави опита за относителна обективност, макар че......ако подобна им липсва, си е техен минус, във времена на достъпна информация) как се стига до 25 декември.

http://harta-bg.info/statia/31
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Христијанство

Пишување by kiBik on Пет Дек 25, 2015 5:44 pm

Не мога (нямам твоите познания) и не искам да споря. Просто те закачам! Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Христијанство

Пишување by Естир on Пет Дек 25, 2015 6:10 pm

kiBik напиша:Не мога (нямам твоите познания) и не искам да споря. Просто те закачам! Very Happy

Very Happy Very Happy Very Happy

Аз си признах, че това изследване не е мое. Просто си правих проучвания и преводи (сещаш се, че подобно на български...трудно ше откриеш) и компилирах от различни автори, в това число и месиански евреи (т.е. евреи, вярващи в Христос), които са си правили труд за тези изчисления. Разбира се, при цялата относителност, т.е приблизителност, защото за точна дата трудно може да се говори.
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Христијанство

Пишување by Гостин on Пет Дек 25, 2015 11:39 pm

Poglednato od agol na iznesenhite dokazi, mislam deka mozheme da zakluchime deka vo momentot na prerasnuvanje vo zvanichna, ili drzhavna religija, del od veruvanjata na ostanatite priznati religii vo rimskoto carstvo se vtkaeni vo hristijanstvoto...Verojatno so cel polesno prifakjanje na novata religija od shirokite narodni masi...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Христијанство

Пишување by Естир on Саб Дек 26, 2015 10:03 am

Тео напиша:mozheme da zakluchime deka vo momentot na prerasnuvanje vo zvanichna, ili drzhavna religija, del od veruvanjata na ostanatite priznati religii vo rimskoto carstvo se vtkaeni vo hristijanstvoto...Verojatno so cel polesno prifakjanje na novata religija od shirokite narodni masi...

Абсолютно. Публична тайна е колко много езичество е набъркано в официозното християнство /в момента, в който бива инстутиционализирано/ и дам, вероятно чисто политически, Константин ги прави тез работи /редно е да се отбележи, че на него за християнството грам не му е дремело, ако и да го броят за "светец", щото той не е бил християнин и се покръства едва в края на живота си/, но му е дремело за императорството му и това е причината, както да установи единна религия в империята, така и да я направи приемлива за всички.
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Христијанство

Пишување by Гостин on Нед Дек 27, 2015 9:51 am

Не избрал лошо. Посебно кога ќе се сетам дека Павле на некои места има доста инересни изјави. Како на пример:

"Секоја власт е од бога дадена".

"Робови бидете им верни на своите господари".

Веројатно има и други бисери но јас не ги знам.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Христијанство

Пишување by osa on Саб Јан 16, 2016 4:11 pm

se nablizuva praznikot "bogojavlenie " ...dovolno e da izlezete na prozorecot i da si posakate zelba shto sakate da vi ja ispolni gospod bog ...veruvajte se ispolnuva ....toa se pravi tochn o na polnok ,togash se otvora neboto i se pojavuva gospod koj ke vi ispolni edna ili najmnogu tri zelbi ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Христијанство

Пишување by osa on Саб Јан 16, 2016 4:11 pm

se nablizuva praznikot "bogojavlenie " ...dovolno e da izlezete na prozorecot i da si posakate zelba shto sakate da vi ja ispolni gospod bog ...veruvajte se ispolnuva ....toa se pravi tochn o na polnok ,togash se otvora neboto i se pojavuva gospod koj ke vi ispolni edna ili najmnogu tri zelbi ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Христијанство

Пишување by Kalinda on Пет Јан 22, 2016 1:59 am

Сакам да го честитам
празникот СВ.Јован
но и именденот на еден мој
близок пријател.
Нека ти е вечно името твое!
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 474
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Христијанство

Пишување by Гостин on Пон Јан 25, 2016 10:45 am

Го најдов ова интересно видео. Естир може коментар? Како ти гледаш на ова?


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Христијанство

Пишување by Естир on Саб Јан 30, 2016 3:42 pm

[quote="mumley"]Го најдов ова интересно видео. Естир може коментар? Како ти гледаш на ова?

Ми, с две думи (от Библията):

"Той е верен и праведен да ни прости греховете, и да ни очисти от всяка неправда."

"имаме Един, Който е бил във всичко изкушен като нас, но пак без грях"

"Той се яви да носи греховете. В Него няма грях"
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Христијанство

Пишување by Гостин on Нед Јан 31, 2016 9:49 pm

Dozvolil da vleze grevot vo svetot za da moze da ne iscisti od nego? Suspect

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Христијанство

Пишување by Естир on Пон Фед 01, 2016 9:14 am

delta напиша:Dozvolil da vleze grevot vo svetot za da moze da ne iscisti od nego? Suspect

Ако може да прецизираш въпроса си, ако те интересува отговор. Така зададен, въпросът е в най-добрия случай безсмислен.

Ще пробвам и така да отговоря: Позволил е, доколкото е одарил човека със свободна воля (право на избор), т.е. го е създал личност, т.е. по Свой образ и подобие.

Та в началото на Библията е разказано, че Бог е предупредил чедата Си (първите човеци), че грехът е смърт (т.е. последицата от греха е смърт) и да не пипат. Много ясно и категорично. Но те са предпочели (избрали) да не послушат Бог и да изберат не Него и Неговата дума. Така грехът влиза в света (в човека). А Бог изчиства човеците, защото така много ги обича (сравнимо родител-дете), че ги иска живи във вечността. Затова избира да стане човек, да поеме греха върху Си и да плати греха с едничкото възможно: смъртта Си. Но и очистването от Бог пак е избор на човеците: Той жертва Себе Си, за да очисти човеците, но тези, които НЕ ИСКАТ да бъдат очистени.....няма как им натрапи жертвата Си, не го и прави. Т.е. пак - изборът. Свободен.
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Христијанство

Пишување by Гостин on Пон Фед 01, 2016 12:24 pm

A toj gjavolot sto gi lazel Eva i Adam vo rajot koj go pustil vnatre?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Христијанство

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 14 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот