MVR voveduva red vo soobrakajot

Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by TRAJCHE on Пон Jул 08, 2019 11:41 am

Akciite se pocesti, fateni i kazneti golem broj vozaci za nepocituvanje na zakonot.

За една недела казнети 292 непрописно паркирани возила во Центар

https://makfax.com.mk/makedonija/%D0%B7%D0%B0-%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B8-292-%D0%BD%D0%B5%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D0%B0/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 293
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by TRAJCHE on Пон Jул 08, 2019 11:49 am

No toa ne e se, otporano ima akcii a mediumite na dpmne gi prenesuvaat kako da e nesto loso da se stavi kontrola nad soobrakajot kade cesto ima nesreki i zrtvi.

https://kurir.mk/republika/skopje/policijata-bukvalno-kaznuva-se-pred-sebe-nad-100-kazneti-vozachi-na-avtomobili-i-motori-za-samo-nekolku-chasa/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 293
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by трендафил on Пон Jул 08, 2019 9:48 pm

Нешто не гледам ред во сообраќајот помеѓу Бит Пазар и Чаир. Минатата година го имаше десетина дена кога таму работеа полицајци од други градови.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by Teo on Пон Jул 08, 2019 10:42 pm

Toa shto ti ne gledash ne znachi deka go nema tuku deka tvojata partiska kusogledost te sprechuva da go vidish.
Teo
Teo

Број на мислења : 4404
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by TRAJCHE on Чет Jул 11, 2019 11:10 am

TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 293
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by TRAJCHE on Пет Jул 12, 2019 11:52 am

MVR rastura, bravo Oliver, bravo SDSM, bravo za premierot Zaev. Konecno ulicite ke stanat bezbedni.

Возачите повеќе се држат за мобилките отколку за воланот, 41 од нив добиле казна

Дури 41 возач вчера биле сакционирани во Скопје затоа што користеле мобилен телефон при управување моторни возила. За жал возачите повеќе се држат за мобилните отколку за воланот.
Инаку, вчера со тешки телесни повреди се здобил сопатник во патничкото возило кое доживеало сообраќајна незгода во градов, наведува скопската полиција. Во полицискиот извештај не се наведуваат деталите за несреќата која е најтешка меѓу вкупно осум судири меѓу автомобили во Скопје. Полесно повредени се две други лица на кои, исто така, им е укажана лекарска помош.

Според податоците на СВР Скопје, полицијата од сообраќај исклучила 50 возачи кои се движеле со поголема брзина од дозволената. Ова е нова потврда дека скопските возачи продолжуваат да не ги почитуваат сообраќајните правила и прописи. Тројца возачи се откриени како управуваат со возилата под дејство на алкохол, 13 пред да се стекнат со право на управување моторно возило и четири возачи почетници.

Издадени се и 70 казни за непрописно паркирање, три за нерегистрирани возила и една за претовар, а со специјалното возило „пајак“ подигнати се 67 возила. Полицијата санкционирала и пет возачи кои поминале крстостница на црвено светло, девет за неносење сигурносен појас за време на управување моторни возила.

https://skopskoeho.mk/vozachite-poveke-se-drzhat-za-mobilkite-otkolku-za-volanot-41-od-niv-dobile-kazna/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 293
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by OPOZICIONER on Саб Jул 13, 2019 12:13 pm

Novi kazni za nesovesni vozaci za pobezbedni patista i ulici.

Казнети 55 возачи кои возеле брзо во населено место

https://www.libertas.mk/kazneti-55-vozachi-koi-vozele-brzo-vo-naseleno-mesto/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 516
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by TRAJCHE on Нед Jул 14, 2019 12:12 pm

I sinokja akcija na policijata, pod rakovodstvo na SDSM ke se stavi red vo soobrakajot.

Гас до даска без ограничување: 80 казнети за брзо возење

https://skopskoeho.mk/gas-do-daska-bez-ogranichuvane-80-kazneti-za-brzo-vozene/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 293
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by трендафил on Нед Jул 14, 2019 12:20 pm

Полицијата уште не го расчистува метежот меѓу Бит Пазар и Чаир. Ваљда таму гласаат за ДУИ и СДСМ, како што други институции не ги чепкаат дивоградбите во Охрид и Матка.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by Teo on Нед Jул 14, 2019 12:41 pm

Go raschistuva, no partiskoto slepilo mozhe da bide opasno. Da gledash a da ne mozhesh da vidish.
Teo
Teo

Број на мислења : 4404
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by трендафил on Нед Jул 14, 2019 12:44 pm

Ајде да прашам и зошто се казнува само во Скопје (но не и во мојата општина Чаир), а не и во Тетово и други градови на Македонија. Дали затоа што Скопје во најголем дел гласаше за Силјановска, а не за Пендаровски?

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by Teo on Нед Jул 14, 2019 12:47 pm

Toa ti tvrdish, ne mozheme da go zememe kako verodostojno.
Teo
Teo

Број на мислења : 4404
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by трендафил on Пон Jул 15, 2019 9:27 am

Такви извештаи доаѓаат од самото МВР. Новинарите не седат заедно со полицајците и не бројат колкумина и зошто се казнети, туку тоа им го соопштува МВР. Нема извештаи за казнувања во други места освен во Скопје. А дека Скопје гласаше во поголем дел за Солјановска. Во мојата општина Чаир мнозинството беше за Пендаровски, па тука не се казнува. Кај нас пајак ги напаѓа полицајците ако казнуваат.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by luxor on Пон Jул 15, 2019 12:17 pm

Нормално дека ќе доаѓаат од МВР. Сигурно нема да ги прашаме лудите дпмне - оФци според чии тврдења досега жив човек нема останато во Македонија, сите се загинати во сообраќајки а автомобилите по патиштата се управувани од духови.
luxor
luxor

Број на мислења : 4549
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by трендафил on Вто Jул 16, 2019 12:30 pm

Некој друг тврдеше дека во времето на ВМРО половина милион граѓани на Македонија, се иселиле од државата. Чудно е што бројката на заминати сега е поголема. Нели дојде животот, а никој не се враќа дома. Напротив.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by Teo on Вто Jул 16, 2019 7:52 pm

Kolku treba da bidesh glup za vo tema voveduvanje red vo soobrakjajot da pishuvash za iseluvanje od drzhavata.
Teo
Teo

Број на мислења : 4404
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by TRAJCHE on Нед Jул 21, 2019 11:48 am

Uste edna akcija na MVR koe so doaganje na vlast na SDSM i premierot Zaev konecno stava red vo soobrakajot.

Во Скопје вчера санкционирани 300 возачи July 21, 2019
Во Скопје вчера санкционирани 300 возачи | opserver.mk

https://opserver.mk/crna-hronika/vo-skopje-vchera-sankcionirani-300-vozachi/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 293
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот