MVR voveduva red vo soobrakajot

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by трендафил on Нед Aвг 25, 2019 4:41 pm

Секаде во светот се зголемува бројот на возила, а во Европа се намалува бројот на несреќи. Посебно на тие со смртни последици.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by Teo on Нед Aвг 25, 2019 4:57 pm

Ovoj pat ne mislam deka lazhesh tuku veruvam deka ne si se potrudil da proverish i napishanoto si go baziral na pretpostavki.

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Img_2015
Teo
Teo

Број на мислења : 4695
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by SHARENI on Пон Aвг 26, 2019 2:23 pm

Cestitki za Opstina Centar i gradonacalnikot Bogdanovic, i za Oliver i MVR. Taka se odrzuva red vo gradovite.

Во општина Центар не простуваат паркирање надвор од дозволеното. Минатата недела со помош на специјалните возила „Пајак“ на ЈП ПОЦ отстранети биле дури 133 непрописно паркирани возила, од кои две (2) несовесно паркирани возила на места наменети за лица со посебни потреби. Со поставување на механичкото средство „Блокатор“ санкционирани биле 126 возила кои биле затекнати во резидентни зони, а не биле корисници-резиденти на секторот во коишто биле паркирани.


https://skopskoeho.mk/pajakot-vo-tsentar-imal-udarnichka-nedela/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 475
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by TRAJCHE on Нед Сеп 01, 2019 10:12 am

MVR go zapira diveenjeto na motordziite niz gradot. Cestitki za Oliver i SDSM.

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Img_2011
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 392
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by трендафил on Вто Сеп 17, 2019 9:35 pm

Казнет е и министерот Бујар Османи за разговор по мобилен телефон додека вршеше инспекција на новите табли на државните институции со јазикот на најголемото малцинство. Да истакнам овде дека Замир Мемети е прв Албанец што му порача на вицепремиерот да види дека нема знаме на Република Македонија пред седиштето на ГУИ во Мала Речица.

https://infomax.mk/wp/видео-комедии-мвр-го-kaзни-османи-за-збо/
https://infomax.mk/wp/мицковски-зошто-бе-вака-му-правите-на-б/
https://expres.mk/mehmeti-a-da-pobarashe-bujar-vo-mala-rechica-da-bide-postaveno-drzhavnoto-zname/

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by luxor on Сре Сеп 18, 2019 8:47 pm

Замир е советник на потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири. Браво за СДСМ, така се сака и брани Македонија.
luxor
luxor

Број на мислења : 5151
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by TRAJCHE on Саб Сеп 21, 2019 3:17 pm

Bravo MVR, prodolzete da go sproveduvate zakonot niz drzavata.
Во координирана полициска акција на 54 локации во 24 градови пронајдени и одземени се поголеми количества дрога и оружје. Акцијата била спроведена по претходно изготвен план за преземање на конкретни мерки и активности со наредба од судија на претходна постапка во текот на вчерашниот ден биле реализирани симултани претреси во вкупно 24 градови на дури 54 различни локации, додека пронајдените и одземени количини на наркотична дрога и пронајденото оружје се веќе предадени на вештачење.

https://m.mkd.mk/crna-hronika/golema-policiska-akcija-18-lica-vo-pritvor-za-droga-i-oruzhje
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 392
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by Teo on Саб Сеп 21, 2019 6:56 pm

Se apsi i zaplenuva droga i oruzhje na 54 lokacii vo 24 gradovi vo Makedonija.

Glupite od dpsne:

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Img_2054
Teo
Teo

Број на мислења : 4695
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by TRAJCHE on Нед Сеп 22, 2019 11:47 am

MVR prodolzuva so akciite za sreduvanje na soobrakajniot haos. Cestitki za Oliver Spasovski i SDSM.

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Img_2012
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 392
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by TRAJCHE on Пон Сеп 23, 2019 2:47 pm

Ne e samo vo Skopje, vo cela Makedonija se resava soobrakajniot haos.

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Img_2013
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 392
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by TRAJCHE on Саб Сеп 28, 2019 12:35 pm

Prodolzuvaat akciite na MVR, soobrakajnicite ke bidat bezbedni.

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Img_2017
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 392
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by TRAJCHE on Пон Сеп 30, 2019 10:00 pm

Akcija i vo Stip.

СВР Штип: За шест часа од сообраќај исклучени 16 возачи под дејство на алхохол
септември 30, 2019

СВР Штип, во периодот од 22.00 часот на 28 септември до 04.00 часот на 29 септември, спроведе засилена акциска контрола на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол.

Од извршената контрола кај 16 возачи било утврдено присуство на алкохол. Сите биле исклучени од сообраќај, на сите им биле одземени возачките дозволи и издадени им се мандатни платни налози. Санкционирани се и 30 останати прекршоци.

https://mms.mk/97574/%d1%81%d0%b2%d1%80-%d1%88%d1%82%d0%b8%d0%bf-%d0%b7%d0%b0-%d1%88%d0%b5%d1%81%d1%82-%d1%87%d0%b0%d1%81%d0%b0-%d0%be%d0%b4-%d1%81%d0%be%d0%be%d0%b1%d1%80%d0%b0%d1%9c%d0%b0%d1%98-%d0%b8%d1%81%d0%ba%d0%bb/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 392
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by SHARENI on Сре Јан 15, 2020 11:35 am

Posledicite od rakovodenjeto na ekspertot Nake so MVR.

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Img_2041
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 475
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by OPOZICIONER on Сре Јан 15, 2020 12:21 pm

I toa samo za nekolku dena. Uceni, zakani, soobrakajki. Ama nego poveke go interesira da im pravi opstrukcii na premierot i pretsedatelot i da ja zagrozuva bezbednosta.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 618
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

MVR voveduva red vo soobrakajot - Page 2 Empty Re: MVR voveduva red vo soobrakajot

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот