ПРОДОЛЖУВА АПЕЛАЦИЈА ДА НЕ ПРАВИ ГЛУПИ

Go down

ПРОДОЛЖУВА АПЕЛАЦИЈА ДА НЕ ПРАВИ ГЛУПИ  Empty ПРОДОЛЖУВА АПЕЛАЦИЈА ДА НЕ ПРАВИ ГЛУПИ

Пишување by Nebula on Чет Мар 28, 2019 4:06 pm

poleka no sigurno apelacija ke gi pushti site od pritvor ,a nie samo kako ovci ke bleeme :

МИЈАЛКОВ ПУШТЕН ОД ШУТКА ВО КУЌЕН ПРИТВОР ДО ПРАВОСИЛНОСТ НА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА

Апелациониот суд Скопје ја уважи жалбата на Сашо Мијалков, неправосилно осуден на три години затвор во „Титаник 2“, и му го замени притворот во затворот во Шутка со куќен притвор до правосилност на пресудата.

Основниот суд Скопје 1 на 8 март го осуди Сашо Мијалков на три години затвор за примање награда за противзаконито влијание, кривично дело што им се става на товар на луѓе на моќни функции, во случајов како поранешен директор на УБК, кои замолуваат или наредуваат на други функционери и лица за да сторат кривично дело.

Куќен, место ефективен притвор, доби и Бедредин Ибраими, кој беше првостепено осуден на 4 години и 6 месеци затвор за злоупотреба на службената положба и овластувањата.

Веднаш по изрекување на пресудата на 8 март, Мијалков и Ибраими беа спроведени во притвор во затворот во Шутка.

Според првостепената пресуда, Мијалков нарачал преку лидерот на ДПА Мендух Тачи, да му наложи на сопартиецот од ДИК Бедредин Ибраими да гласа за поништување на регуларно гласање во избирачко место во Струмица, во корист на Васил Пишев од ВМРО-ДПМНЕ на штета на тогашниот кандидат за градоначалник Зоран Заев.

На три години затвор во „Титаник 2“ беа осудени и поранешните членови на ДИК Влатко Сајковски, Сашо Срцев и Елизабета Стефановска, додека лидерот на ДПА Мендух Тачи беше осуден на 3 години и 2 месеца затвор.

Nebula

Број на мислења : 460
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ПРОДОЛЖУВА АПЕЛАЦИЈА ДА НЕ ПРАВИ ГЛУПИ  Empty Re: ПРОДОЛЖУВА АПЕЛАЦИЈА ДА НЕ ПРАВИ ГЛУПИ

Пишување by Nebula on Чет Мар 28, 2019 4:12 pm

shto se sluchuva so drugite osudeni ?

На три години затвор во „Титаник 2“ беа осудени и поранешните членови на ДИК Влатко Сајковски, Сашо Срцев и Елизабета Стефановска, додека лидерот на ДПА Мендух Тачи беше осуден на 3 години и 2 месеца затвор.

i koga toa spored zakon i propis ke bidat pravosilni ovie odluki na sudot ?
se nadevam ako nekoj znae ke pishe i nie da doznaemeNebula

Број на мислења : 460
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ПРОДОЛЖУВА АПЕЛАЦИЈА ДА НЕ ПРАВИ ГЛУПИ  Empty Re: ПРОДОЛЖУВА АПЕЛАЦИЈА ДА НЕ ПРАВИ ГЛУПИ

Пишување by osa on Чет Мар 28, 2019 5:04 pm


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14805
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПРОДОЛЖУВА АПЕЛАЦИЈА ДА НЕ ПРАВИ ГЛУПИ  Empty Re: ПРОДОЛЖУВА АПЕЛАЦИЈА ДА НЕ ПРАВИ ГЛУПИ

Пишување by osa on Чет Мар 28, 2019 5:05 pm

eve interesni iskazuvanja vo emisijata ,poglednete ja ,tokmu za pravdata i za amnestijata

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14805
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПРОДОЛЖУВА АПЕЛАЦИЈА ДА НЕ ПРАВИ ГЛУПИ  Empty Re: ПРОДОЛЖУВА АПЕЛАЦИЈА ДА НЕ ПРАВИ ГЛУПИ

Пишување by Nebula on Чет Мар 28, 2019 5:08 pm

sega site nagoduvaat ,no shto tochno ke se sluchi ke doznaeme na krajot ,koj spored mene e daleku ,a ova e samo zamajuvanje na javnosta

Nebula

Број на мислења : 460
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ПРОДОЛЖУВА АПЕЛАЦИЈА ДА НЕ ПРАВИ ГЛУПИ  Empty Re: ПРОДОЛЖУВА АПЕЛАЦИЈА ДА НЕ ПРАВИ ГЛУПИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот