DPNE-OFCI

Страна 16 of 19 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19  Next

Go down

DPNE-OFCI - Page 16 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Ное 27, 2019 11:09 am

Мицковски кого поради омраза го нарекуваш Жмицко (веројатно мислејќи дека на тој начин го правиш Заев поголем) предлага лидерот што ќе победи на изборите да биде премиер, а тој што ќе ги загуби да се повлече од политиката. Ајде да видиме дали амнестираниот криминалец од Муртино (кој никогаш не победил на парламентарни избори) ќе го прифати предизвикот. Лично мислам дека нема.

https://kurir.mk/makedonija/vesti/mickoski-soglasno-evropskite-praksi-predlagam-da-se-vovede-kandidat-za-iden-mandatar-toj-shto-kje-zagubi-da-se-povleche-od-politikata/

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 16 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Сре Ное 27, 2019 11:29 am

Види види говна јадење од некој кој изгуби и локални и претседателски.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 16 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Сре Ное 27, 2019 11:47 am

Фатени небањати на дело.

DPNE-OFCI - Page 16 Img_2079

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 16 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Ное 27, 2019 12:11 pm

Чудно уште не е фатен никој за оштетувањата во МНТ и на градскиот стадион на 22 ноември, а овие се експресно фатени. Колку им плативте за да прават циркус или правите циркус без пари. Кој е тој што ги лишил од слобода а не е полицаец?

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 16 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Ное 27, 2019 12:34 pm

Tokmu sega dobiv informacija, site bile chlenovi na dpsmne predavnichka i dobile naredba da go sprechat zavrshuvanjeto na krovot isto kako i nekolkumina koi bile fateni za palenje kontejneri i priznale deka rabotat po nalog na dpsmne. Edinstveno od omraza, zatoa shto krovot i kontejnerite bile delo na SDSM.
Teo
Teo

Број на мислења : 4679
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 16 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Ное 27, 2019 12:55 pm

На видеото се гледа како двојца (тоа сите се двојца) се спречени да излезат на кровот на ГТЦ. Другите се од обезбедување. Нема снимено некое насилство, од двете страни. Се надевам дека зеленилото на кровот не е наменето само за членови од една партија. Немаат ни некакв алат за демонтирање туку се голораки.

https://www.facebook.com/petreshilegov/posts/3070545086503402

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 16 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Ное 27, 2019 8:12 pm

Samo glupokjata na dpsmne predavnicite e beskonechna.

DPNE-OFCI - Page 16 Ekzcr410
Teo
Teo

Број на мислења : 4679
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 16 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Ное 27, 2019 8:51 pm

Ovoj e primer na glupokja bez granici i nikogash nema da uspee da sfati deka borbata za edna kauza ne ja povrzuvash so politika. Posebno e glup shto ne sfakja deka celata administracija odrabotuva za sloboden den, i site gi stava vo ist kosh. Neverojatna glupokja sobrana na edno mesto.

DPNE-OFCI - Page 16 Img_2100
Teo
Teo

Број на мислења : 4679
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 16 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Пет Ное 29, 2019 8:04 am

На 28 и 29 ноември 1943 година се одржа второто заседание на АВНОЈ во Јајце. Македонците за прв пат официјално беа признати како народ и беше означен почетокот на создавањето на македонска држава што финишираше со заседанието на АСНОМ на 2 август 1944.

DPNE-OFCI - Page 16 Avnojf10

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 16 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Пет Ное 29, 2019 5:25 pm

DPNE-OFCI - Page 16 Img_2132
luxor
luxor

Број на мислења : 5111
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 16 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Пет Ное 29, 2019 9:55 pm

Kako kje prepoznaesh glup dpsmne predavnik na rabota vo Slovenija so bugarski pasosh shto saka da se maskira vo Slovenec.

DPNE-OFCI - Page 16 Img_2106
Teo
Teo

Број на мислења : 4679
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 16 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Пет Ное 29, 2019 10:03 pm

Topku e glup shto se ismeva so visinata na makedonskiot premier shto e ednakvo so ismevanje na fizichki izgled, isto kako Trendafil.

DPNE-OFCI - Page 16 Img_2107
Teo
Teo

Број на мислења : 4679
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 16 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Саб Ное 30, 2019 6:16 pm

Требало ли да напише дека е глуп наместо низок за да бидеш ти задоволен. Работата е во тоа што сите сметаат дека Србија, а со самото тоа и Вучиќ е лидер на т.н. Мал Шенген, а Заев како послушник на Еди Рама ја спроведе Тиранската платформа во Македонија. Еве како денес изгледа зградата на мојата општина - Чаир. Не ги ебат законите на с. Македонија

DPNE-OFCI - Page 16 Slika-albansko-zname-960x642https://24info.mk/глас-за-македонија-бара-да-се-отстрани/?fbclid=IwAR12aW6aZ2dpdvnZPEIejoO8NjwU9aJt2t3bQjhd6V9HRgttmQ4hPqQZvUI

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 16 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Пон Дек 02, 2019 7:51 pm

DPNE-OFCI - Page 16 Img_2093

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 16 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Саб Дек 07, 2019 9:03 pm

Зошто не му кажат нему дека џамијата во Охрид е дивоградба, туку таму ќутат како пички под кошула поточно како Жмицко пред Бојко, тибам лажните патриоти.

DPNE-OFCI - Page 16 Img_2099

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 16 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Нед Дек 08, 2019 8:35 pm

Еве еден гомнојадец кој пуши у штабовите на небањатите пошто е неспособен да егзистира самостојно.

DPNE-OFCI - Page 16 Img_2102

DPNE-OFCI - Page 16 Img_2103

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 16 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Пет Дек 13, 2019 10:45 am

И Гога почна да се оградува од дпне. Јанушев нека му ја мисли.

DPNE-OFCI - Page 16 Elpmka10
luxor
luxor

Број на мислења : 5111
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 16 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Нед Дек 15, 2019 10:02 am

Болна дпне-оФца.

DPNE-OFCI - Page 16 Img_2133
luxor
luxor

Број на мислења : 5111
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 16 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Bosonoga on Сре Дек 18, 2019 9:39 am

Ubavo im go plesnal na crepovite.

DPNE-OFCI - Page 16 Img_2020
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 760
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 16 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Саб Дек 21, 2019 9:37 pm

Поздрав небањати.

DPNE-OFCI - Page 16 Emvptp10

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 16 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Нед Дек 22, 2019 2:21 pm

Еве уште слики од собирот во Јане. Небањати кај ви се знамињата од Вергина? Само знамето на Република Северна Македонија и понекое знаме со маченце гледам. Страв ви беше да ги развеете или конечно ја прифативте реалностаа дека премиерот Заев го направи вистинскиот потег кога ги склучи договорите со Бугарија и Грција?

DPNE-OFCI - Page 16 2019_111

PRVOBOREC

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 16 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Пон Дек 23, 2019 4:16 pm

Еве уште едно говно небањато што лаже и мисли дека народот е будала и не ја знае разликата помеѓу министерска плата и дневница.

DPNE-OFCI - Page 16 Img_2114DPNE-OFCI - Page 16 Img_2115

PRVOBOREC

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 16 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Чет Дек 26, 2019 9:24 am

Добро утро небањати кримималци.

DPNE-OFCI - Page 16 Zombod11

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 16 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Пет Дек 27, 2019 12:31 pm

Заев:

DPNE-OFCI - Page 16 Img_2118

Геро фрфљичи: (пушејки му на Жмицко)

DPNE-OFCI - Page 16 Emyae310

Жмицко:

DPNE-OFCI - Page 16 Img_2119

Фрфљичи: тажно подголтнува и се забришува.

PRVOBOREC

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 16 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by osa on Пет Дек 27, 2019 8:35 pm

gero dusho shto ti stana ????? pa ti skroz zabega ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14984
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 16 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 16 of 19 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот