Vesti od svetot

Страна 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Go down

Vesti od svetot - Page 9 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Albatros on Пон Окт 29, 2018 8:58 am

Uste eden Indoneziski avion padna, se znae kade i koga, zaginale 188 luge.

Трагедија во Индонезија: Авион се урна во море, загинаа 188 луѓе

Патнички авион со 188 патници и членови на екипаж ноќеска се урна во море само неколку минути по полетувањето од меѓународниот аеродром во Џакарта.

Спасувачите пронашле остатоци од „Лион Ер Боинг 737 Макс 8“ во близина на Караванг во провинцијата Западна Јава, на околу 70 километри источно од Џакарта, изјави шефот на националната агенција за пребарување и спасување на Индонезија, Мухамед Сјауги.

https://novatv.mk/tragedija-vo-indonezija-avion-se-urna-vo-more-zaginaa188-luge/

Albatros

Број на мислења : 404
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 9 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Albatros on Вто Окт 30, 2018 10:10 am

I Nov Zeland pretrpe zemjotres, vo Zakintos uste se trese seizmickata aktivnost vo posledno vreme dosta golema.

Силен земјотрес го стресе Нов Зеланд - земјата испукала, илјадници луѓе бегаат во паника

https://press24.mk/video-silen-zemjotres-go-strese-nov-zeland-zemjata-ispukala-iljadnici-lugje-begaat-vo-panika

Albatros

Број на мислења : 404
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 9 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Albatros on Пет Ное 02, 2018 9:23 am

Planetava ne prestanuva da se trese.

Силен земјотрес во Чиле

Земјотрес со јачина од 6,2 степени по Рихтеровата скала ги потресе областите на Арика и Паринаката во северниот дел на Чиле, на границата со Перу и Боливија.

Во градовите Арика и Икике уплашени луѓе излегоа на улиците, но нема информации за разурнување и евентуално човечки жртви.

Потресот е регистриран на длабочина од 97 километри со епицентар 88 километри североисточно од Икеке, соопшти Чилеанската агенција за вонредни состојби. Немало опасност од цунами.

Чиле се наоѓа во т.н. „Огнен прстен“ и е една од најсеизмичките земји во светот. Во 2010 година, земјотрес со јачина од 8,8 степени и цунами предизвикано од потресот загинаа над 525 лица.

https://www.24.mk/silen-zemjotres-vo-chile

Albatros

Број на мислења : 404
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 9 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Albatros on Пет Ное 02, 2018 9:33 am

A klimatskite promeni si go zemaat danokot.

Најмалку 16 жртви во невремето во Италија

Бројот на жртвите во невремето коешто оваа седмица ја погоди Италија, во четвртокот се зголеми на 16 лица, соопштија властите, коригирајќи ја досегашната бројка од 13 смртно настрадани.

https://netpress.com.mk/najmalku-16-zrtvi-vo-nevremeto-vo-italija/

Albatros

Број на мислења : 404
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 9 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Albatros on Саб Дек 01, 2018 11:10 am

Strasen potres na Aljaska vcera.


Albatros

Број на мислења : 404
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 9 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Albatros on Пет Дек 07, 2018 11:54 am

Posle nea verojatni se turbulencii ne samo na germanskata tuku i svetskata politicka scena.

ГЕРМАНСКИТЕ ДЕМОХРИСТИЈАНИ БИРААТ НАСЛЕДНИК НА МЕРКЕЛ

Во Хамбург денеска почнува дводневната Конференција на германската владејачка Христијанско демократска унија (ЦДУ) на која треба да биде избран наследник на канцеларката Ангела Меркел на местото лидер на партијата.

https://lokalno.mk/germanskite-demohristijani-biraat-naslednik-na-merkel/

Albatros

Број на мислења : 404
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 9 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by delta on Саб Дек 08, 2018 1:09 pm

pak zxenska izbraa/>./.,ne akko nas se mamlazi.//.,?
delta
delta

Број на мислења : 549
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 9 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Albatros on Саб Дек 08, 2018 5:01 pm

Tocno taka, Anegret Kramp-Karenbauer e izbrana na mestoto na Angela Merkel.

ТВРДАТА „МИНИ МЕРКЕЛ“: Во што се слични, а во што се разликуваат Ангела Меркел и нејзината наследничка

https://faktor.mk/tvrdata-mini-merkel-vo-shto-se-slichni-a-vo-shto-se-razlikuvaat-angela-merkel-i-nejzinata-naslednichka

Vesti od svetot - Page 9 20181208161219

Albatros

Број на мислења : 404
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 9 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Albatros on Вто Дек 25, 2018 4:26 pm


Albatros

Број на мислења : 404
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 9 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by SHARENI on Нед Мар 10, 2019 9:49 pm

Хорор на летот од Истанбул до Њујорк, слета безбедно, ама од турбуленциите повредени над 30 патници

Авион на Туркиш Ерлајнс безбедно слетал на њујоршкиот аеродром после сериозни турбуленции во кои повеќе од 32 лица се повредени.

Авионот полетал од Истанбул до Њујорк, а турбуленциите почнале 45 минути пред слетувањето на аеродромот „Џон Кенеди“.

Десет повредени патници се префрлени во болница, а на останатите им е пружена помош на аеродромот.

На еден патник му била скршена ногата, а повеќето се здобиле со исеченци и модринки по телото.

https://sitel.com.mk/horor-na-letot-od-istanbul-do-njujork-sleta-bezbedno-ama-od-turbulenciite-povredeni-nad-30-patnici
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 444
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 9 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by трендафил on Саб Мар 16, 2019 7:47 pm

Сите пишуваа за тоа дека терористот што нападна две џамии на Нов Зеланд ги почитувал лидерите на босанските Срби од граѓанската војна при распадот на СФРЈ, но се премолчува дека на неговата пушка било напишано и името на заштитникот на христијанството од Македонија, Ѓорѓија Кастриот - Скендербег (бег Александар).


Vesti od svetot - Page 9 Skenderbeg

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 9 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by osa on Саб Мар 16, 2019 7:54 pm

nishto ne se premolchuva ...istragata e vo tek ....ama ti ne razbirash ....plus i nema da bidesh interesen ako ne plasirash na forumov lagi i nevistini ,sopstveni crni konstrukcii i slichno ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14984
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 9 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Bosonoga on Пон Мар 18, 2019 10:04 pm

uf prochitav razmisluvanje na SHeshelj deka se podgotvuva ubistvo na Dachich ,zalosno ako ne se trgne
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 760
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 9 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Bosonoga on Чет Мар 21, 2019 11:25 pm

verojatno samo shpekulaciii
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 760
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 9 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Albatros on Сре Мар 27, 2019 12:55 pm


Albatros

Број на мислења : 404
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 9 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Albatros on Сре Апр 24, 2019 11:23 am

Izgleda pregolemata prepotencija na SAD vo pregovorite so Severna Koreja donese kontraproduktivni rezultati. Glupavoto baranje za denuklearizacija so predavanje na nuklearnoto oruzje od strana na Sevarna Koreja na SAD go prinudi Kim da pobara pomos tamu od kade sigurno ke ja dobie.

Самитот во Владивосток со порака до Вашингтон

Рускиот претседател Владимир Путин на 25 април во Владивосток ќе се сретне со лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг Ун, соопштено е и во Москва и во Пјонгјанг. Со тоа е ставен крај на шпекулациите за тоа кога и каде ќе се случи овој долгочекуван самит.

https://www.slobodnaevropa.mk/a/29900152.html

Albatros

Број на мислења : 404
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 9 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Albatros on Пон Мај 20, 2019 7:59 pm

Interesna analiza'


Albatros

Број на мислења : 404
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 9 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Albatros on Вто Мај 28, 2019 6:33 pm

Se izjalovija nadezite na nacionalistite. Glasovite sto gi izgubija desnicarite i socijalistite se prefrlija kaj zelenite i liberalite. Nikakvi potresi vo evropskata politika ke nema kako sto predviduvaa nekoi analiticari.

Albatros

Број на мислења : 404
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 9 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Albatros on Пон Јун 17, 2019 11:52 am

Paradoksalno, brojot na nuklearni boevi glavi vo svetot opaga, no opasnosta i razornata mokj se zgolemuva blagodarenie na modernizacijata na nuklearnoto oruzje.

https://365.com.mk/295511/opaga-brojot-na-nuklearni-boevi-glavi-vo-svetot-ama

Albatros

Број на мислења : 404
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 9 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Albatros on Саб Јун 22, 2019 7:46 pm

Kolku ova gi namluva sansite na Boris da bide sledniot Britanski premier?

Поранешниот британски министер за надворешни работи, екс-лондонски градоначалник и поддржувач на Брегзит, Борис Џонсон, добил посета од полицијата поради гласна семејна кавга.

https://m.dw.com/mk/%D0%BD%D0%BE%D1%9C%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%98-%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81-%D1%9F%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BE%D0%BD/a-49306820?maca=maz-rss-maz-pol_svet_timemk-4725-xml-mrss

Albatros

Број на мислења : 404
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 9 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Albatros on Пон Јун 24, 2019 10:19 am

Britancite imaat seriozna zagrizenost deka vojnata so Iran e realnost. Slucajna vojna ne postoi. Postojat provokavii na koi drugata strana mora da odgovori a tie mozat da dojdat samo od strana na SAD. Tramp ne bil Tramp ako ne zapocne barem edna vojna dokaze deka e so ista ako ne i pogolema mokj od svoite prethodnici koi redovno zapocnuvaa vojni pod prevezot na demokratiziranje na drzavite koi sakaa da gi stavat pod svoja kontrola.

Хант: Загрижени сме да не почне случајна војна

https://opserver.mk/svet/hant-zagrizheni-sme-da-ne-pochne-sluchajna-vojna/

Albatros

Број на мислења : 404
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 9 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Albatros on Пет Jул 05, 2019 12:29 pm

Pokazuvanje muskuli vo Crno More. Ako na toa se dodade i povlekuvanjeto na Rusija od dogovorot za nesirenje na nuklearnoto oruzje nesto sto prethodno go najavi i SAD, na svetot mu ostanuva da se nadeva deka Tramp i Putin sepak ja znaat granucata od koja nema vrakjanje.

Albatros

Број на мислења : 404
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 9 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Albatros on Саб Aвг 03, 2019 9:52 pm

Profilov e potpolno vo pravo. Licemerie na javnosta na delo, ne samo kaj nas tuku vo cel svet.

Vesti od svetot - Page 9 IMG-20190803-214838-567

Albatros

Број на мислења : 404
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 9 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Albatros on Саб Јан 25, 2020 12:37 pm

Se vrtat zemjotresite okolu Balkanot. Stanuva zagrizuvacko posebno ako zememe predvid gradeznata ekspanzija vo Makedonija poslednive petnaesetina godini.

https://novatv.mk/video-razoren-zemjotres-vo-turtsija-najmalku-21-zhrtva-i-nad-1-300-povredeni/

Albatros

Број на мислења : 404
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Vesti od svetot - Page 9 Empty Re: Vesti od svetot

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот