Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Страна 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 8 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by PRVOBOREC on Саб Сеп 14, 2019 5:09 pm

Не им оди на небањатите.

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 8 Img_2030

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 556
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 8 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by Teo on Нед Сеп 15, 2019 10:50 pm

Zhmicko vednas da mu kazhe na narodot zoshto dpsne predlozhile i izbrale reketarka na chelo na SJO i dali i kolku i pomagale da reketira biznismeni. A da, i da kazhe kade se parite od reketot shto go vrshela sheficata na nivnoto SJO.

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 8 Img_2044
Teo
Teo

Број на мислења : 4528
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 8 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Пон Сеп 16, 2019 5:23 pm

Како не помисли ван Хојте дека Катица е избор на тимот на Бејли, поточно на тројцата Македонци (сега веројатно северни) вработени во амбасадата на САД со години, да не кажам децении.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5493
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 8 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by Teo on Пон Сеп 16, 2019 6:07 pm

Van Hojte ne misli, toj bil prisuten i znae kako techele rabotite. Zhmicko da odgovoti zoshto dpsne izbrale reketarka i kriminalka na chelo na SJO.
Teo
Teo

Број на мислења : 4528
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 8 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Чет Сеп 19, 2019 12:01 pm

Нова афера во која е избркан странски инвеститор. Заев наводно нема врска со аферата, но бил наивна будалетинка и дозволил да го превесла Ден Дончев, кој и ден денес е на чело на здравствениот фонд.

https://plusinfo.mk/нова-афера-на-повидок-дали-ден-дончев-в/

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5493
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 8 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by luxor on Чет Сеп 19, 2019 12:08 pm

Пак Геро со задоцнување препишувал од други портали. Сепак добро е корупцијата да се санкционира без оглед од кого доаѓа.
luxor
luxor

Број на мислења : 4905
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 8 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Саб Сеп 21, 2019 1:14 pm

Имаше одговор од членот на партијата со име ВМРО-НП (која според следбениците на Црпе имаат право да се нарекуваат ВМРО) Ден Дончев, за кој ме изненадува што ниту еден симпатизер на власта не го посочи на форумов, а еве го одговорот на Геровски.
https://plusinfo.mk/отворено-до-дончев-деки-зошто-некој-шт/
Тука поставува неколку логични прашања. На пример зошто некој што според Дончев требало да заработи 200 милиони евра би ја продал фирмата за 11,5. Или зошто ако имало криминален договор во овие 2 и кусур години колку што е на чело на фондот не поднел кривична пријава за тоа. Зошто тие од кај што наводно допрел гласот за криминал, од здружението на бубрежно болни тврдат дека немаат сомнежи, а дека нивото на услугите е ЕНОРМНО зголемено. Зошто Дончев вели дека цената е висока, кога е најниска во регионот. Сега се плаќаат 90 евра наспроти 70те порано, но има повеќе и поквалитетни услуги. И на крај, зошто на албанската фирма која ја протежирал Дончев не и се кажани истите работи.
Кога сме кај криминалот на СДСМ, ајде тука да напишам и дека веќе еден месец инспектори од УЈП се во единствената опозициона телевизија, Алфа, и само во таа телевизија и дека тоа веќе почнува да им пречи на земјите од ЕУ. Се разбира не на сите.
https://expres.mk/dui-se-pere-od-lukarovska-ne-znaeme-shto-bara-ujp-vo-alfa-tv/

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5493
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 8 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by osa on Саб Сеп 21, 2019 1:49 pm

odamna ne sum ti replicirala ,chekav da si na forumot prisuten .....ne ti e sram TI da  zboruvash za mito i korupcija ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14774
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 8 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by PRVOBOREC on Саб Сеп 21, 2019 3:04 pm

Затоа што е осуден криминалец во бегство и паднат од власт па може уште неколку години затвор да добие кога че се открие дека сам на себе како премиер си доделил тендер од кој може да заработи милиони. Ако не падневте од власт фирмата немаше да се продаде затоа што претходно веќе се направени трансакции за сопствеништвото да премине кај вистинскиот газда чии фирми имаат седиште во Белизе и Панама. Фрфљо тоа добро го знае, но продадена душа на која СДСМ не и ги исполнил очекувањата нормално е да се ородаде на другата стране. Фрфљо се продаде на вас небањатите и згреши. Со таков менталитет и фиктивно рајоводстбо нема да дојдете на бласт уште долго а Фрфљо само ќе ја сонува статисфакцијата.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 556
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 8 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Саб Сеп 21, 2019 6:49 pm

Не знам дека од Македонија има осуден политичар кој е во бегство. Претпоставувам дека мислиш на поранешниот премиер Никола Груевски кој не е во бегство, туку има добиено азил поради политички прогон. Тој воопшто не се крие и нема добиено азил било каде, туку во земја на ЕУ од каде доаѓа идниот еврокомесар за проширување. Нормално е кога врз некого се врши политички прогон да се обиде да емигрира во друга земја. Во врска со сопственоста лажеш или им веруваш на лажговци. Барем тоа лесно се проверува во Централниот регистар.
https://www.libertas.mk/vera-ivanova-jas-sum-edinstvena-stoprotsentna-poraneshna-sopstvenichka-na-diamed-makedonija/
Лично не ме чуди кога некој верува дека нема да има двојазичност на целата територија на Македонија, дека нема да се смени уставното име или дека Санос е успешна домашна инвестиција и во другите лаги на Црпе и неговите потчинети да верува и во оваа лага од Бихаќка. Всушност што е важно кој е газдата на фирмата ако новиот купувач мора и понатаму да работи по истите цени најниски во регионот, а со високи стандарди. Најлесно е кога некој нема аргументи против тоа што некој го напишал, во случајот Геровски, да се нападне тој како личност со порака дека ако не го поддржува три пати амнестираниот криминалец Зоран Заев е против Македонија. наместо да паламудиш, напиши некој податок. На пример кој тврди дека зад фирмата стои како што си напишал капитал од Белизе и Панама и какви докази се презентирани, врз основа на што дури и ако е така тоа е криминал или било што друго наместо голата омраза кон било кој што не ја поддржува власта. Зошто мислиш дека Геровски до сега бил продаден на вашата страна?

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5493
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 8 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by Teo on Саб Сеп 21, 2019 6:53 pm

Pretpostavkata e majka na glupokjata.
Teo
Teo

Број на мислења : 4528
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 8 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Саб Сеп 21, 2019 9:17 pm

Требаше да напишеш на кого тоа мислел Првоборец кога спомнува некој осуден криминалец ако знаеш и не треба да претпоставуваш. Ако не знаеш  не треба да паламудиш на форумов.
Во секој случај темава е за криминалците од власта, односно за стадата на Заев и Ахмети.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5493
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 8 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by luxor on Саб Сеп 21, 2019 9:42 pm

трендафил напиша: Ако не знаеш  не треба да паламудиш на форумов

Ти не си тој што одредува кој може а кој не да пишува на форумот.

luxor
luxor

Број на мислења : 4905
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 8 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Саб Сеп 21, 2019 9:52 pm

Не напишав не смееш, туку не треба, што е мое мислење. Колку што гледам продолжуваш, што е твое право, да си тераш по старо. Со според мене паламудење. Изгледа дека си му адвокат на Првоборец. Или си заборавил со кое име си се пријавил на форумов ако ги користиш двете? Како не реагираш кога Тео сака да ми забрани да пишувам и претпоставки на форумов, иако лаже дека сум напишал претпоставка.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5493
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 8 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by luxor on Саб Сеп 21, 2019 10:07 pm

Прочитај ги правилата. Модерирање не се коментира. Сепак ќе направам исклучок, посочи каде Тео побарал или ти забранил тебе да не пишуваш претпоставки.

luxor
luxor

Број на мислења : 4905
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 8 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by Zhane on Нед Сеп 22, 2019 12:32 pm

Iss muvo, iss, iss. 😂😂😂

Zhane

Број на мислења : 11
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 8 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by трендафил on Нед Сеп 22, 2019 1:57 pm

luxor напиша:Прочитај ги правилата. Модерирање не се коментира. Сепак ќе направам исклучок, посочи каде Тео побарал или ти забранил  тебе да не пишуваш претпоставки.

Не ми забранил, но смета дека пртпоставката е мајка на глупоќата, на оваа тема неколку одговори погоре, односно секој што ќе претпостави нешто, доколку не е во полза на Заев и Ахмети, се разбира, е глупав според едни, небањат според други. Дали тоа што Заев претпостави дека минатата година сме добиле датум за преговори за ЕУ или дека нема да се смени уставното име на државата значи според почитуваните членови на форумов дека е глупав. Посебно затоа што претпоставките не се исполнија. Напротив. Јас лично не мислам дека премиерот е глупав. Сите измамници се интелигентни.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5493
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 8 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by Teo on Нед Сеп 22, 2019 3:58 pm

Povekje ne smetam, siguren sum. A siguren sum i deka site chlenovi i poddrzhuvachi ne dpsne se glupi.
Teo
Teo

Број на мислења : 4528
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 8 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by luxor on Нед Сеп 22, 2019 5:40 pm

трендафил напиша:
Не ми забранил, но смета дека пртпоставката е мајка на глупоќата, на оваа тема неколку одговори погоре

Мислењето дека претпоставката е мајка на глупоста не е забрана. Затоа престани да лажеш. Ви стана навика на вас дпне-оФците да се прикажувате како жртви.
luxor
luxor

Број на мислења : 4905
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 8 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by luxor on Вто Сеп 24, 2019 5:38 pm

Конечно некој се одважи да ги санкционира криминалците кои објавуваат лажни вести и класифицирани документи. Сега ќе слушаме плачење но кога ќе се сетам дека Кежаровски лежеше затое што објавил име на човек кој дури после две години стана заштитен сведок само за да го спречат да објави докази за патарините на Младенов, воопшто не се за жалење. Сега Жмицко нека покаже колку е храбар и нека ги објави записниците од Рекет за кои тврди дека ги има. Ама таква кукавица тешко да направи нешто чесно.

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 8 Untitl30
luxor
luxor

Број на мислења : 4905
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Афера „Мито, Корупција и Рекет" - Page 8 Empty Re: Афера „Мито, Корупција и Рекет"

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот