DPNE-OFCI

Страна 7 of 16 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Next

Go down

DPNE-OFCI - Page 7 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Пон Aвг 12, 2019 1:26 pm

Говната небањати лажат сушат и по секоја цена сакаат да створат илузија дека Заев е замешан во рекет.DPNE-OFCI - Page 7 Img_2013

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 597
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 7 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Вто Aвг 13, 2019 9:45 am

DPNE-OFCI - Page 7 Img_2027
luxor
luxor

Број на мислења : 5021
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 7 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Вто Aвг 13, 2019 9:46 am

DPNE-OFCI - Page 7 Img_2028
luxor
luxor

Број на мислења : 5021
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 7 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by TRAJCHE on Вто Aвг 13, 2019 11:30 am

Taka treba, dosta se zakanuvaat.

DPNE-OFCI - Page 7 Zombod11
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 332
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 7 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Вто Aвг 13, 2019 8:29 pm

Луда дпне-оФца докажува дека ѕвездата од Вергина е македонски национален симбол со тоа што деведесет и некоја комуњарите им пробутаа педерско знаме за државно наместо вистинскиот македонски етнички симбол црвено-црното знаме со лавот како што предлагаше Љубчо и вистинските ВМРОвци.

DPNE-OFCI - Page 7 Img_2030
luxor
luxor

Број на мислења : 5021
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 7 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Вто Aвг 13, 2019 8:55 pm

Знаме на Загоричани од 1903. Они глупи биле па не ја користеле ѕвездата од Вергина туку лавот.

DPNE-OFCI - Page 7 Img_2031
luxor
luxor

Број на мислења : 5021
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 7 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Сре Aвг 14, 2019 11:26 am

Се посрами Ганка сакаше да се направи паметна а всушност излезе дека таа е неписмената.

DPNE-OFCI - Page 7 EB6adbd-W4-AERh-Dw

DPNE-OFCI - Page 7 EB6adbc-W4-AE9-Kb-O
luxor
luxor

Број на мислења : 5021
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 7 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Сре Aвг 14, 2019 4:36 pm

DPNE-OFCI - Page 7 Img_2044
luxor
luxor

Број на мислења : 5021
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 7 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Сре Aвг 14, 2019 4:37 pm

DPNE-OFCI - Page 7 Img_2045
luxor
luxor

Број на мислења : 5021
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 7 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Aвг 14, 2019 6:54 pm

luxor напиша:Се посрами Ганка сакаше да се направи паметна а всушност излезе дека таа е неписмената.

DPNE-OFCI - Page 7 EB6adbd-W4-AERh-Dw

DPNE-OFCI - Page 7 EB6adbc-W4-AE9-Kb-O
Излезе дека Заев подобро се разбира во хомосексуалноста од Ганка. Иако за нив го користи изразот педери. Ако појдеме од изреката педер да ми скокаш на федер, јасно е дека под педер кај нас се подразбира само она што некаде го викаат давајгаз, односно условно кажано ебаниот. Ако целта на Заев му беше да ја засени аферата Рекет, очигледно успеа. За Македонците е поважно правото на хомосексуалците сами да си ја именуваат групацијата, отколку граѓаните на Македонија сами да си ја именуваат државата.
Знамето со Сонцето од Кутлеш е донесено со консензус од сите партии. Исто и името на државата Република Македонија. Актуелното знаме и име на државата се наметнати од СДСМ.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 7 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Aвг 14, 2019 7:02 pm

luxor напиша:DPNE-OFCI - Page 7 Img_2028
А од која година тие што ни го преземаа името, грчките македонци, го користат Сонцето од Вагина. Зошто мислиш дека Грк доселен од Турција по размената на население помеѓу Грција и Турција со Лозанскиот договор може да биде Македонец, а Македонец кој со векови живеел во истиот тој дел од Македонија да мора да биде Грк.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 7 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Сре Aвг 14, 2019 9:30 pm

Не ме интересира од кога грчките гејови го користат гејското знаме. За македонско етничко знаме го признавам само она под кое се бореле, Гоце, Даме, Јане, Карев и илјадници други.
luxor
luxor

Број на мислења : 5021
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 7 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Пет Aвг 16, 2019 11:44 pm

DPNE-OFCI - Page 7 Zombod15
luxor
luxor

Број на мислења : 5021
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 7 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by TRAJCHE on Нед Aвг 18, 2019 10:18 am

Gomna lazlivi.

DPNE-OFCI - Page 7 Ecouko10

DPNE-OFCI - Page 7 Ecoulc10
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 332
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 7 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Нед Aвг 18, 2019 4:55 pm

Ако Гркинка на својот Твитер објавила графички обработена слика не знам зошто тоа е објавено на тема за ВМРО-ДПМНЕ или ДПМНЕ како што СДСМ-муртинците кои имаат ментални проблеми со имињата и мислат дека ако за некого употребат осакатено име со тоа се поголеми и посилни. Тоа што заедно со Грците и го правите на Македонија сакате да го пресликате и на најголемата македонска партија.
Еве го македонскиот одговор на грчката провокација, без разлика даки се работи за форошоп или маица и во двата случаи. Ги потсетуваме на тоа дека Македонија ја победила и окупирала Грција.

https://expres.mk/makedonski-odgovor-na-grkinkata-za-maichkata-so-izbrusenoto-sonce-od-kutlesh-foto/

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 7 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Пон Aвг 19, 2019 3:51 pm

C c c, shto dochekavte vie od dpsne. Andartite da ve dupat. Taka e koga ste glupi i ne znaete koi ste i shto ste.
Teo
Teo

Број на мислења : 4632
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 7 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пон Aвг 19, 2019 4:56 pm

Вие се обидувате да не дупите нас Македонците заедно со андартите, но тешко дека ќе помине тоа. Македонската заедница во Австралија , на пример, нема да присуствува на подигањето на знамето на т.н. Северна Македонија во Австралија на 8 септември, доколку не се подигне и знамето со Сонцето од Кутлеш, кое, да повторам, го почитуваат сите Македонци со исклучок на следбениците на Црпе.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 7 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Пон Aвг 19, 2019 6:29 pm

Ajde povtorno, jas ne obezbediv nitu kvorum, nitu dvotretinsko mnozinstvo vo parlamentot. Vie od dpsne go napravivte toa. Izgleda deka se dupite samite sebe.
Teo
Teo

Број на мислења : 4632
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 7 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Aвг 24, 2019 11:08 am

Се посилно ги зафаќа лудилото. Почнаа да мислат дека само дпне-оФци постојат во Македонија.

DPNE-OFCI - Page 7 Img_2047
luxor
luxor

Број на мислења : 5021
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 7 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Aвг 24, 2019 6:37 pm

На снимениот документ од изјавата на Камчев нема ништо од она што Митовски подло се обидува да го подметне на јавноста. На пример никаде не може да се прочита дека Камчев во изјавата тврди дека Кичеец бил информиран за истрагата од премиерот. Но лудаците од здружението на куртон новинари на Павловиќ лепливо раче и Талевска 500 евра танга на цел глас квичат дека барањата за извинување и најавите за тужби ако тоа не се случи од страна на лажно наклеветените функционери е притисок врз медиумите. Очигледно лудилото кулминирало и тие мислат дека на куртон новинарите како нив треба да им биде дозволено да лажат и клеветат без жртвите да имаат право да се бранат и да ја докажат на суд својата невиност.

DPNE-OFCI - Page 7 Img_2048
luxor
luxor

Број на мислења : 5021
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 7 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Пон Aвг 26, 2019 4:38 pm

Како гнасите од дпне лажат. Никогаш знамето на земјата од која доаѓа гостинот не го носи гардата и воениот оркестар на земјата домакин. Тоа е на јарболот пред зградата во која се врши дочек на гостинот заедно со македонското знаме. Објавена од медиумските куртони на дпне-оФците лагата брзо беше проширена на социјалните мрежи од штапските стаорски ботови на дпне. Целта се граѓаните кои не го знаат протоколот, и јавно исмевање на државата со лажни информации. Најинтересно е шѕо кога ќе ги фатат во лага и треба да одговараат за своето антидржавно работење куртоните од дпне квичат како прасиња на колење за некакви новинарски слободи.

DPNE-OFCI - Page 7 Img_2049
luxor
luxor

Број на мислења : 5021
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 7 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Пон Aвг 26, 2019 6:49 pm

Каква лажливка.


DPNE-OFCI - Page 7 Img_2050
luxor
luxor

Број на мислења : 5021
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 7 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by OPOZICIONER on Пон Aвг 26, 2019 11:43 pm

Na znam kako ne mu e sram da krade sliki po netot i da predizvikuva panika.

DPNE-OFCI - Page 7 Img_2010

DPNE-OFCI - Page 7 Img_2011
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 552
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 7 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Вто Aвг 27, 2019 9:38 pm

Готови се дпне-оФците за жуто комбе и специјализирана установа. Идиотот заборавил само една ситница, да напише колку пратеници сметаат дека не треба  да се донесе законот.

DPNE-OFCI - Page 7 Img_2051
luxor
luxor

Број на мислења : 5021
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 7 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Aвг 28, 2019 8:23 pm

Glupiot Zhmicko da ja kazhe prichinata zoshto vlasta bi i se odmazduvala na najkonstruktivnata opozicija na svetot koja sesrdno odraboti za promenata na imeto i istorijata.

DPNE-OFCI - Page 7 Img_2016
Teo
Teo

Број на мислења : 4632
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 7 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 16 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот