Парада на гордоста

Go down

Парада на гордоста Empty Парада на гордоста

Пишување by трендафил on Пет Мај 24, 2019 9:35 pm

Во Битола на 30 јуни, ден по владината Парада на гордоста во Скопје, ќе се организира друг вид на парада на гордоста. Родителите ќе парадираат со својата гордост, своите деца.


https://expres.mk/bitolchani-so-svoja-parada-na-gordosta-kontra-gej-paradata-vo-skopje/

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Парада на гордоста Empty Re: Парада на гордоста

Пишување by PRVOBOREC on Саб Мај 25, 2019 9:17 pm

Небањат мислев дека дискутирам со нормален член на дпмне. Ама ти си бил патолошки лажливец. Нема никсква владина парада. За да биде таква треба владата да биде организаторот. Бидејки тоа не е случај твоето тврдење е лажно.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парада на гордоста Empty Re: Парада на гордоста

Пишување by трендафил on Саб Мај 25, 2019 10:12 pm

Владата е донатор (со наши пари) на неколку невладини организации организатори на т.н. парада на гордоста. Истиот ден преку социјалните мрежи народот се самоорганизира на Марш на гордоста.

https://infomax.mk/wp/mapш-на-гopдоста-на-29-ти-јуни-на-социјалните/

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Парада на гордоста Empty Re: Парада на гордоста

Пишување by Teo on Саб Мај 25, 2019 10:30 pm

Vie od KPOSM ne ste dostojni nitu na gej parada da se pojavite. Od takvi kukavici i predavnici kako vas i gejovite bi se sramele. Tie barem na se plashat da izlezat i javno da priznaat a vie predadovte i narod i drzhava za da ne odlezhite po nekolku godini zatvor i toa za kriminali shto ste gi pravele. Glupo e i da pomislish deka vashata KPOSM koja e organizator na idiotskoto paradiranje vo Bitola e pretstavnik na makedonskiot narod komu bez vashata pomosh nemashe da mu bide prodadeno imeto. I sega pred voopshto da tresnesh glupost deka narodot ke paradira vo Bitola seti se deka tie shto kje se pojavat tamu se bedni severdzhani koi poddrzhuvaat Kriminalna Predavnichka Organizacija za Severna Makedonija i se sorabotnici na tvoite sopartijci kukavici koi spremno zamenija ime i identitet za da izbegaat od sopstvenata odgovornost.
Teo
Teo

Број на мислења : 4634
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парада на гордоста Empty Re: Парада на гордоста

Пишување by Bosonoga on Саб Мај 25, 2019 11:25 pm

Crep nebanjat.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 745
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Парада на гордоста Empty Re: Парада на гордоста

Пишување by трендафил on Саб Јун 01, 2019 9:13 am

ТЕЦ Неготино обезбедува бесплатен превоз на вработените за геј парадата. Не верувам дека ќе обезбеди превоз и за парадата на гордите родители во СКопје и Битола. Барем на гордите хомосексуалци да им поделат и лубриканти за да им помене побрзо патот. Сендвичи ваљда следуваат по дифолт како и за сите манифестации организирани од власта. Сега кога претседателите на општинските организации на СДСМ се разрешени изгледа дека нивната работа ја преземаат јавните претпријатија.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Парада на гордоста Empty Re: Парада на гордоста

Пишување by luxor on Саб Јун 01, 2019 6:30 pm

Доста лажеше бе, колку пати ќе те фаќаме со спуштени гаќи.

Парада на гордоста Cropped-image-20190601-182752-1458415627
luxor
luxor

Број на мислења : 5025
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Парада на гордоста Empty Re: Парада на гордоста

Пишување by Bosonoga on Саб Јун 01, 2019 6:54 pm

Crep eden lazliv nebanjat.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 745
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Парада на гордоста Empty Re: Парада на гордоста

Пишување by трендафил on Саб Јун 01, 2019 7:04 pm

Ако навистина си мислиш дека ТЕЦ Неготино реагира на моја лага и истото го пренесуваат еден куп на медиуми се лажеш. Не е моја вина што поверував во објавена вест на исто така повеќе медиуми. Исто како што не си виновни тие што веруваа (можеби веруваат уште) дека минатата година сме добиле датум за почеток на преговорите со ЕУ. Не сум ненормален па да ги обвинам дека се лажговци со спуштени гаќи затоа што му поверувале на некој. Вината е во лажговците и во мојот и во тој случај. Изгледа дека и во ТЕЦ Неготино се, според ваша терминологија, хомофобични.
А ако ТЕЦ Неготино не го тужи за клевета тој што ја објавил веста, може некој да помисли дека се повлекле пред притисок на јавноста, а сакале да одат заедно на геј парадата.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Парада на гордоста Empty Re: Парада на гордоста

Пишување by OPOZICIONER on Нед Јун 02, 2019 9:25 am

Vestite trebe da se proveruvaat, nema regulativa i fejk njuz e polno nasekade.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 553
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парада на гордоста Empty Re: Парада на гордоста

Пишување by misterija on Нед Јун 02, 2019 4:13 pm

Lugevo se ispotepaa za edna parada koja se uste ne se znae za sigurno dali ke se odrzi, ta i ednata, parada na goli gazovi ili parada na grdosta, ta i drugata, majki so deca.

Neznae covek koja e poblesava situacija.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 442
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Парада на гордоста Empty Re: Парада на гордоста

Пишување by трендафил on Сре Јун 05, 2019 5:55 pm

https://expres.mk/amerikanci-docnat-dva-meseci-zad-bitolchani-so-vistinska-parada-gordosta/

Два месеца по Скопје и Битола (идејата е на битолчани) и во Бостон ќе се организира хетеросексуална парада на гордоста. Во веста е интересно што хелсиншкиот комитет му предлага на Зоран Заев да застане на чело на хомосексуалната парада. Мислам дека тоа е опасно. Не знаеш што врста геј ќе биде зад тебе, па ако е од тие што вистинскиот орган го пикаат според мене на погрешно место може и да се настрада.
Инаку се согласувам дека има полно лажни вести. Позначајна е според мене лагата за тоа дека наводно добивме датум за преговори со ЕУ минатата година, отколку дали еден автобус и комбе од ТЕЦ Неготино ќе дојде на геј парадата. Ако мене за пренесување на туѓа лага ме прогласивте за лажго и цреп, можам да замислам што мислите за премиерот во заминување според австриски Ди Пресе.
https://expres.mk/za-avstriski-prese-nema-spas-za-vladata-na-zaev/
https://diepresse.com/home/ausland/eu/5639275/EUErweiterung_Albanien-und-Nordmazedonien-muessen-warten

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Парада на гордоста Empty Re: Парада на гордоста

Пишување by Dino on Чет Јун 06, 2019 9:53 am

Ke odat na izbori sto ke gi organizira Zaev, pretsedatelski ne bea tolku vazni ama da ostanat na vlast svasta moze da se ocekuva. Ke bide posle nefer bile i vakvi onakvi a pak platite da im se pomili od izlez od parlamentot.

Dino

Број на мислења : 416
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Парада на гордоста Empty Re: Парада на гордоста

Пишување by Teo on Чет Јун 06, 2019 10:05 am

Парада на гордоста I-Markup-20190606-105132
Teo
Teo

Број на мислења : 4634
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Парада на гордоста Empty Re: Парада на гордоста

Пишување by трендафил on Чет Јун 06, 2019 3:48 pm

Ако добро те разбирам кој за друг пишува дека е небањат самиот е небањат, или ако пишува дека е цреп самиот е цреп.
Да бидам јасен, нај повеќе би ми одговарало од сексуална гледна точка, да напишам екстремно, сите машки освен мене да бидат гејови, а сите жени стандардни. Тогаш сите жени би биле мои. Бракот и врската меѓу две личности не ја гледам само преку сексот туку пред се како заедница што треба да овозможи опстанок на човештвото и општеството. Еднополовите врски не го овозможуваат тоа. И покрај тоа оставам кој со кого сака да се онади. И во политиката како и во сексот ако една иста работи ти ја прави тој што го сакаш тоа е врв на задоволство, а ако ти го прави тој што го мразиш (што не е од твојата партија) силување.
Инаку ако на Заев му е задоволство и мисли дека така треба слободно нека застане на чело на геј парадата. Но ако не застане и на чело на стрејт парадата (што за разлика од првото е безопасно) ќе излезе дека не е премиер на сите граѓани.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Парада на гордоста Empty Re: Парада на гордоста

Пишување by Bosonoga on Чет Јун 06, 2019 9:13 pm

Ako ja nemase muvata na kapata nemase da ja iskas crepu eden.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 745
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Парада на гордоста Empty Re: Парада на гордоста

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот